Jump to content

Naruto Tanıtımı


Bu Animeye Başlamalı mıyım ?   

12 members have voted

 1. 1. Bu Animeye Başlamalı mıyım ?

  • Mutlaka izlemelisin
   10
  • Zamanın varsa izlemelisin
   0
  • Hayır izlemesende olur
   1


Recommended Posts

 • Yöneticiler

Animenin Kısaca Tanıtımı:

Macera,küçük bir Japon köyünde,Dokuz Kuyruklu Bir Tilki olan canavarın köye saldırmasıyla başlar.Bu canavarı etkisiz hale getirmek için köyün en güçlü ninjası olan 4.Hokage bu yaratığı yetim bir bebek olan Naruto'nun bedenine hapseder.Naruto şimdi 12 yaşındadır ve iyi bir ninja (shinobi) olmak için çalışmaktadır.İşte bu

macerada,zaman zaman içindeki canavarın da yardımını alarak,takım arkadaşları Sakura ve Sasuke ile birlikte maceradan maceraya koşan Naruto'nun çevresinde dönen olaylarla anlatılıyor.

Karakterler:

Resmi ekleyen

Naruto: Köyün Hokagesi olmak isteyen bir çocuktur. Küçükken içine 9 Kuyruklu Tilki İblisi yerleştirilmiştir. Bunu kendinden başka herkes biliyordur ve bu yüzden hep dışlanmıştır, ancak yalnızlığın sonucunda ilgi çekmek için daha çok yaramazlık yapar. Sakura'ya aşıktır ve başlarda çok havalı bulup nefret etse de Sasuke en iyi arkadaşıdır.

Resmi ekleyen

Sasuke: Okulun en çalışkan öğrencisidir. Mükemmel bir ninja olup ağabeyini öldürmek istemektedir. Naruto'nun hem en iyi arkadaşı, hem de en büyük rakibidir. Çok cooldur, içine kapanıktır ve soğuk bir kişidir. Buna rağmen bütün kızlar ona hastadır ve bu çoğu zaman Naruto'yu çileden çıkarmaktadır.

Resmi ekleyen

Sakura:Naruto'nun aşık olduğu pembe saçlı kızdır. Ancak o Sasuke'ye aşıktır. Aslında Naruto'nun eşek şakalarından içten içe hoşlansa da sırf Sasuke'ye cool görünmek için bunları çocuksu ve aptalca buluyormuş gibi yapar. Çok duygusal ve çocuksu bir yapısı vardır.

Resmi ekleyen

İruka Sensei:İruka sensei Naruto'nun Kakashi'den önceki hocasıdır.Oda Naruto gibi anne ve babasız büyümüştür.Küçükken arkadaşlarının dikkatini çekmek için salaklıklar yapmıştır.

Resmi ekleyen

Kakashi Sensei : Naruto,Sasuke ve Sakura'dan sorumlu Jounin.Sasuke'den önceki Konoha Köyü'nün tek Sharingan kullanıcısı.Uchiha Klanı'na bağlı olmamasına rağmen Sharingan a sahiptir.Şimdiye kadar 1000'in üzerinde teknik kopyaladığı için zaman zaman "Copy Ninja" olarak çağrılır ve yüzünde hep bir maske vardır.

Resmi ekleyen

Gai:Kakashi'nin ezeli rakibi.Daha önce 99 kez yarışmışlardır ve Gai 50-49 öndedir.Sadece bedensel güç kullanabilir ancak Konoha Köyü'nün en güçlü Jouninlerindendir.Lee,Neji ve Tenten'den sorumludur.

Resmi ekleyen

Jiraiya:3.Hokage tarafından yetiştirilmiş 3 efsane Sannin'den biridir.En iyi ninjalardan biridir ve onun adına savaşması için kurbağa çağırabilir.Kızlara karşı bir zaafı vardır ve bunlarla ilgili kitaplar yazmaktadır.Aynı zamanda ölen 4.Hokage'nin hocasıdır.

Resmi ekleyen

Rock Lee:Hocası Gai gibi sadece bedensel güç kullanabilir.Çok güçlü ve çok hızlıdır.Rakibi Neji'ye göre "O"nun kaderi yazılmıştır ve bir kaybedendir.Ancak O Neji'yi yenip bunu değiştirmek için çok çalışmaktadır.

Resmi ekleyen

Hyuuga Neji:Hyuuga Klanı'nın dehası,klanın kalanından daha güçlü ve yetenekli.Hiç bir zaman kaderini ve yaşamını değiştiremeyeceğini düşünür.Bu yüzden hep depresif bir haldedir.Klanın özelliği olan Byakugan'a sahiptir.Byakugan,neredeyse 360 derecelik bir alanı görmesini ve düşmanın ataklarını farketmesini sağlar.

Resmi ekleyen

Tenten:Silahlar konusunda uzman bir bayan ninja.Sürekli Neji'nin etrafında olmaya çalışan ve ondan hoşlanan biri.

http://seanjohnsonmaven.files.wordpress.com/2007/09/yamanaka-ino1.jpg

Ino Yamanaka: Yamanaka klanındandır ve yeteneği insanların beyinlerine girmektir. Sakura ile arkadaştır ama sonra ikisininde Sasuke'ye olan ilgisi birbirlerini rakip yapmıştır.

http://www.absoluteanime.com/naruto/choji%5B3%5D.jpg

Choji Akimichi: 10. takım olan Asuma Sarutobi'nin takımındandır. oldukça oburdur ama arkadaşalrına düşkündür Nara ile arasında yakın bir dostluk bulunur.Klanlarına ait özel yiyecekleri vardır bu yiyecekler çakralarını yükseltiyordur.Bu şekilde vücutlarını genişletebiliyordur ama oldukça tehlikelidir.

http://www.quizilla.com/user_images/M/MI/MIZ/MizuHyuuga/1178771268__Shikamaru.jpg

Shikamaru Nara: Asuma Sarutobi'nin takımındandır oldukça tembel bir halidir tekniği gölgeleri kullanarak onların bedensel hareketlerini ele geçirmek.

http://images.absoluteanime.com/naruto/hinata%5B2%5D.jpg

Hyuuga Hinata:Hyuuga klanının baş ailesindendir.Utangaç ve savaşmaktan korkan biridir.Ancak savaştığında çok güçlü olur.Naruto'dan hoşlanır fakat bunu bir türlü belli edemez.Daha zayıf da olsa Neji gibi Byakugan kullanır.

http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20090121165725/naruto/images/a/a5/Inuzuka_Kiba.jpg

Inuzuka Kiba:Köpek gibi kokar,köpek gibi görünür ve köpek gibi davranır.Klanının özelliği köpekleri yetiştirmek ve onlarla birlikte savaşmaktır.

http://images.absoluteanime.com/naruto/shino.jpg

Aburame Shino:Böcekleri ölümcül silah olarak kullanabilen Aburame Klanı'nın dehasıdır.Çok konuşmayan sessiz biridir.Çok güçlüdür ve böceklerine yakalananlar ölü demektir.

http://www.itusozluk.com/img.php/3f0d423e16d4d8c66cd9a7c2b6fefac27192/orochimaru

Orochimaru:3. Hokage tarafından yetiştirilmiş 3 efsane Sannin'den biri.Daha fazla güç istediği için kötü olmuştur.Dünya üzerindeki bütün teknikleri yapabilme gibi bir amacı vardır.Savaş yılan çağırabilir.Ölümsüzdür.Ölümsüzlüğünü devam ettirebilmek için,başkalarının bedenlerine ihtiyaç duyar.En çok istediği beden Sasuke'nin bedenidir.Bunun nedeni de Sharingan'a sahip olma isteğidir.Böylece dünya üzerindeki teknikleri kopyalayarak daha çabuk öğrenebilecektir.

http://img65.imageshack.us/img65/3817/gaara6sp.jpg

Gaara:Sand köyünün en güçlü silahı.Sadece insanları öldürmek için yaşadığını düşünür.Annesi doğarken ölmüştür.Çok güçlü olduğu için,babası ondan korkarak 6 yaşındayken onu öldürtmeye çalışır.Ancak onu koruyan kumlar sayesinde kurtulur.Onu öldürmeye çalışan kişinin en sevdiği kişi olduğunu öğrenince de,insanları öldürmeye başlar ve varlığının buna bağlı olduğunu düşünür.Alnında üzerinde "Love" yani "Sevgi" yazan bir dövme vardır.Doğduğundan beri onu koruyan kumlar,savaştaki en önemli silahıdır.

http://quizilla.teennick.com/user_images/R/RE/REI/ReiyaneoftheSand/1195025213_csKankuro5.jpg

Kankuro:Gaara'nın takım arkadaşlarından biri.Çok güçlü bir savaşcıdır ancak her zaman Gaara'dan çekinmiştir.Yanlış bir şey yaptığında onu öldüreceğini düşünmüştür.Kankuro savaşta kuklaları silah olarak kullanır.

http://1.bp.blogspot.com/_0oIegQ3IaqM/SVwwSBAC44I/AAAAAAAAAGM/kIx8dlIg-T0/S1600-R/temari.jpg

Temari:Gaara'nın bir diğer takım arkadaşı.Savaşta bir yelpaze kullanır.Yelpaze sayesinde bir rüzgar yaratarak,silahları ve düşmanını geri püskürtür.Zeki bir kızdır ve stratejiler üretmeyi sever.Animedeki en güçlü bayan Geninlerdendir.

http://files.nireblog.com/blogs1/inuyasha4ever/files/uchiha-itachi-1.jpg

Uchiha İtachi:Sasuke'nin kendinden büyük kardeşi.Kendi güçlerinin seviyesini görebilmek için tüm klanını öldürmüştür.Sasuke'nin öldürerek, klanının intikamını almak istediği kişi.

Jutsular:

jutsulara gelince bir çok jutsu mevcut hepsi zarar verici değil , sağlık veren jutsularda var. Jutsu lar bir çok el hareketinin art arda gelmesiyle oluşuyor. Doğru kombinasyonlar ile kumları bitkileri hareket ettirebildiğiniz gibi ağzınızdan ateş de atabilmektesiniz. Ya da birinin yarasını hızlı şekilde ortadan kaldırıp sağlığına kavuşturabilirsiniz. Başka birine dönüşebilirsiniz , ya da dev bir yılan yaratabilirsiniz.

Bir çok jutsu vardr. Jutsu isimlerine gelince aynen şöyle 12 tane hamle var.

Resimi görmek için tıklayınız

Saldırı Tipleri

Genjutsu : Çoğunlukla ilizyon tekniğidir. Düşmanın kafasını karıştırarak orada var olmayan bir şeyi var göstererek rakibe saldırma tekniğidir. Oldukça etkili bir tekniktir ancak bu ilizyonu durdurmak için kendi çakrasını durdurması gerekir.

Ninjutsu: Ninjutsu tekniği kullanmak için el mühürlerini ve çakrayı iyi kullanmak gerekir. iyi bir konsantrasyon gerektirir, konsantrasyon olunmazsa bu teknik işe yaramaz, en çok kullanılan saldırı tekniğidir.

Taijutsu: Beden ve Yumruk yumruğa yapılan bir savaş tekniğidir. El mühürleri kullanılmaz, ninja onun yerine vücudunu değişik formlarda eğitir.Aynı zamanda Bloodline (kalıtımsal özellikler) da kullanabilir.Hyuuga gibi klanlar, rakibinin iç çakra kanallarını görme yeteneklerinden faydalanabilir, ve sonra akışı durdurabilir, veya onların vücudundan çakrayı bırakarak koruyucu bir engel oluşturması için Kaiten tekniğinden faydalanabilir.

Doujutsu:Beceri sanatlarının biri değildir ve göz tarafından yapılır. Kullanıcının kalıtsal özelliğinden kaynaklanır. Gözün Genjutsu, Taijutsu ve Ninjutsu yeteneklerini görme özelliği vardır. Doujutsu tekniklerini yapan insanlar, genellikle dehalardır. Doujutsu'nun ilk kullanıcıları, Uchiha klanıdır, Sharingan gözünün sahipleri.

Hijutsu :Hijutsu teknikleri, bir klandan gelen onlarla sınırlanan özel tekniklerdir, ya da onu yapabilen tek kişilerdir.

Kinjutsu:Beceri sanatlarından biri değildir. Kinjutsu veya "Yasaklanan teknikler", köy Kageleri tarafından yasak bildirilen üç ana kategoriden jutsulardır. Kinjutsu teknikleri, aşırı derecede kuvvetlidir, ve büyük zarara sebep olabilir. Eğer, yanlış kişi tarafından yapılırsa tüm köy büyük bir tehlike içinde olabilir.

Kageler

Her köyün, bir Kagesi vardır. Bir Kage, bir yönetici gibidir ve beş köyün beş kagesi vardır. Köylüler tarafından köyün en güçlü ninjası Kage olur. Çıkardığı emirlerle düzeni ve birliği korur.

Hokage, yaprak köyünün Kagesi'nin ismidir. Hokage'nin anlamı: Ateş gölgesi

Kazekage, kum köyünün Kagesi'nin ismidir. Kazekage'nin anlamı: Rüzgar gölgesi

Raikage, yıldırım köyünün Kagesi'dir. Raikage'nin anlamı: Yıldırım gölgesi

Mizukage, su köyünün Kagesi'dir. Mizukage'nin anlamı Su gölgesi

Tsuchikage, dünya köyünün Kagesi'dir. Tsuchikage'nın anlamı dünya gölgesi

Alıntıdır...

Link to post
Share on other sites

bu animeyi izlemeyeni şahsen ben aforoz edicem o derece bi anime XD

başlamayan dop ossun XD

paylaşım için teşekkürler

D.N:Kakashinin surata bi peçe yerleştirin böyle açık saçık olmuyo ben o kadar izledim gereçğini göremedim yeni animeciler başlamadan görüyo olmaz böle...lütfen..!

Link to post
Share on other sites

narutoyu ızledım ızlemeye devamda edıorum ama bıraz sıkmaya basladı resmen yıllardır aynı sorn uzerınde devam edıo pek bı konu değısımı yokbı yerdenn sonra bayıyo okdarda şiddetle tavsıye edılıcek pek bı yanı yok bence

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.