Jump to content

Shoujo:Dengeki Daisy(Türkçe Manga)

Esinti

Önerilen İletiler

[glow=red,2,300]  Ben shoujo hastası bir kızım. Bundan dolayı size tavsiye olarak ve de bilgi amaçlı Dengeki Daisy shoujo sunu tanıtacağım. Ayrıca birkaç spoiler vereceğim. Ulaşabileceğiniz sitede bilginin alt kısmında yer alıyor. 21. bölüme kadar tr. ye çevirildi. Şu anda Japoncada 35-40. bölümdeler ing. ise 30. bölüme kadar çevirildi ve devam ediyor.Beni mangayla ve shoujoyla tanıştıran bir şaheser olup şiddetle tarafımdan tarafınıza tarafsızca tavsiye edilir.

Dengeki Daisy
hwhnyv.jpg

Tür:Dram, Komedi, Okul, Shojo

Mangaka: Kyousuke Motomi
Uzunluk: 5 Cilt + (Devam Ediyor)
Proje: AnimeOu

Konu
Ailesinden geriye kalan son kişi olan abisinin Teru'ya ölmeden önce bıraktığı tek şey sıkıntıda ya da kendini yalnız hissettiğinde "daisy"ye ulaşabileceği bir cep telefonudur. Abisinin ölümünün üzerinden yıllar geçmiştir ve artık Daisy ile arasında kopmaz bir bağ vardır. Teru'nun ne zaman başı sıkışsa Daisy yardımına koşmaktadır ama Teru Daisy'nin ne sesinin ne de neye benzediğini bilmektedir.

Teru bir gün yanlışlıkla okulun camını kırar ve ödeyecek parası olmadığı için kimsenin görmediğini düşünüp olay yerinden uzaklaşır ama aslında gören biri vardır. O günden sonra Teru kırdığı camın parasını ödemek için kendisini gören okul hademesi Kurosaki'nin kölesi olmuştur. Peki ya Kurosaki kimdir? Daisy'i görebilecek mi?
-Kendi Yorumum:
Tekrar ben işte bunları dikkatlice okuyun:

21.Bölümden sonra ortaya çıkan adam kim diyorsanız.Hatta Teru' nun abisine çok benziyor diyorsanız. Gerçekten de o Teru' nun abisi olabilir. Çünkü Teru'ya ya da başka birine milyon dolarlık buluşunu bırakmamış. Ve de şimdi kardeşinin fakir yaşamasına sebep olmuştur. Ayrıca Daisy ismini ona kendisi vermiştir. Ve bu isimle gurur duyuyordur(Teru'nun abisi). Peki neden Bir başkası gelip Daisy ismini kötüye kullanmayı amaçlayarak bunun üzerinden para kazanmaya çalışıyordur. Ve Daisy'i suçluyordur. Bunun nedeni Sou'nun (Teru'nun abisi) Gerçek Daisy'i kurtarmak için elindeki herşeyi ona vererek ölümcül bir hastalığa yakalanmasıdır. Diye düşünüyorum. Mangayla hiç bir alakası olmayan bir arkadaşımız bu siteden değil isimde vermeyeyim demiştir ki: "Sou'ya çok benziyor."  Bu ne tür bir anlayış? Afedersiniz ikizimi var? Yani çok saçma o sırıtma kısımlarında felan yüzünü tamamen gösteriyor ve bu manganın amacı Sou ve Daisy arasındaki Teru'yu seçime bırakmaktır. Yani Sou ortaya çıkmalıydı zaten . Ve de çıktıda gerisi size kalmış  Bu arada çeviriyi üstlenen site kapanmıştır. Yani tr. çeviriyi bir başkasının üstlenmesini bekleyerekten hepimize "Geçmiş olsun" diyorum ama karar verdim sözümü geri alıyorum çeviriyi ben üstleneceğim:)

Buradan ulaşabilirsiniz/okuyabilirsiniz online olarak:

http://www.turkcraft.com/Dengeki_Daisy/1 :D ;D :)

İşte bir kaç resim

cover.jpg
Dengeki_Daisy_Wallpaper3_by_ciael.png
dengeki-daisy-31.jpg
Dengeki_Daisy__Colored_by_coolgirl101213
thumb_dengeki_daisy.jpg
JWDKDJAJDAWJDWWDL.jpg
Dengeki-daisy-dengeki-daisy-9640649-254- 
dengeki+daisy.jpg
Dengeki_Daisy_by_SkuttyWan.jpg

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra...
  • 2 ay sonra...
  • 2 ay sonra...
  • 1 sene sonra...
  • 11 ay sonra...
  • 10 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.