Jump to content

Code Geass Lelouch of the Rebellion


Recommended Posts

Resmi ekleyenTür: Mecha, Macera, Drama, Aksiyon
Sezon 1 : 25 Bölüm
Sezon 2 : 25 Bölüm


  10 Ağustos 2010 tarihinde Büyük Britanya İmparatorluğu Japonya'yı işgal etmiştir. Ellerindeki Knightmare denilen yeni silahlarla Japonya'yı dize getirmiştir. Artık sömürge olan Japonyanın bayrağını, ismini yok ederek Area 11 (alan 11) adını vermiş, orada yaşayanlara ise 11'ler adı altında adeta köleleştirilmiş ve ikinci sınıf insan muamelesi görrmekte ve ezilmektedirler. Hayatlarının hiçbir değeri yoktur. Nitekim bütün bu zulmün sonucunda Japonlar ayaklanmalarına rağmen sürekli olarak Britanya ordusu tarafından mutlak surette bastırılmaktadırlar.

  Savaşın üzerinden 7 yıl geçer ve bu süre zarfında Britanya bütün dünyaya kafa tutacak güce ulaşır. Birer birer bütün devletleri ele geçirmekte EU ve Çin hariç hiçbir devlet Britanya'ya karşı koyamamaktadır. Lise öğrencisi olan aynı zamanda mühiş bir stratejik zekaya sahip olan Lelouch isimli öğrenci katılmakta olduğu yeraltı satranç maçlarından birinden dönüş yolunda bir kamyonla çarpışır ve içinde kimse olup olmadığına bakarken kamyon hareket eder. Kamyonda kısılı kalan Lelouch kamyonun büyük bir askeri sır taşıdığı ve teröristler tarafından kaçırıldığını öğrenir. Britanya ordusu da durumu farkeder ve kamyonun peşine düşünce ortalık savaş alanına dönüşür. Bu sırada kamyonun içindeki bölme açılır ve içinden bir kız çıkar. Bu kızla beraber yakalanan Lelouch'a ölmek üzere iken kız tarafından bir güç verilir. GEASS denilen bu güç insanlara emirler vermeyi sağlar ve bir kez verilen emire uymamazlık edilemez. Aslında kendiside bir Britanyalıdır ama bu diğer insanlardan saklaması gereken bir sırdır.. Britanyanın zulmünü gören Lelouch bu gücü intikam almak için kullanmaya karar verir. Gelişmeler bundan sonra başlar...


ANA KARAKTERLERResmi ekleyen
Lelouch Lamperouge
Lelouch Vi Britannia / Zero


  Asıl adı Lelouch Vi Britannia'dır. Britanya imparotorluğunun 8. prensi olup annesinin suikastinin ardından babası Britanya imparotoru tarafından kız kardeşi ile sürülerek Japonya'ya gelmiştir. 17 yaşında olup inanılmaz bir stratejik dahidir. Birtakım olayların ardından Geass adlı gücü elde eder ve Britanya imparatorluğuna savaş açar.


Resmi ekleyen
Kururugi Suzaku

  Lelouch'un çocukluk arkadaşıdır. Ancak olaylar neticesinde ayrılmış ve uzun bir süre görüşememişlerdir. Aslen Japon olmasına rağmen Britanya ordusuna katılmıştır. Britanyayı barışçıl yollarla değiştirmek gibi bir hayali vardır. Kaderin bir cilvesi ile Lelouch teröristler ile kısıldığında karşı karşıya gelirler..


Resmi ekleyen
C.C.

  Britanya ordusu tarafından ele geçirilmiş bu kız tam bir gizemdir. Geass'ı başkalarına aktarma gücü vardır. Ölümsüzdür. Lelouch'a Britanya imparatorluğunu yıkması için geass gücünü vermiştir. Lelouch'un yanında savaşır.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.