Jump to content

Otaku nedir?Günümüzde neden 10 anime izleyen kendini otaku zaneder?

Morgion

Önerilen İletiler

Bak hala arada laf sokuyorsun. Kötüleme için bir seriyi yüceltirken bir seriyi aşağılamak gerekir. Yani kıyaslama olmazsa kötüleme veya karalama olmaz. Eleştiri ise bir şeyin kötü yanlarını söylemektir. Yapıcı olanı ve hafif olanı vardır.

Bak otakunun tanımı orada beli,değerlendirme değil bu otaku nedir?

cevap=bir şeye takıntılı olan asosyal insan.

Bu değişmez,sen yorumluyorsun ben ise anlamını anlatıyorum burada. Bir insanda inatçılık gerçekten şaşırtıcı olabiliyor. Senin dediğin otaku olmaz tanımı belli olan bir şeyi,hayır öyle değil diyemezsin nokta

senin cevabın otaku sendrumu için geçerli otakuluk değil :) ve bu arada kötülemek ve eleştiri farklı şeyler dir dersin ben bu seride istediğimi bulamadım ve bence kötü bir seri idi ama sen bu seri berbat nasıl izleye biliyorlar yeni sezonu çıkmaz tabikide çünkü çok berbat dersen bu eleştiri değil bu sedece çocuk ça bir yakarış sen bu serin beğenmediğin tarafları oldunu biliyorsun ama o seriyi beğenen ler var yani çizimleri berbat bu gerçek diyemezsin :) çünkü beğenenler var eleştiri ilk başta eleştirdiğin şeyin severlerine saygı duymakla başlar
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 62
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bu konuya farklı bir açıdan yaklaşmak istiyorum, Anime ve çizgi film konusunda birçok tartışma duyduk bu güne kadar. Genel itibariyle animeleri seven kesim animelerin çizgi filmlerden ayrılması gerek

ilk yorumları okudum da sonralarını hiç okumadım maaşallah herkes döktürmüş :D ben fikrimi kısa bir şekilde yazmaya çalışayım bakalım :D ilk olarak ben de önceleri konuyu açan arkadaş gibi düşünüyor v

bak fikir ve argüman ile gelen kişiler demişsin seninle bir işim yok sadece şunu oku http://tr.wikipedia.org/wiki/Otaku otaku luk bir hastalık değildir ama japon kültürü çalışmayıp kendini odasına

senin cevabın otaku sendrumu için geçerli otakuluk değil :) ve bu arada kötülemek ve eleştiri farklı şeyler dir dersin ben bu seride istediğimi bulamadım ve bence kötü bir seri idi ama sen bu seri berbat nasıl izleye biliyorlar yeni sezonu çıkmaz tabikide çünkü çok berbat dersen bu eleştiri değil bu sedece çocuk ça bir yakarış sen bu serin beğenmediğin tarafları oldunu biliyorsun ama o seriyi beğenen ler var yani çizimleri berbat bu gerçek diyemezsin :) çünkü beğenenler var eleştiri ilk başta eleştirdiğin şeyin severlerine saygı duymakla başlar

Bence berbat dedim orada. Yeni sezonu gelmez reytingi düşük çünkü dedim. Senin dediğin şeyleri demedim.

Otaku nedir diyor orada?

Otaku sendromu ise animeler için olan şey. Otakunun tanımı vikiye göre

Otaku Nedir [değiştir]

Kelime anlamları o-taku: sizin-eviniz veya otaku: Fanatik, Bağımlı şeklinde kullanılır. Anime Otaku şeklinde kullanıldığında: hayatını animelere adamış kişi anlamını çağrıştırır, özelliklede anime memleketi japonyadan çıkan bir kelime olduğu için günümüzde Anime otakulara sadece otaku denir. Çağımızda bu kelime evrim geçirip herhangi bir şeye(anime,manga)hayatını adamış, aşırı derecede hayranlık duyan, kişilere ya da antisosyal ve kendine özgü sebeplerden ötürü evden çıkamaya korkan bu yüzden değişik bağımlılıkları olan(kolleksiyonculuk,arşivcilik)kişiler için kullanılmaktadır.Sonuç olarak bu terim kullanılma şekline, kullanıldığı yere ve kullanan kişiye göre değişmektedir.

Direk kopyala yapıştır yapıyorum. Otaku nedir diyor sendromu lafı geçmiyor. Sendromu ise,animeler için olan kavram. Ne istiyorsun arkadaşım sen,viki böyle diyor. Çoğu bilir kişi de böyle diyor. Sen geliyorsun bunlarda otaku ya yapıyorsun.

Bak diksiyon dersi 1;(bu benim,değil direk olarak tanım yapıyorum)

Karalama(kötüleme);

Bir şeyi veya insanın kötü yanlarını söylerken,başka şeyin veya başka insanın iyi yanlarını yüceltmektir. Örnek cümle;

Bu oyun da grafik desen yok,oynanabilirlik desen yok. Ama gel gör ki b oyununda grafikler süper,oynabilirlik harika...

Not=Karalama da ek olarak,örnekte mesela grafik demiş. Grafik motorunun eski olması yerine direk olarak grafik kötü dersen. Karalama olur ama orada başka bir oyunu övse dahi,grafik motoru falan deseydi eleştiri olurdu.

Eleştiri;

Bir şeyi veya insanı sadece olumsuz yönlerini söyleyerek yanlız,bu olumsuz yönleri söylerken neden belirtmen de gerekir.

Örnek;

A oyununda fizik motorunda çok fazla bug var. Oynanması imkansız hale gelmiş durumda.

Peki benim dediğim ne;

Yeni sezonu gelmez,reytingleri düşük.

Her berbat kötü dediğinde karalama olmaz. Farkı çok incedir her insan ayıramaz.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bak hala arada laf sokuyorsun. Kötüleme için bir seriyi yüceltirken bir seriyi aşağılamak gerekir. Yani kıyaslama olmazsa kötüleme veya karalama olmaz. Eleştiri ise bir şeyin kötü yanlarını söylemektir. Yapıcı olanı ve hafif olanı vardır.

Eleştiriyi çok yanlış benimsemişsin. Eleştiri direk olarak kötülemek anlamına gelmez. Yergi ve övgü diye ikiye ayrılır. Yergi kötü yanlarını belirtme anlamına gelir.Kötü yanlarını belirtirken nasıl olması gerektiğini de söylemektir. Övgü ise iyi yanlarını belirtme anlamına gelir.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eleştiriyi çok yanlış benimsemişsin. Eleştiri direk olarak kötülemek anlamına gelmez. Yergi ve övgü diye ikiye ayrılır. Yergi kötü yanlarını belirtme anlamına gelir.Kötü yanlarını belirtirken nasıl olması gerektiğini de söylemektir. Övgü ise iyi yanlarını belirtme anlamına gelir.

Ben eleştiriyi diksiyon ve hitabetde anlatılana göre anlatım.

Sen de diyorsun bak direk olara kötülemek anlamına gelmez. Eleştiride belirtiğim gibi sadece ve sadece olumsuz yönlerini söylersin. Ve neden belirtirsin. Bir insanı eleştirirken,sen çok sinirlisin,ufak tefek olaylara tepki veriyorsun dersen karşındakinin onu düzeltmeye yönlendirirsin.

Karalama ise tam tersi olarak,sen çok sinirlisin,senin gibi bir insan ile konuşmak istemiyorum. Biraz benim gibi olabilsen....

Aşağıda da uzunca açıkladım zaten...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben eleştiriyi diksiyon ve hitabetde anlatılana göre anlatım.

Sen de diyorsun bak direk olara kötülemek anlamına gelmez. Eleştiride belirtiğim gibi sadece ve sadece olumsuz yönlerini söylersin. Ve neden belirtirsin. Bir insanı eleştirirken,sen çok sinirlisin,ufak tefek olaylara tepki veriyorsun dersen karşındakinin onu düzeltmeye yönlendirirsin.

Karalama ise tam tersi olarak,sen çok sinirlisin,senin gibi bir insan ile konuşmak istemiyorum. Biraz benim gibi olabilsen....

Aşağıda da uzunca açıkladım zaten...

Eleştiri sadece kötü yönlerini söyleme değildir,beğenilen yönler de belirtilebilir.Kelime anlamı sadece olumsuzu barındırmaz.İnceleme ve değerlendirme için yapılan doğru-ve yanlış yönleri belirleme biçimidir bir konunun. -_-

Edebiyatta da,günlük hayatta kullandığımız anlamında da veyahut felsefede de kullanılma biçimi budur.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

beyler dağılın bu kadar kişi bir şey bilmiyor bu arkadaşımız haklı :D

not : anlamıyana laf anlatmak sadece sizin kelimelerinizi yıpratır :D anlıyorum sizi bir arkadaşımızı daha aramıza katmak onunla iyi vakit geçirmek istiyorsunuz bende denedim ama arkadaşımız halen başkalarının fikirlerini reddetmekte üzerine kafa yormamak ta ısrarcı :D o yüzden her başlık altında otakuluk bir hastalıktır yada değişik anime konularındaki eleştiri dediği yakarışları görmezden geliyorum :D

adam meraba ben yeni geldim dedmiş gitmiş ona bile otakuluk hastalıktır demiş önce bir meraba der insan :D netse sakinim insan bu kadarmı belli eder kendini

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Otaku ne buyuk seymis boyle yaaa :D

biz bilmiyormuşuz koca forum bilmiyor muş :D ama arkadaş aydınlatıyor bizi :D yemin ederim başından beri gülmeden ciddi ciddi açıklamak için zor tutuyorum kendimide bu ne ya hahaha :D hadi beyler dağılalım konudan bir adminede söyliyim kilit atsın konuya gereksiz tartışma ortamı amaçlı konu
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.