Jump to content

Neden Mangalar Renkli Değil

ByBesgen

Önerilen İletiler

Mangalarda hiç duygulanamıyorum bir de.Hiç ses yok.Müzik olsa iyiydi ya.Bunu hep dile getiriyorum.Büyük bir sessizlik içinde manga okumak çok yalın geliyor.Keşke internetten okurken müzikli olsa.

Türkanime.tv'nin manga sitesi için iyi bir öneri ama her bölüme uygun müzik bulmak zor olsa gerek. Yoğun bir çalışma ister. :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 78
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Manga okumaya yeni başladım ama ilk dikkatimi çeken şeylerden biri mangaların renkli olmaması. Sizce de büyük eksiklik değil mi? Mesela bazen kapakları veya bir bölümü filan renklendiriyorlar. Siyah b

1- Mangalar'da Renk yoktur belirli özel sayılarda renkli basım üretilir çünkü Manga renklendirmek anime yapmaktan daha zor. animeyi bilgisayardan kaydedilmiş ayarlar ile Çıkara biliyorsun. Ama mangada

azda olsa renkli olanlarda var ama renksiz okumak bana daha iyi geliyor :D araştırarak daha çok bilgi bulabilirsin ^_^

Türkanime.tv'nin manga sitesi için iyi bir öneri ama her bölüme uygun müzik bulmak zor olsa gerek. Yoğun bir çalışma ister. :D

Sayfa sayfa değişmesi de gerekiyor.Ama öyle olunca da garip durabilir.Belki de mangaların şu anki halleriyle kalmaları en iyisi bilemem.Belki de ben alışık olmadığım için bana garip geliyordur.Kitap okurken bu eksikliği duymuyorum hiç,çünkü bir yazarın kaleminin güçlü olması sizin bir şarkının içindeymişsiniz gibi hissetmenizi sağlayabilir ama mangalarda sadece konuşma baloncukları var.O yüzden ne bileyim eksik geliyor.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Verdiğin linkte renklendirmeden bahsediyor?(Manganın işlem süreci başlığında)

Neden bizim okuduklarımız renkli değil. :D

evet bende az önce okudum yokmuş neyse önemli değil sana tavsiyem önce izlediğin animelerin mangalarını baştan oku ondan sonra alışırsın :D savaşları ise incele sadece bakma önce yazı varsa oku sonra bulunan kısmı incele bu sayede anlarsın :D ayrıca mangalar kötü olsa japonya da milyonlarca satmazdı değil mi?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

evet bende az önce okudum yokmuş neyse önemli değil sana tavsiyem önce izlediğin animelerin mangalarını baştan oku ondan sonra alışırsın :D savaşları ise incele sadece bakma önce yazı varsa oku sonra bulunan kısmı incele bu sayede anlarsın :D ayrıca mangalar kötü olsa japonya da milyonlarca satmazdı değil mi?

İlk başlarda acemilik fazla incelemiyordum ama sonraları baya incelemeye başladım ama bazı yerler oluyor o kadar karışık çizmişlerki adamın ayağı mı kafası mı anlayamıyor insan. Orda renklendirme olsa böyle olmaz ama.

Şu milyonlarca satılma olayı alışmış olmaktan dolayı kaynaklanıyor olmalı. Bu mangakaların asistanları yok mu? Alsın yanına bir kaç eleman daha onlar da renklendirme yapsın. Kolaya mı kaçılıyor yoksa önemli mangaların renksiz olmasından mı kaynaklanıyor?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İlk başlarda acemilik fazla incelemiyordum ama sonraları baya incelemeye başladım ama bazı yerler oluyor o kadar karışık çizmişlerki adamın ayağı mı kafası mı anlayamıyor insan. Orda renklendirme olsa böyle olmaz ama.

Şu milyonlarca satılma olayı alışmış olmaktan dolayı kaynaklanıyor olmalı. Bu mangakaların asistanları yok mu? Alsın yanına bir kaç eleman daha onlar da renklendirme yapsın. Kolaya mı kaçılıyor yoksa önemli mangaların renksiz olmasından mı kaynaklanıyor?

mangakaların asistanları vardır ama renksiz olması kolaya kaçmak için değil neyse bu konuda bir yerde yazı okumuştum unutmamış olsaydım söylerdim artık daha çok bilgisi olan biri söylerse benim hafızamın yenilenmesi ile sizlerde yeni bir bilgi edinirsiniz

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir RoseOfHeaveN
Manga okurken etkilendiğim, duygulandığım ve ağladığım sahneler bile oldu :) bazı aksiyon sahneleri keşke animesi olsa da canlı hareketli izlesem dediğim oluyor, mangaların çizimi ve konusu harika olunca renkli olmaması benim için sorun değil =)
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.