Jump to content

Ünlü Olmayan Güzel ve Ünlü Olan Berbat Animeler

DarkSoul

Önerilen İletiler

Hacı şöyle diyeyim V for Vandetta filmini düşün, death note düşün al sana code geas ;)

yalnız tekrar diyorum code geass iyi tamam pek sevmem ama iyi anime genede death note ile kıyaslanamaz bile death note ye hakaret etmeyin death note baştan sona mükemmel bi düşünce ile yazılmış 2 ufak hata hariç kusursuz bi şah eser code geass gibi bi animeyle kıyaslamayın
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 216
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Sao(zamanımı harcadığım gereksiz övgüler sonucu izlediğim bir seri) Acell world(sao ile aynı sebepten nalet etiğim bir seri) Elfen lied(fena değilde sonu getirilmemiş) Gantz(mangası narutodur bleac

Abartılanlar -Fairy Tail (Çok bugu var) -High School DxD (Yorumsuz) -Bleach (Ichigo'nun saçma powerupları...) -Dragon Ball (Shounenlerin babası ama aynı şeyin tekrarından başka bir şey değil. Güçlü dü

High School DxD - Nefret ediyorum bu animeden. Sırf abaza animesi. :/ Aşırı abartılıyor zaten genellikle memesever erkekler tarafından. Sword Art Online - Özellikle aklını online oyunlara çok fazla ta

Posted Images

yalnız tekrar diyorum code geass iyi tamam pek sevmem ama iyi anime genede death note ile kıyaslanamaz bile death note ye hakaret etmeyin death note baştan sona mükemmel bi düşünce ile yazılmış 2 ufak hata hariç kusursuz bi şah eser code geass gibi bi animeyle kıyaslamayın

Yav hacı code geasin öğretisini anlayın ilk önce derim. Kominizm faşizm kavramlarını çok iyi benimsemiş biri lelouchun ne yapmak istediğini çok iyi anlar. Death note zeka oyunları bakımından üstün olsa da, öğretileri bakımından code geas daha iyidir.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bilemicem konusunu anladım ama aniimeye iyi demek için bunu iyide sunmuş olmaları gerek death note yapmış ama code geass yapamamış.

hacı bana göre iyi yansıtmış, sonu şahaneydi. Death note yansıtığı düşünce güzel de olsa uzatma mevzusu var. Ben death note code geastan yukarı tutsam da yedirtmem V fanboyuyum hem de one piece den daha çok :angry:
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yav hacı code geasin öğretisini anlayın ilk önce derim. Kominizm faşizm kavramlarını çok iyi benimsemiş biri lelouchun ne yapmak istediğini çok iyi anlar. Death note zeka oyunları bakımından üstün olsa da, öğretileri bakımından code geas daha iyidir.

Yahu burada konuşulan ''konunun işlenişi'' Bir animeye iyi demek için iyi sunulması gerek. Code Geasta bu yok. Mesela D.gray-man çok iyi bir konuya sahip ama adamlar işleyememiş. Ben D.gray-man'ın dövüş sahnelerine gülüyorum abi,konuyu mahvetmişler code geasta öyle.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

aynen sonuçta en kötü anime dahi mükemmel bi felsefeye sahip olabilir ama bunu güzel yansıtamamışsa bitmiştir sonuçta burda anime inceliyoruz felsefesi kadar sunumuda önemlidir iyi sunulan bi seri hit yakalar sunulamassa izlenmez bu kadar basit. ha code geass sonuna kadar izlemiş iyi güzel düşünülmüş dedim ama yeri belli abi o animenin death note ile boy ölçüşemez

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Death Note çıktığın beri övülen bir seri hakkıda var tabi. Konusuda işlenişide mükemmel onunla aynı zamanda çıkan Ergo Proxy altta kaldı. Oda mükemmel bir seri fakat işlenişi çok iyi bir seri değil daha açık bir şekilde işlenilseydi death note gibi ilgi görürdü. Anlaşılması baya zor bir anime geleceğin korkusunu anlatan korku ütopyasının başarıyla animeye aktarılmış hali ama gel gör ki anlaşılması zor anime.(Kötü mü işlenmiş hayır ama çokta iyi işlenmemiş) Ben Ergo Proxyi Death Noteden üstün görüyorum konu ve felsefi olarak ama işlenişi mükemmel olan Death Note üstün bir anime görüldü.Code Geas işleyememiş zanlımca mahvetmiş içine etmiş.Kısaca konuyu iyi yansıtmıyorsa ben o anime için iyi diyemem abi (: Birde ANOTHER diye lanet bir seri var. Tam bir fiyasko nasıl bu kadar övülür aklım almıyor.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

daha önce de yazmıştım bu forumda biyerlere, Code Geass benim gözümde Death Note'dan iyi bir seridir. sebepleri uzun, şimdi yazmakla uğraşamıycam :D

başlığa uygun biraz ekleme yapayım...

overrated

Clannad - büyük umutlarla açıp izledim, ama sırf "ya acaba finalde ne olcak, dedikleri kadar var mı" falan diye izlediğimi farkettim bi süre sonra. hikaye gidişatı falan hiç sarmadı beni kesinlikle.

SAO - ilk 10 bölüm falan cidden sürükleyiciydi. Asuna ile ilişkileri, o evrenden çıkmak için çabaları falan hikayeye çok güzel bağlamıştı beni. hatta "sanırım en sevdiğim animelerden biri olcak bu gidişle eheheh" diye düşünmeye başlamıştım bile. ama Alfheim bölümü tamamiyle fiyasko benim gözümde. sadece Asuna'yı nasıl kurtarcağını görmek için sabrettim diyebilirim. ki SAO'da kuzeniyle ilişkisine ne gerek vardı, izleyen herkes Asuna x Kirito olcağını biliyor, o kızı niye telef ettiler hala anlamıyorum. bi de Yeşilçam tarzında ilerleyiş falan çok baymıştı beni.

Naruto - Fairy Tail ve One Piece izlemiştim ben Naruto'ya başlamadan önce. aradığım kurguyu / komediyi / dövüşleri bulamadım galiba Naruto'da. ne bileyim, elemanlar hikaye başında ellerinde bıçakla kapışıyodu, sonra en çok gaza gelenin dövdüğü bi biçim aldı hikaye. açıkçası duyduğum spoilerlara göre hikayesi ilerde çok gelişip güzelleşiyormuş ama benim izleyesim pek kalmadı.

underrated

Chuunibyou demo Koi ga Shitai! - izlenmesi gereken serilerden. 2012'nin en iyi 10 serisinde de adı geçiyordu. komedisi - dramı - romantizmi falan her şeyi fazlasıyla kıvamında. izlemeye başlarken hiç bi beklentim yoktu seriden, ama bitirdikten sonra unutamıycağım seriler arasına girdi.

Sukitte ii na yo - yarım yamalak finalini saymazsak romantizm animesinden beklediğim her şeyi verdi bana. "soğuk kış gecelerinde insanın içini ısıtan sıcacık bir öykü" gibiydi benim için :D

OreShura - çevirmenliğini yaptığım bi seri. konusunu okuyunca "galiba güzel bi romantik komedi" diye düşünmüştüm, ama seri tamamiyle hareme dönüştü bi süre sonra. ama kötü olmadı işte, izlediğim en iyi harem serisidir. 3ü klişe 4 kız ve kızlara düşkün olmayan bi ana karakter. kurgusu oldukça klişe görünüyor ama izlerken fazlasıyla zevk vermişti bana. bunun da finali biraz havada kalıyor, 2. sezonu gelir diye düşünüyorum.

Tasogare Otome x Amnesia - ilk bölümünde kafam allak bullak olmuştu. hikaye bazen hızlı bazen yavaş ilerliyor. izlerken sonunun nasıl bitceğini her an merak ettiriyor insana. çünkü ortada uygunsuz bir aşk var. müthiş bi final, süper soundtrackler, iyi işlenmiş ana karakterler. şu an aklıma gelen tek kötü yanı, 2 ana karakter haricindekilere pek önem verilmemiş, hikayede payları var sadece.

edit: Death Note hakkındaki yazdıklarımı buldum.

Spoilers... Spoilers Everywhere...

çoğu kişinin aksine Death Note'u animeye başladıktan 6-7 ay sonra izledim ben :D 2 kere başlamayı denedim, 2sin de de daha başında bıraktım çünkü çok sürükleyici görünmedi gözüme. 3. deneyişimde bir başladım, sonuna kadar aralıksız izledim.

ben Kira'cıyım arkadaş(kiracı...) :D adamın büyük ve doğru bir amacı var, L gibi çocukça bir hırs yapıp("o adam suçlu, onu yakalayacağım." halbuki animede kendisi de Kira'nın amacının doğru olduğunu itiraf ediyor bir kaç kere) kendini avutmuyor. Kira Dünya'yı değiştirip ütopik bir yer haline getirmeyi hedefliyor, ki L / N olmasaydı bunu başaracaktı da. her ne kadar çok zeki olsa da L önsezileri doğrultusunda insanlara önyargıyla yaklaşıp direkt etiket koyabilen vasat bir dedektif bana göre. önsezilerinin doğru olması bir şeyi değiştirmez, insan hayatıyla uğraşırken varsayımlara güvenmek doğru değil.

ha L ölünce sevinmedim, çünkü beklenmedikti benim için, bayağı şaşırdım hatta. ve iyi ki de sevinmemişim, animenin devamı sürükleyiciliğini yitirmişti bana göre. ben Kira vs. L çatışmasını seviyormuşum meğer izlerken :D

hele finali... yahu bu Kira, L'i öldürdüğü zaman bile başkaları karşısında sakinliğini bozmadı da g.tü b.klu bir veledi yenince niye kendinden geçti ? mangaka bu mantık hatasını nasıl görmezden gelebildi ? ha bir de zaten Kira'nın yenilme şekli öyle saçmaydı ki. o ana kadar her şey bir mantık doğrultusunda, sebep-sonuç ilişkisiyle ilerledi ama finalde Near resmen "şansına" Kira'yı yendi. akıl oyunlarının ilahının döndüğü bir animenin finali "şans" işi bitti yani.

Death Note pek sevmem, Code Geass/Steins;Gate çok daha iyidir bana göre.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yav arkadaş konuşurken benim işleyiş hakında ki bilgimi unutuyorsunuz galiba. Code geasin konu işleyişi bakımından hiç bir sorun yok. Dediğim gibi kaptilaizm sosyalizm faşizm kominizm gibi kavramlarla haşir neşir değilsin code geasin sonu ve lealouchun amacını anlayamasın. İlk sezon alıştırma sezonu zaten onu bitirmen gerekiyor.

Death note da yerini bilsin hacı şu saçma kıyaslamaları bır bırakın. Code geas mecha türünde olmasına rağmen, çok iyi işlenmiş, felsefe gayet yerin de yansıtılmış.

Death note dan sonra izleyenler kafası bu hacı, biraz bakış açınızı genişletip izleyin şunları. Her türlü idaa ederim ki, code geas death note dan çoğu konudan üstündür. Code geasin yeri hakında ise, death note ile aynı ödüller almıştır. Hemen hemen bir farkları yok.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

açık konuşim abi code geass haketmiyo vay efendim bir iki terorist tutuyo dünyanın yarısını fethetmiş hükumete kafa tutuyo dünyanın geri kalanı kafa tutsa anca bişey oolur şunu dim adaletsizliği... anlatmaya çalışmış iyi güzel ama bi anime birşeyleri yapmaya çalıştı diye tutulmaz felsefesine göre yargılayamassın ben o seriyi izlerken ilk sezon bittikten sonra ikinci sezona geçerken hafif bekledim 30 dk felan( klasiktir bende o 30dk ) bir sürü eksiğini anladım sonra düşünmeyi bıraktım ki izleyebileyim death note tamamen apayrı bir seviye o seride öyle hata bulamassın kolayına öyle abzürt savaşlar da yok ne anlatmak istemişse çok güzel anlatmış code geass aksine

şimdi bakınca gene sert bi mizah kullanmışım gibi aldırmayın bide istiyosan özelden yarın konuşalım konuyu sabote ediyo gibi hissettim ( kapanmasından korkuyorum :ph34r: )

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.