Jump to content

Çevirmen vs Çizimler [Lanet Konunun İsmini Değiştirdim :)]

Çevirmen-J
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar :D Şu bir kaç gündür anime karakteri çizmeye çalışıyorum, ve bu konuda henüz bayağı bir amatörüm :D

Çizdikçe eklemeye çalışacağım :D Lütfen değerli yorumlarınızı benden esirgemeyin ki, kendimi bu konuda iyileştirebileyim :D

Edit; Konunun ismini değiştirdim çünkü, şimdiki çizdiğim karaktere bakınca bu değişikliği yapmak zorunda hissettim kendimi :D

Resim 1 :

Resmi ekleyen

2.Güncelleme [Artık bilgisayar ortamında çiziyorum]

Jaune Arc

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

bak kendi yöntemimi sölim sana önce göz çiz gözlerin birbirine uzaklığını ayarla sonra burunu yerleştir ağızı yerleştir gözlerin üstündeki dökümlü saçlardan başla gözlerin sonuna kadar saçları çiz yüzü yerleştir sonrada saçın en dış kısımlarıyla uğraş gölgelendirmeyi yap ardından saygı duruşu istiklal marşı ve kapanış :D

• 2 months later...

"Bir iki çizim koysam mı?" diye kara kara düşünürken, bu yeni resim çıktı ortaya :D Bilgisayarda 5 saat harcadım fakat değdi gibi :D Orijinalini Deviantart'da bulabilirsiniz :D RWBY'den şu sıralar çok ilgimi çeken Jaune Arc'ı çizdim :)

Önden görünüş ilk başlayanlar için kolay gibi gözükse de aslında diğer açılardan çok daha zordur. Farklı açılardan çizmeyi dene.

Çizimlerine gelince, gözler arası mesafe genelde bir göz kadar olur.( Bazı mangakalar farklı ölçüde çizerler.)

Onun dışında yeni başlayan biri için normal olan hatalar var ama onları da çizerek öğrenirsin.

Aklından mı çiziyorsun yoksa bakarak mı yoksa kendin tamamen mi üretiyorsun?Yeni başlayan biri olarak iyi bence bende şu sıralar çizime başladım ama ben hala kurşun kalem kağıt :D İnşallah adam gibi bi' tarayıcı alınca buraya koyacağım bende :D

• 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By Nevolika
      Uzun zamandır aklımda böyle bir sohbet konusu açıp bu konuda yeteneği ve ilgisi bulunanlarla sohbet edip fikir edinmek istiyordum. Umarım manga çizmeye yeteneğiniz veya ilginiz varsa burada buluşup eğlenceli bir ortam oluşturarak sohbet edebiliriz. ?

Geçen gün yapmaya başladığım birkaç mangayla başlamak istiyorum yazıma. Death Note'u izledikten ve mangasını da okuduktan sonra kendi kendime dedim ki neden ben de ufaktan biraz manga çizmeye başlamıyorum ki? Hem sosyal medyada geçirdiğim süreyi azaltır hem de kendime bir stres atma bahanesi bulurum fena mı diye düşündüm ve mangadaki en sevdiğim sahnelerden oluşan bir kolaj yapmaya karar verdim. İlk olarak Ryuzaki'nin düşünceli bir şekilde oturup Kira hakkında teoriler ürettiği şu sahneyi çizmeye çalıştım. Her güne bir sahne bölüştürerek çizmeye karar verdim ve iki günde bunları yapmaya çalıştım. Yaparken çok eğleniyor, bir yandan da müzik dinliyorum. Aşağıya ekliyorum fotoğrafı. Ne kadar başarılı oldum siz söyleyin ?

Bu şekilde işte arkadaşlar, biliyorum çok eksiğim ve teknik hatam var ama inanın bunu yapmaktan çok zevk alıyorum ve hobiden fazlası olsun istiyorum. Hayalim matematik öğretmeni olmak ama eğer başarabilirsem hep manga çizmek ve belki de başta hobi olan bu işi başka bir gelir kaynağı haline getirmek istiyorum. Umarım bu yolda azimle ilerleyebilir ve hayallerime ulaşabilirim. Lütfen yorum yaparken henüz 17 yaşında olduğumu ve eğitim almadan bu şekilde çizmeye gayret ettiğimi göz önünde bulundurun ?

Okuduğunuz için çok teşekkür ederim, yorumlarda buluşalım olur mu? Kendinize iyi bakın ?
    • By dwashere
      Çizimlerimin yeterli etkileşimi almadığını düşünüyorum aynı fikirde değilseniz dürüstçe nedenlerini söylerseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler. Buraya üç tane yükleyebildim ?
      Instagramım: https://instagram.com/damlaciziyorr?igshid=jx3xqkn0bc7m

• By Mordekaiser
      Merhaba Arkadaşlar 2020 Eylülde kendime grafik tableti aldım. O zamandan beri hobi olarak dijital resim çiziyorum. Geçen hafta resimlerimi Pixiv üzerinden internette paylaşmaya karar verdim. Kendime ait bir tarzım yok. Genel olarak ilgimi çeken kişilerin tarzlarını kullanarak fanart yapıyorum. Örnek olarak son yaptığım resim :  https://i.pximg.net/img-original/img/2021/04/15/00/09/07/89155932_p0.jpg

Pixiv hesabım: https://www.pixiv.net/en/users/67332929 

Sorularınız olursa: 
      https://www.turkanime.net/kullanici/lordmordekaiser
      Discord: Lord Mordekaiser#7536

Buralardan bana daha kolay ulaşabilirsiniz iyi forumlar
    • By Maenas
      Yeni açtığım anime çizim kanalına hepinizin bir bakmasını istiyorum ...
      Biraz acemiyim ama yorumlarınızla kendimi geliştirmeye çalışacağım. Bu arada çizmemi istediğiniz karakterleri de çizebilirim.
      Eugeo ve Kiritoyu çizdiğim video linki : https://www.youtube.com/watch?v=Rleid5fN85M&t=50s
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.