Jump to content

Otaku nedir?Günümüzde neden 10 anime izleyen kendini otaku zaneder?

Morgion

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 62
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bu konuya farklı bir açıdan yaklaşmak istiyorum, Anime ve çizgi film konusunda birçok tartışma duyduk bu güne kadar. Genel itibariyle animeleri seven kesim animelerin çizgi filmlerden ayrılması gerek

ilk yorumları okudum da sonralarını hiç okumadım maaşallah herkes döktürmüş :D ben fikrimi kısa bir şekilde yazmaya çalışayım bakalım :D ilk olarak ben de önceleri konuyu açan arkadaş gibi düşünüyor v

bak fikir ve argüman ile gelen kişiler demişsin seninle bir işim yok sadece şunu oku http://tr.wikipedia.org/wiki/Otaku otaku luk bir hastalık değildir ama japon kültürü çalışmayıp kendini odasına

Benim derdim yok,otakuyum diye dolaşanlara gıcığım ben. Bende ilk başladığımda otakuyum demiştim. Ama bilmediğim bir kavram olduğundan her yerde kulanmazdım.

Vala takıldığım 2-3 forum var. Otaku kelimesi tek burada geçiyor. Sırf başka anlamda kulanılıyor olması,anlamını değiştirmiyor malesef. Bilinen bir şeyi gelip burada tersini savunmanın anlamı yok. Vikipedi de hastalık diyor. Bu işin ehli herkes hastalık diyor. Zaten adam akılı anime izleyipte otakuyum diye dolaşan görmedim.

Herkes zamanında otaku zanediyordu kendini. Yeni başlayanlar hala öyle sanıyor. Bunları terslemezsen,böyle de kalır. Ben 100ü geçkin seri bitirdim. Manga olarak bakarsan 500ü bile vurur. Bir kez olsun otaku demedim. Bide animenin çizgi film olduğunu bilmeyen var hala...

En fazla 30 seri izleyip(içlerinden biri garanti naruto),otakuyum diyenler artmaya başladı iyice. Bunun sebebi kendisini otaku ilan eden bazı kişiler.

İfşa etmek gibi olmasın;

Otaku erdem vardı bir ara :rolleyes: Nami değer lwfnn

Edit=Mear madem okudun,niye itiraz ediyorsun onu anlamıyorum...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Otaku erdem vardı bir ara :rolleyes: Nami değer lwfnn

Edit=Mear madem okudun,niye itiraz ediyorsun onu anlamıyorum...

beni katma lo :ph34r: bende pek hastalık olarak bilmiyordum sonra araştırdım ki otakuyu anime izlediğimi belirtme amaçlıydı. -_- ayrıca 40 seri falan izlemiştim ayrıca biraz daha havalı geliyordu :mellow: (ergenlik zamanları işte ne yaparsın)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

beni katma lo :ph34r: bende pek hastalık olarak bilmiyordum sonra araştırdım ki otakuyu anime izlediğimi belirtme amaçlıydı. -_- ayrıca 40 seri falan izlemiştim ayrıca biraz daha havalı geliyordu :mellow: (ergenlik zamanları işte ne yaparsın)

Sanki şimdi ergen değilsin :D

otaku bana da güzel geliyordu. Gantzı izleyince işgilenmiştim :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.