Jump to content

Zekice Kurgulanmış Animeler

kaede

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 83
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Gosick'te güzel ^^ akıllıca

Gosick te Victorica'nın kim olduğu biraz aydınlanınca daha da heyecanlı oluyor :) Benim de çok hoşuma gitmişti ;)

Death Note Code Geass Steins;Gate Zetsuen no Tempest kurgu diyince aklıma gelen ilk seriler. ilk 3ünü izlemişsin zaten, ZnT'ye de bi göz at derim.

Gosick ilk bölümden itibaren sarıyor. Dedektiflik ile ilgilenenlerin, detective conan'ın daha eli yüzü düzgününü arayanların kaçırmaması lazım. Kaiji'ye başladım. İnanılmaz akıl oyunları yok belki ama insanları çok iyi anlatmış. Bir de ana karakterin daha sonralardan açılan bir anlağı var.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Zetsuen no Tempest'e bakacağım teşekkürler...

dün bitirdikten sonra turkanime'de yazdığım yorum:

İnsanüstü kurgu, düşündüren ve boğmayan diyaloglar, izlerken hayran bırakan akıl oyunları ve bütün bunları sunan müthiş çizimler/animasyonlar. Hamlet ve The Tempest'tan alıntılar var diyaloglarda, zaten animenin hikaye gidişatı normal bi anime gibi değil. "Ay keşke sonunda sevenler kavuşsa herkes mutlu olsa" diyip başlıcaksanız tavsiye etmem. Ama "ulan şöyle bi anime olsa da kurgusuyla beni kendimden geçirse, izlerken kendimi geri zekalı gibi hissetmemi sağlıycak akıl oyunları olsa" falan diyosanız, doğru yerdesiniz.

Hani zamanda seyahatle ilgili bi anime izlersiniz de kafanızda soru işaretleri kalır ama anime bunlara cevap vermeden oldu bittiye getirip o kısımları pas geçer ya, buna benzer hiç bi durum yok bu animede. Her şeyin bi açıklaması var, aklınıza gelen soru işaretlerini animede bire bir dile getiriyolar zaten. Bu açıdan benden tam puan aldı.

Code Geass ile kıyaslayabileceğim bi seri oldu benim gözümde. Tek kötü yanı var: Çok çabuk bitiyor.

turkanime'de yazan konu baya eksik. (ingilizcen olduğunu varsayıyorum)myanimelist'teki daha güzel yansıtıyor animeyi:

One day, a sorceress princess was stuffed into a barrel and banished.

One day, a single girl was suddenly murdered, and the culprit still runs free.

And one day, a battle spanning time and space over magic and revenge began!

Sanity and madness, sense and intelligence, self-confidence and convictions.

The tragic tale of this irrational world starts now.

The Kusaribe family is a family of sorcerers under the protection of the "Tree of Origins". Their princess, Hakaze Kusaribe, was the greatest sorceress of their family. But Samon Kusaribe, a member of their family seeking to resurrect the "Tree of World's End", a tree that opposes the "Tree of Origins" and controls the power of destruction, stuffs her into a barrel, and banishes her to a deserted island. From the deserted island, she sends a message out to sea, which is picked up by Mahiro Fuwa, a young boy who's sworn vengeance upon the criminal who killed his little sister, Aika. Mahiro agrees to help Hakaze under the condition that she find Aika's killer with her magic. But once Mahiro's best friend and Aika's lover, Yoshino Takigawa is rescued from danger, he too gets dragged into this tale of revenge.

iyi seyirler :D

edit: tavsiyem turkanimeden değil de, nyaa.eu'dan Commie Fansub olanları indirip ingilizce izlemen. "yok anlayamam" diyosan divxplanet'te Commie Fansub için altyazılar var, adam güzel çevirmiş. ben 16. bölüme kadar falan ingilizce izledim, alkol yüzünden başım dönmeye başladığı için türkçe altyazıya döndüm 17. bölümden itibaren.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eğer Shakespeare ingilizcesiyle yazılmadıysa anlarım (sonuçta eserlerinin dili çok ağır) Merak ettim. Şu an Mirai nikki ile beraber izleyeceğim animelerden biri zetsuen (steins gate ve death note ile karşılaştırıyorsan vardır bir bildiğin:) (ancak şu sıralar Kaiji ve gosick'i izliyorum hemen arkasından başlayacağım-monster da 40 larda kaldı izleyemediğim için kızıyorum kendime)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.