Jump to content

Manga İstek ve Öneri Bölümü

ByBesgen

Önerilen İletiler

Ferris, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Şimdi berserk sağlam gore sahneler içeriyor, ona en uygun sanırım Blade of the Immortal olur, samurai ve meiji dönemi gibi şeyleri seviyorsan kesin tavsiye ederim. Ama oldukça sert sahneler var, gerçi Berserk okumuşsun. :) 

Berserkten daha seinen bir manga olacağını düşünmüyorum ? listeme dediklerini ekliyorum bakacağım hepsine. Bu arada Türkçe çevirileri var değil mi ?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 197
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

En sevdiğim mangaları buraya bırakacağım. Sıralamamanın bir önemi yok hepsini ayrı ayrı seviyorum. Fotoğrafların çok bir spoiler içermediğini düşünüyorum, zaten çoğunu manga kapaklarından aldım. :D

gantz bu ay yada bir daha ki ay bitecek diye duydum onu oku derim :D air gear da olabilir

NitianErXing, 12 saat önce tarihinde yazdı:

Berserkten daha seinen bir manga olacağını düşünmüyorum ? listeme dediklerini ekliyorum bakacağım hepsine. Bu arada Türkçe çevirileri var değil mi ?

Berserk'ten farklı tabii, ikisi de farklı evren sonuçta ama oldukça keyiflidir. Ben genelde samurai konulu mangaları seviyorum, onların da oldukça farklı tadı oluyor. :)) Liar Game ve Kokou no Hito'nun online olarak Türkçe'sini bulabilirsin ama Blade of the Immortal indirmen gerekiyor. Umarım okurken keyif alırsın. :) 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ferris, 5 saat önce tarihinde yazdı:

Berserk'ten farklı tabii, ikisi de farklı evren sonuçta ama oldukça keyiflidir. Ben genelde samurai konulu mangaları seviyorum, onların da oldukça farklı tadı oluyor. :)) Liar Game ve Kokou no Hito'nun online olarak Türkçe'sini bulabilirsin ama Blade of the Immortal indirmen gerekiyor. Umarım okurken keyif alırsın. :) 

Sorun değil zaten indirip okuyorum ben :) samurai konulu mangaları bende çok seviyorum ama malesef bulamıyorum doğru düzgün manga. Olanları da okudum zaten. Çok manga okuyan birisin anladığım kadarıyla. Okudukların felan listesi var mı ? ?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

NitianErXing, 3 saat önce tarihinde yazdı:

Sorun değil zaten indirip okuyorum ben :) samurai konulu mangaları bende çok seviyorum ama malesef bulamıyorum doğru düzgün manga. Olanları da okudum zaten. Çok manga okuyan birisin anladığım kadarıyla. Okudukların felan listesi var mı ? ?

Evet son 3-4 yıldır manga ağırlıklı devam ediyorum, genelde kayıtlarını myanimelist kullanarak hallediyorum ama kullanıyorsan istediğin türde  sana direkt olarak onlu bir liste  buradan yapabilirim. ? 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

NitianErXing, 18 saat önce tarihinde yazdı:

Yok malesef kullanmıyorum malesef ? bende yaklaşık 5-6 senedir nerdeyse sadece manga okuyorum. Artık sevdiğim türlerde kaliteli manga bulamıyorum. Tabi genellikle bitmiş serileri okumayı seviyorum o yüzden bazı serileri eliyorum bitene kadar. 

Seinen türü manga diyorsan aslında küçük bir araştırmayla çok sağlam seriler bulabilirsin, Türkçe olarak tabii hatırı sayılır bir sayıda ama İngilizce olarak cidden sağlam seriler var. Ama Türkçe olarak Shigurui, Dorohedoro, Gangsta, Totsukuni no Shoujo, Vinland Saga,  Claymore ve Doctor Du Ming tavsiye ederim.  Bunlar çok enteresan şekilde (içlerinden ikisi hariç) az okunanlardan.  

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ferris, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Seinen türü manga diyorsan aslında küçük bir araştırmayla çok sağlam seriler bulabilirsin, Türkçe olarak tabii hatırı sayılır bir sayıda ama İngilizce olarak cidden sağlam seriler var. Ama Türkçe olarak Shigurui, Dorohedoro, Gangsta, Totsukuni no Shoujo, Vinland Saga,  Claymore ve Doctor Du Ming tavsiye ederim.  Bunlar çok enteresan şekilde (içlerinden ikisi hariç) az okunanlardan.  

Türkçe olanların çoğunu okudum zaten. İngilizcem olmadığı için malesef okuyamıyorum diğer serileri. Çevrildikçe okumaya çalışıyorum. Fakat artık bu tarz serilerin çevirileri de yavaşlamış sanırım. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

NitianErXing, 17 dakika önce tarihinde yazdı:

Türkçe olanların çoğunu okudum zaten. İngilizcem olmadığı için malesef okuyamıyorum diğer serileri. Çevrildikçe okumaya çalışıyorum. Fakat artık bu tarz serilerin çevirileri de yavaşlamış sanırım. 

Sanırım çeviriler webtoona falan kaydı, genelde sitelere falan girince hep webtoon çevirisi görüyorum, bir de seinen mangalar öyle çok iyi olanlar çok az, ayrıca çevirileri de shounenlere göre daha zor olduğundan pek tercih edilmiyor olabilir. Ama dediğin gibi ben de çevrildikçe okuyorum fakat arada İngilizce de okuyorum, grammer olarak yeterli seviyedeysen sorun olacağını da sanmam. Ben okurken de arada bilmediğim kelimeler çıkıyor. :) Sonuçta roman değil, Uzakdoğu çizgiromanı; bir okumayı dene derim. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

heymely, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Shoujo türünde bildiğiniz bütün mangaları gönderebilir misiniz çoğunu okudum ama belki aralarından okumadığım vardır

L-DK, Black Bird tarzı teşekkürler :admire-onion-head-emoticon:

Seç - beğen - al hesabı, gözüme iyi gelenler. 

Bitter Virgin

Colette wa shinu koto ni shita

Dengeki Daisy

Fujiwara kun wa daitai tadashii

Gakuen Alice

Gozen 0-ji, kiss shi ni...

Akuma to Hana (en çok sevdiklerimden, Black Bird gibi düşünülebilir)

Haru matsu bokura

Hiyokoi

Horimiya

Hoshi to Kuzu, dont worry be happy

Kare to koi nante

Kimi wa kawai onnanoko

Koi ni naranai wake ga nai

Koi to kemono to seitokai

Kyou no kira kun

Kyou, koi wo hajimemasu

Last Game

Love Phantom

Mishounen Produce

Moekara wa orange-iro (şu aralar güncel olarak favorim)

Momochi san chi no ayakashi ouji

Nisekoi Doumeki

Oresama teacher

Paradise Kiss

Pink Lady

Perfect World

Rere Hello

Sensei Kunshu

Tendou-ke monogatari

Umarım, okumadıkların vardır arada (yaz tatilinde bol vakit varmış, fazla uzun görünmese daha da yazardım :hehe-onion-head-emoticon:).

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.