Jump to content

One Piece Neden Sevilmez?


Morgion
 Share

Recommended Posts

Şimdi itiraf edin hepinizi 5-10 bölüm en fazla 30 bölüm izleyip,bütün animeyi çözüp sevmiyorum çok dandik dediğimiz bir seri :)

O duyguyu biliyorum çünkü o duygu bende de vardı. Ama ilginçtir ki millet ilerden ne olacağını sormak yerine çamur atmayı tercih ediyor. Neden böyle anlamış değilim. Millet neden sevmiyor bu seriyi,sevmediğinizi yönlerini açıklayarak söyleyin bu başlıkta,güncelde olan da söylesin mesela ben başlayayım;

Fizik kuralarını çok esnetiyor. Yıldırım lastiğe etki etmiyor diyor ama yıldırımın yaydığı ısı ile erimesi gerekirdi lastik ama bu garipliğin aynısı zoro veya robin 1 milyon volt yeyince ölmedi,kısacası fizik kuraları çok esnek.

Yeni dünya da korsanlar kaslı maslı 3.5 metrenin altında adam yok,bizim luffy velet kaldı orada,la bi adam 2 yılda hiç mi boy atmaz,aksine bide küçülüyor. Hadi lastik boy atmıyor dersin de,bizde o kadar izledik küçücük lastik adamın 20 metre adamı tek eliyle savurması garip geliyor biraz :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Barış D. Baryshx

Millet çizimlerden şikayet etmekte haklı, toei'nin animasyon tarzı uyduruk, diğer eski ve yeni serilerle karşılaştırıyor insanlar. Senin tersine benim sıkıldığım bölümlerdendi tayfasını topladığı bölümler, her tayfa üyesi eklediğinde 30-50 arası bölüm harcıyordu ama gereksiz harcıyor sakız gibi uzatıyordu yani dolu dolu olmuyordu bence, bir ara hesaplamıştım sırf tayfaya eklediği elemanlara harcanan bölümlerin kaç sene sürdüğü ve serinin yüzde kaçını oluşturduğu ile ilgili. Baya bir yer kaplıyor

Barış

ya uzun diyipte narutoya bayılıp one piece i sevmeyenin ben aklına yanayım, narutonun ilk 200 bölümü + shippudenin ilk 150 bölümü öyle sıkıcıydı ki ayıla bayıla izledim, ana karakter ezik bir türlü güçlenmiyor falan, one piece öyle değil ki 50 bölümde bağlıyor kendine, ondan sonrası zaten kendiliğinden geliyor, naruto ne ya, yemin ediyorum element dönüşümünü öğrenene kadar naruto animesinin gözümde beş kuruş değeri yoktu.

anes

Yeri geldiğinde bir gemi için bile duygulandırmayı beceren bi animeye "Çizimlerinden dolayı izleyemem" demeyin ya.  :( Yani benim anlayabileceğim bi durum değil bu. Konunun kalitesini, genişleyebilirliğini, hatta hayal gücünün fazla olmasıyla çok fazla teori oluşmasına imkan veren bi animeden bahsediyoruz. Ön yargılarınızı katlayıp bir süreliğine dolaba kaldırın. Çizimlerini beğenmeyebilirsiniz tamam ama bu One Piece'i sevmemek için sebep değildir, ancak bahanedir.  :P Onun büyüsüne kapılmamak i

İlk sevmiyordum fakat sonradan seninde sayende yeniden izledim.İtiraf etmeliyim ki şu anda bana narutoda ki aynı heyecanı veren tek anime..

Benim sayemdeyse ne mutlu bana,sevmediğin yönleride söyle tabi....
Link to comment
Share on other sites

Bu yazıdan sonra okudum ve beğendim. Vede zaten aneme ve mangaların 1. kuralık fizik kurallarının olmaması.

Seinen serilerde böyle değildir,shoenen de fizik kuraları önemsizdir ama one piece biraz daha farklı bu konuda. Kılıç savurması ile gemileri 2 ye bölmeler gibi. Hiç rahatsız etmez seni izlerken bunlar ama göze batıyor bazen. Kizaru ve enel konusunda oda biraz hatta yaptı gibime geliyor. Bu adamı çok övüyoruz açıkçası da hak ediyor,ama sonuçta tanrı değil hatta da yapar.
Link to comment
Share on other sites

Ben 100 küsuruncu bölüme gelip yarıda bıraktım.Çok uzun yahu ve bir konuyu en az 15 bölüme yayıyor.100 bölümde daha 3 savaş oldu.Ayıbediyorlar.

Bendensin bende arabasta da bırakmıştım,2 ay sonra döndüm seriye :)

O uzunlukların sebebini ilerde anlarsın,arabasta ve gökyüzü adasın grand line ve one piece tanıtmak amaçlı olan arclar oldukları için gereksiz bir uzunluğa sahipler. Arabasta da önemli olan şeyler antik silahlar,savaş lordları,güç dengesi ve luffynin ünlüleşmeye başlaması,gökyüzü adası ise karasakalın göründüğü 2. yer(ilki davul adasında bir grup korsandan bahsediliyor onlar karasakal tayfası),hakinin tanıtıldığı yer,dof korsanları gibi şeyler tanıtılıyor. Ondan sonra gereksiz bir tilki var,sonra rahatsın,hep heyecan hep heyecan enies loby de için titrer zaten,duygusal biri değilimdir ama her yaşamak istiyorum lafını duyduğumda içim titrer gözlerim dolar. Ödül aldığı bir arctır.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.