Jump to content

Neden Mangalar Renkli Değil

ByBesgen
 Share

Recommended Posts

Manga okumaya yeni başladım ama ilk dikkatimi çeken şeylerden biri mangaların renkli olmaması. Sizce de büyük eksiklik değil mi? Mesela bazen kapakları veya bir bölümü filan renklendiriyorlar. Siyah beyaza göre kat kat daha güzel ve zevkli oluyor. Özellikle aksiyonlu serilerde sadece siyah beyaz çizimlerle seriyi ne kadar ifade edebilirsin ki. Şu anki teknolojiyle çok kolay olabilecek bir şey. Bence artık mangalar renkli çıkmalı. Yanlış mı düşünüyorum yoksa?

Sizin de fikirlerinizi alıyım dedim. :D

Ben de çok eksikliğini duyuyorum.Manga çok okumazdım ama son bir kaç haftadır,serilerin devamlarını bekleyemem nedeniyle okuyorum. Hâlâ aksiyon sahnelerine alışamadım.Bir dövüş vs. olduğunda Çok karmaşık oluyor etraf anlamıyorum pek. Renklendirilse daha iyi anlayacağımı düşünüyorum

Guest Leffwn

mangaların farkı da budur siyah beyaz olması ama ara sıra renkli çıkıyor o da çok az :D mangalar hakkında daha çok bilgi edinmek için araştırmanı tavsiye ederim

edit: manga okumaya yeni başlayanlar mangayı biraz daha geriden okusun yoksa anlamazsınız ve gözleriniz alışmadığından saçma gelir

Bilen kişi aydınlatıcı cevabını merakla bekliyorum. :huh: (Merak eden gözler gülücüğü gibi algılayın bunu. :D :) )

Anime izleyen çoğu kişinin manga okumamasının (ya da benim gibi okuyamamasının :mellow: :ph34r: ) nedeni de bu bence? :mellow:

Aynen sırf şu aksiyon sahnelerinden dolayı başlamayı düşünmüyordum. Naruto fillerları sıktı diye artık başladım ama sanki çoğu savaşı yemiş gibiler mangada. Animede olsa savaşlarda ağlardım bile diye düşünüyorum. Bence artık bir manga devrimi yaşanmalı. :D

Mangalarda hiç duygulanamıyorum bir de.Hiç ses yok.Müzik olsa iyiydi ya.Bunu hep dile getiriyorum.Büyük bir sessizlik içinde manga okumak çok yalın geliyor.Keşke internetten okurken müzikli olsa.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.