Jump to content

One Piece Neden Sevilmez?

Morgion

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 151
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

ya uzun diyipte narutoya bayılıp one piece i sevmeyenin ben aklına yanayım, narutonun ilk 200 bölümü + shippudenin ilk 150 bölümü öyle sıkıcıydı ki ayıla bayıla izledim, ana karakter ezik bir türlü gü

Buraya beni eleştirmeye geldiysen alkış sana diyorum başka bir şey demiyorum. İsteyen istediği animeyi izleyebilir. Ben kendi görüşümü sundum. İster efsane olsun ister olmasın beni orası ilgilendirmiy

Yeri geldiğinde bir gemi için bile duygulandırmayı beceren bi animeye "Çizimlerinden dolayı izleyemem" demeyin ya.  :( Yani benim anlayabileceğim bi durum değil bu. Konunun kalitesini, genişleyebilirl

Ben şayet kısa serileri tercih ediyorum. One piece iyi hoş güzel de aşırı uzun ben şimdi başlasam 2 ayımı alır herhalde güncele gelmem :) Bence ''Sevilmez'' kelimesi olmamış çünkü izlenen bi anime hatta aşırı bi Fanlık, Fanboy'luk da var. Anime Sevilmeseydi 700 bölüm yapılmazdı biyere kadar sezon finali koyarlardı kalırdı öyle çok anime var yarım yamalak final verilip kalan ki daha korsanlar kralı olmadı bildiğim kadarıyla 700 bölümde hikayenin belki %60'ı hatta %70 i işlenmiştir belki belki diyorum çünkü anime biteceğini hissettirmiyor daha yolun başındayız diyor :D Durmak yok yola devam lafı geldi aklıma birden :D :D Uzun ve bi o kadar kısacası One Piece seviliyor arkadaş. Ha ben izlemiyorum orası ayrı ama seviliyor seviliyor ki izleniyor. . .

Gece mesaisi'ne kaçar ben iyi geceler :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben şayet kısa serileri tercih ediyorum. One piece iyi hoş güzel de aşırı uzun ben şimdi başlasam 2 ayımı alır herhalde güncele gelmem :) Bence ''Sevilmez'' kelimesi olmamış çünkü izlenen bi anime hatta aşırı bi Fanlık, Fanboy'luk da var. Anime Sevilmeseydi 700 bölüm yapılmazdı biyere kadar sezon finali koyarlardı kalırdı öyle çok anime var yarım yamalak final verilip kalan ki daha korsanlar kralı olmadı bildiğim kadarıyla 700 bölümde hikayenin belki %60'ı hatta %70 i işlenmiştir belki belki diyorum çünkü anime biteceğini hissettirmiyor daha yolun başındayız diyor :D Durmak yok yola devam lafı geldi aklıma birden :D :D Uzun ve bi o kadar kısacası One Piece seviliyor arkadaş. Ha ben izlemiyorum orası ayrı ama seviliyor seviliyor ki izleniyor. . .

Gece mesaisi'ne kaçar ben iyi geceler :)

Naruto , Naruto Shippuden ve One Piece serisi toplam 1 buçuk ayımı aldı sen One Piece izlemeye başlasan 25 gününü alır en fazla :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yeri geldiğinde bir gemi için bile duygulandırmayı beceren bi animeye "Çizimlerinden dolayı izleyemem" demeyin ya.  :( Yani benim anlayabileceğim bi durum değil bu. Konunun kalitesini, genişleyebilirliğini, hatta hayal gücünün fazla olmasıyla çok fazla teori oluşmasına imkan veren bi animeden bahsediyoruz. Ön yargılarınızı katlayıp bir süreliğine dolaba kaldırın. Çizimlerini beğenmeyebilirsiniz tamam ama bu One Piece'i sevmemek için sebep değildir, ancak bahanedir.  :P Onun büyüsüne kapılmamak için çırpınmaktır. Mudada yo.  B)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yeri geldiğinde bir gemi için bile duygulandırmayı beceren bi animeye "Çizimlerinden dolayı izleyemem" demeyin ya.  :( Yani benim anlayabileceğim bi durum değil bu. Konunun kalitesini, genişleyebilirliğini, hatta hayal gücünün fazla olmasıyla çok fazla teori oluşmasına imkan veren bi animeden bahsediyoruz. Ön yargılarınızı katlayıp bir süreliğine dolaba kaldırın. Çizimlerini beğenmeyebilirsiniz tamam ama bu One Piece'i sevmemek için sebep değildir, ancak bahanedir.  :P Onun büyüsüne kapılmamak için çırpınmaktır. Mudada yo.  B)

Seneye One Piece animesine bir şans verip izlicem belki ben de severim ama bilmiyorum yani  :whistling:  :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Vay be şurda ki yazdıklarıma bakıyorum da, ben olmasam bak sen şu egoist ergene derdim kesin   :smile_bilmem:

Neyse konuya döneceksek. One piece çizimlerini duyguyu daha farklı verebilmek için bu tarz yapıyor. Yani eski tarzı, yeni tarz arka planla birleştiriyor. Sonuçta oda eski nesil mangakaların asistanlığını yaptı ve o tarzda çok çizdi. Yani geçiş dönemindeydi. Zaten çizim tarzını farklı yerlere yönlendirdi. Ama ilistirisayonu abartma seviyesini iyice yükselti. Hoşuna gitti büyük ihtimal. Ama daha iyi oldu diyeblirim, adam kastan oluşan bir karakterse 50 metre oluyor cidden. Heybetli bir karakterse cidden karşıda kini gölgesiyle eziyor. Karizma bir karakterse ince uzun yapıyor ki daha ezici bir aura  versin.

Ve bu kadar arka plan kasan başka mangaka yoktur, ve duygu sahnelerinde kulandığı çizimler kendine özgün. Yani one piece başlamak animeye yeniden başlamak gibi, çizim tarzı ayrı çünkü.

Birde eski serilere alışmak her zaman artıdır. Çünkü çoğu efsanevi seri eski tarza sahiptir. Gto, cowboy bebop, Trigun gibi kült yapımlar. Yani bunları izlemek gerekir sana bir şeyler katar, öğretir aynı zamanda.

One piece bana bir şey öğretmedi ama bana çok değişik perspektifler kazandırdı. Bu perspektiflere başka seride görmedim açıkçası. ŞU an en büyük sıkıntısı odanın totişini çok fazla yayması. Adam bir ara 2 haftada 1 bölüm veriyordu geçiş bölümlerinde. Yani hiç bir aksiyonun olmadığı bölümleri millet 2 hafta bekliyordu.

One piece kitap gibidir bence, her arcı ayrı bir kitap. Bir kitabın her sayfası için hafta hafta beklemek gibidir. Bu yüzden 1 yıldan fazladır takip etmiyorum seriyi. Animesi de bundan nasibini alıyor ve bir bölüm manga kulanıyor. Derdim para olmasa yapmam 2 yıl anime. Sonra ippo gibi 10 bölüm kulanırım bir bölüme. Millet ağzı açık izler.

O yüzden animenin başları çok iyidir, ortaları iyidir, 400lü bölümler iyidir. Sadece tadına varmak gerekiyor.  He tabi derdiniz aksiyonsa ileride çok daha iyi olacak demeye getirebilirim. Ama tayfasını topladığı bölümler benim hatrımda en iyi bölümlerdir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Vay be şurda ki yazdıklarıma bakıyorum da, ben olmasam bak sen şu egoist ergene derdim kesin   :smile_bilmem:

Neyse konuya döneceksek. One piece çizimlerini duyguyu daha farklı verebilmek için bu tarz yapıyor. Yani eski tarzı, yeni tarz arka planla birleştiriyor. Sonuçta oda eski nesil mangakaların asistanlığını yaptı ve o tarzda çok çizdi. Yani geçiş dönemindeydi. Zaten çizim tarzını farklı yerlere yönlendirdi. Ama ilistirisayonu abartma seviyesini iyice yükselti. Hoşuna gitti büyük ihtimal. Ama daha iyi oldu diyeblirim, adam kastan oluşan bir karakterse 50 metre oluyor cidden. Heybetli bir karakterse cidden karşıda kini gölgesiyle eziyor. Karizma bir karakterse ince uzun yapıyor ki daha ezici bir aura  versin.

Ve bu kadar arka plan kasan başka mangaka yoktur, ve duygu sahnelerinde kulandığı çizimler kendine özgün. Yani one piece başlamak animeye yeniden başlamak gibi, çizim tarzı ayrı çünkü.

Birde eski serilere alışmak her zaman artıdır. Çünkü çoğu efsanevi seri eski tarza sahiptir. Gto, cowboy bebop, Trigun gibi kült yapımlar. Yani bunları izlemek gerekir sana bir şeyler katar, öğretir aynı zamanda.

One piece bana bir şey öğretmedi ama bana çok değişik perspektifler kazandırdı. Bu perspektiflere başka seride görmedim açıkçası. ŞU an en büyük sıkıntısı odanın totişini çok fazla yayması. Adam bir ara 2 haftada 1 bölüm veriyordu geçiş bölümlerinde. Yani hiç bir aksiyonun olmadığı bölümleri millet 2 hafta bekliyordu.

One piece kitap gibidir bence, her arcı ayrı bir kitap. Bir kitabın her sayfası için hafta hafta beklemek gibidir. Bu yüzden 1 yıldan fazladır takip etmiyorum seriyi. Animesi de bundan nasibini alıyor ve bir bölüm manga kulanıyor. Derdim para olmasa yapmam 2 yıl anime. Sonra ippo gibi 10 bölüm kulanırım bir bölüme. Millet ağzı açık izler.

O yüzden animenin başları çok iyidir, ortaları iyidir, 400lü bölümler iyidir. Sadece tadına varmak gerekiyor.  He tabi derdiniz aksiyonsa ileride çok daha iyi olacak demeye getirebilirim. Ama tayfasını topladığı bölümler benim hatrımda en iyi bölümlerdir.

Millet çizimlerden şikayet etmekte haklı, toei'nin animasyon tarzı uyduruk, diğer eski ve yeni serilerle karşılaştırıyor insanlar. Senin tersine benim sıkıldığım bölümlerdendi tayfasını topladığı bölümler, her tayfa üyesi eklediğinde 30-50 arası bölüm harcıyordu ama gereksiz harcıyor sakız gibi uzatıyordu yani dolu dolu olmuyordu bence, bir ara hesaplamıştım sırf tayfaya eklediği elemanlara harcanan bölümlerin kaç sene sürdüğü ve serinin yüzde kaçını oluşturduğu ile ilgili. Baya bir yer kaplıyordu seride, tabii zevkler ve renkler meselesi. :LTkJN9u:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Millet çizimlerden şikayet etmekte haklı, toei'nin animasyon tarzı uyduruk, diğer eski ve yeni serilerle karşılaştırıyor insanlar. Senin tersine benim sıkıldığım bölümlerdendi tayfasını topladığı bölümler, her tayfa üyesi eklediğinde 30-50 arası bölüm harcıyordu ama gereksiz harcıyor sakız gibi uzatıyordu yani dolu dolu olmuyordu, bir ara hesaplamıştım sırf tayfaya eklediği elemanlara harcanan bölümlerin kaç sene sürdüğü ve serinin yüzde kaçını oluşturduğu ile ilgili. Baya bir yer kaplıyordu seride, tabii zevkler ve renkler meselesi. :LTkJN9u:

karakteri oturtmaya çalışıyor background history denen şeyi iyi veriyor işte :D herkes benimsesin diye uzatıyorda ben öyle aşırı bişey görmedim , thrillar bark biraz uzundu tayfaya çok aşırı bişey katmadı, şan şöhret de yoktu yeni bi power upda yoktu bnm tek gereksiz gördüğüm yerdir thriller bark olmasada olurdu gibi bişey, belki lola'nın verdiği kağıt parçası ilerde iyiki thriller barka gitmişler dememe sebep olabilir ama ben komple o arcın gereksiz olduğunu düşündüm. diğer enies lobby olsun gökyüzü adası olsun, buralar önemli yerlerdi, belki chopper'ın memleketide katabilirim ama oktor buldukları için orasıda iyiydi.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

One Piece'i ben izlemeden önce hiç sevmezdim İzlemeye başladıktan sonra dövüşleri falan çok hoşuma gitti ama seri uzatılmak için o kadar uğraşılmış ki gereksiz bölümler yüzünden o kadar atladım ki animeyi izledim mi izlemedim mi ben bile bilmiyorum :D belli bir süre sonra devam edemedim ama o dövüşlerle o kadroyla o hikayeyle hak ediyor ya efsane denmeyi

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim aşırı gördüğüm bölüm balık adam arcının sonları. Ve dowdan önce ki gazlı elemanın olduğu yan arc çok uzadı. Yani asıl arcın altyapısın oluşturan arcı uzattı oda. Ondan önce uzatığını düşünmüyorum. Çünkü uzun serilerin durumu ortada. Dragon ball sadece ilk seriyi tasarlarken, fanlar öyle ısrar edince adam gereksiz şeyler ekleyip sıçtı sıvadı.  Naruto şu an o yolda, zaten ki savaşta çoğu şeyi kesmesi, evrenin çöpe atmasa o evrenden çok iyi hikayeler çıkabilirdi. One piece şu an elinde ki iyi malzemeleri arka arkaya harcasa 6-7 yılda bitirebilir seriyi. Ama oda tarzıyla 15 yılda zor biter. Ki odanın gidişat tarzına bakarsak, asıl olaylar pat diye çıkarıyor. Sonra önceki uzun arcları o pat diye çıkan savaşa bağlıyor. Yada bir şeyi tanıtıcam diye koca arc yapıyor.  

Tayfa hikayesinin hoş yanı, aksiyondan çok duygunun kalitesiydi. Luffynin gücünü ölçmüyorduk, daha çok karakterle bakıyorduk. Ben şu an zoroyu robini gördüğümde, o karakterlerini hisetmiyorum. Karakteristikleri hep şakalarla aktarılıyor. Yani artık bir büyük konu var. Her arcın ayrı konusu yok. Her arc bundan sonra arka arkaya olacak ve bağlantılı ilerleyecek. Yani sürekli bir aksiyon içinde olacak seri.  Bu saaten sonra  ancak o tayfa olayı, yoldaş olarak ilerleyebilir. Wbnin arkasından gelen 50 gemi hesabı. 

Yani bir naminin gücü olmadığı halde kimsenin gücünün yetmiyeceği şeylere katlanması olsun, sanjinin bağlılık hisiyatı olsun. Zoronun ufacık bir olay için 1-2 ay aç kalması olsun. Robinin arcı olsun, usoopun minik çocuksu tayfası olsun. Onları hep özleyeceğim. 

Hani futbolcular gibi düşünelim. Zamanında genç yetenekleri topluyordu luffy. Artık genci yetiştirme olayı yok, yaşlı oyuncu almak zorunda. Hep bildiğimiz ana karakterler ve ana düşmanlarla 10 yıl okuyacağız

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.