Jump to content

Game Of Thrones


Sourléd
 Share

Recommended Posts

Resmi ekleyen


Yedi soylu hanedan, efsanevi Westeros topraklarında hüküm sürmek için mücadele etmektedir. Birçok politik ve cinsel entrika dönmektedir. Westeros’un Kralı, Robert Baratheon, eski dostu Lord Eddard Stark’tan ‘Kral’ın sağ kolu’ olarak hizmet etmesini ister. Kendisinden önceki elin öldürüldüğü haberini alan Eddard, bu olayı araştırmak amacıyla teklifi kabul eder. Bu arada Kraliçe’nin ailesi, Lannisterlar, gücü ellerinde tutmak için bir komplo kurmaktadırlar. Denizin öbür tarafında, krallığın eski yöneticileri, devrik hanedan Targaryenler’in son aile üyeleri tahtı geri alma planları yapmaktadır. Stark, Lannister ve Baratheon aileleri ve Greyjoy, Tully, Arryn, Tyrell gibi diğer büyük hanedanlar arasındaki anlaşmazlıklar büyük çaplı bir savaşa yol açmak üzeredir. Kuzeyin en uzak noktalarında kadim kötülükler uyanmaya başlamıştır. Savaş ve politik karışıklıklar arasında, başıbozuklardan oluşan, ihmal edilmiş bir askeri birlik olan Gece Nöbetçileri, insanlığın huzuru ve öteki taraftaki soğuk tehlikeler arasında duran tek şeydir. George R. R. Martin’in 7 kitap şeklinde planladığı Buz ve Ateşin Şarkısı serisinden, HBO tarafından uyarlanan dizinin hali hazırda 2 sezonu yayınlanmış durumda. Saymakla bitmeyecek kadar geniş ve ünlü oyuncu kadrosu, birçok fantastik öğe içerse de bir o kadar da gerçekçilik hissi uyandıran yapısı, başarılı oyunculukları, kostümleri, efektleri ve müzikleriyle Game of Thrones son iki yıla damgasını vurmuş durumda.

Dizinin kadrosuna gelince; Son derece kalabalık bir kadroya ev sahipliği yapan dizinin en önemli oyuncuları Eddard’ı canlandıran Sean Bean ve Catelyn Stark’a hayat veren Pride and Glory’den tanıdığımız Jennifer Ehle. Son dönemde Conan’ı canlandıracağı haberleri ile sık sık gündeme gelen Stargate:Atlantis’ten tanıdığımız Jason Momoa ise Khal Drogo rolüyle karşımıza çıkacak.


TRAİLER

http://www.youtube.com/watch?v=8ixEWrTLiZg

Not: 3. Sezonu devam etmektedir, serinin şuan 4 kitabi mevcuttur. 5. Kitabi temmuz'da gelecemiş. Bildiğim kadariyla yazar, 6. kitabida yazmakta.
Link to post
Share on other sites

  • Replies 25
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Yedi soylu hanedan, efsanevi Westeros topraklarında hüküm sürmek için mücadele etmektedir. Birçok politik ve cinsel entrika dönmektedir. Westeros’un Kralı, Robert Baratheon, eski dostu Lord Eddard Sta

Dizisini hiç izlemedim ama ilk 2 kitabını okudum ve çok başarılı buldum. Sadece pek tarzım değil o yüzden şu an için devam etmeyi düşünmüyorum.

Hodor kral olacak bence.:D

Guest Leffwn

şimdi spoiler veresim geldi izlemeye yeni başlayanlara yada başlayacaklara :D

şuan ki en iyi dizilerden :D

Link to post
Share on other sites

Sadece 1. sezonun ilk 3 bölümünü izlemiş olmama rağmen,abim ayesinde her şeyi biliyorum.Her bölümü bitirdiğinde bana özet geçiyor.Defol diyorum gitmiyor "Oohaa Gizeeem!Ne oldu biliyor musuuun?Gel izletçem.Gelmicen mi?Gelcen tabi" (tam bu sırada kolumdan tutar odasına çeker beni.) Resmen şiddet görüyorum :mellow:

Link to post
Share on other sites

cnbc-e ve e-2 de var ancak sansürlüdür...

Game of thrones iyidir abimide başlattım oda benim gibi Jon Snow'cu oldu Jon Snow desteklerim hikayede Ned Starkla başlayıp Jon Snow'cu oldum...İzlediğim en iyi 2. Dizidir

Link to post
Share on other sites

cnbc-e ve e-2 de var ancak sansürlüdür...

Game of thrones iyidir abimide başlattım oda benim gibi Jon Snow'cu oldu Jon Snow desteklerim hikayede Ned Starkla başlayıp Jon Snow'cu oldum...İzlediğim en iyi 2. Dizidir

Birincisi hangisi?
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.