Jump to content

Otaku nedir?Günümüzde neden 10 anime izleyen kendini otaku zaneder?

Morgion

Önerilen İletiler

Ben kendime otaku demiyorum.Ayrıca bu kadar fazla terim kullanamazsın Çünkü bu sitede 14 18 yaş grubu daha fazla belki daha küçükleride var.. Yazdığın birçok sözcüğü anlamakta güçlük çekebilirler.. Tamam gözlemliyorsun ama bir kabul ettirme çabası.. Yıllardır Anime'ye Çizgi flim diyorduk..Şimdi Çizgi flim değil Anime diyoruz.. Ha animesever ha anime hayranı ha otaku katıldık ve öyle demeyi seviyoruz.. 2 anime izleyen de kendine otaku der yıllarını vermiş kişilerde.. Bir ada bir sınıfa bir gruba girersin.. Otaku bence bir gruptur Wikipedia'yı neye göre okuduğunu bilmiyorum.. Her sözcüğün anlamı zamanla değişir görürsün.. Anime izleyicisi Otaku olucak anlamı bir başka bir şey olsada bu gidişle böyle olacak.. Sen en iyi simi git bi pankart yaz Yok siz otaku değilsiniz animeseversiniz diye. Haklı çıkabileceğin veya üsteleyebileceğin bir konu değil bu o yüzden sadece fazladan post kasmak olacak yazdıkların hiç uğraşma..

İşte tamam dediğimi anlamışsın sorun yok derim. Otakuyum diyenle sorunum yok, başlığı vakti zamanında otakuyum ben gel sana öğretiyim diye geçinen vardı. Ona yönelik açmıştım. Yaşı küçük olupta otaku otaku diye dolaşanlara sadece otaku bu haberin olsun derim geçerim. Zaten forumda kulanma oranı baya düştü, fark ettiğim kadarıyla....

Benim de yaş 16, normal zekaya sahibim, yazdıklarımı 30 yaşında adamda anlayamıyor bazen, bence yaşla kıyaslama forum da 2-3 tane tanıdığım yaşıtım da vardır, gayet dediklerimi anlayabiliyorlar.

Not= Bu yazdıklarım karşı çıkma amaçlı değil, konu bitti, son noktayı koyduk. Zaten konu biteli çok oluyor ya neyse....

Sen de haklısın, yaptığım boşa bir hareket. Ama dediğim gibi kişilik yapım gereği sonuç almaktan çok, karşımdakinin tepkisini merak eden biriyim. Sorunlarım var :(

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 62
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bu konuya farklı bir açıdan yaklaşmak istiyorum, Anime ve çizgi film konusunda birçok tartışma duyduk bu güne kadar. Genel itibariyle animeleri seven kesim animelerin çizgi filmlerden ayrılması gerek

ilk yorumları okudum da sonralarını hiç okumadım maaşallah herkes döktürmüş :D ben fikrimi kısa bir şekilde yazmaya çalışayım bakalım :D ilk olarak ben de önceleri konuyu açan arkadaş gibi düşünüyor v

bak fikir ve argüman ile gelen kişiler demişsin seninle bir işim yok sadece şunu oku http://tr.wikipedia.org/wiki/Otaku otaku luk bir hastalık değildir ama japon kültürü çalışmayıp kendini odasına

İşte tamam dediğimi anlamışsın sorun yok derim. Otakuyum diyenle sorunum yok, başlığı vakti zamanında otakuyum ben gel sana öğretiyim diye geçinen vardı. Ona yönelik açmıştım. Yaşı küçük olupta otaku otaku diye dolaşanlara sadece otaku bu haberin olsun derim geçerim. Zaten forumda kulanma oranı baya düştü, fark ettiğim kadarıyla....

Benim de yaş 16, normal zekaya sahibim, yazdıklarımı 30 yaşında adamda anlayamıyor bazen, bence yaşla kıyaslama forum da 2-3 tane tanıdığım yaşıtım da vardır, gayet dediklerimi anlayabiliyorlar.

Not= Bu yazdıklarım karşı çıkma amaçlı değil, konu bitti, son noktayı koyduk. Zaten konu biteli çok oluyor ya neyse....

Sen de haklısın, yaptığım boşa bir hareket. Ama dediğim gibi kişilik yapım gereği sonuç almaktan çok, karşımdakinin tepkisini merak eden biriyim. Sorunlarım var :(

Başta sana hava atmak isteyen senden küçük birine yaptığın bir gösterişti o zaman bu..

Yaşın 16 mış bu yaşa göre kültür sahibisin bu hoşuma gitti.. Ama 12 yaşında birini biliyorum ki o kadar çok geliştirmiş ki kendini kültür seviyesi birçoğumuza göre üst seviyede..

Yaş muhabbetini açmamım nedeni ise.. 60 yaşında ihtiyara Mouse,Fare dersen anladığı şey başka olur. Ama amca avcumla tuttuğum var ya dersen o hemen anlıyacaktır.. Buna bilene göre konuşma bilene göre anlatma denir.. Üniverste de bu tarz da seminerler yapılır..

Felsefeyle ilgileniyorsun güzel ama bi süre sonra hem okuduğun felsefe kitapları hemde okuduysan mitolojik makaleler hepsi boş gelecek sana. Şuan başka görüşler başka şeylerin peşindesin ama döneceğin yer bellidir. Gez tadını çıkar ama hiçbirşey yapamazsın uygulama olarak bunuda aklından çıkarma.. Kaç insan biliyorum felsefeyle uğrşmış ve şimdi Lanet okuyan nasıl bulaştık diyen.. Beyninin tam kontrol edilebileceği bir yaştasın.. Sen şimdi kişisel gelişim falan da okuyorsundur.. Ama sana tek söyleyeceğim,Benim bu güne kadar öğrendiğim O kitaplar,O izlediğin flimlerin hepsinde bilinçaltı mesajı yatıyor ki sen bunu biliyorsundur.Hepsini salla Animelerde çok daha fazlası var hiç kitap okumasan da olur çıkacağı nokta aynı olucaktır animeler bu yüzden kestirme yoldur bu tarz bilgilere ulaşmak için..

Burayı daha fazla doldurmak istemiyorum ama devam etmek istersen soruların olursa devam ederim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Başta sana hava atmak isteyen senden küçük birine yaptığın bir gösterişti o zaman bu..

Yaşın 16 mış bu yaşa göre kültür sahibisin bu hoşuma gitti.. Ama 12 yaşında birini biliyorum ki o kadar çok geliştirmiş ki kendini kültür seviyesi birçoğumuza göre üst seviyede..

Yaş muhabbetini açmamım nedeni ise.. 60 yaşında ihtiyara Mouse,Fare dersen anladığı şey başka olur. Ama amca avcumla tuttuğum var ya dersen o hemen anlıyacaktır.. Buna bilene göre konuşma bilene göre anlatma denir.. Üniverste de bu tarz da seminerler yapılır..

Felsefeyle ilgileniyorsun güzel ama bi süre sonra hem okuduğun felsefe kitapları hemde okuduysan mitolojik makaleler hepsi boş gelecek sana. Şuan başka görüşler başka şeylerin peşindesin ama döneceğin yer bellidir. Gez tadını çıkar ama hiçbirşey yapamazsın uygulama olarak bunuda aklından çıkarma.. Kaç insan biliyorum felsefeyle uğrşmış ve şimdi Lanet okuyan nasıl bulaştık diyen.. Beyninin tam kontrol edilebileceği bir yaştasın.. Sen şimdi kişisel gelişim falan da okuyorsundur.. Ama sana tek söyleyeceğim,Benim bu güne kadar öğrendiğim O kitaplar,O izlediğin flimlerin hepsinde bilinçaltı mesajı yatıyor ki sen bunu biliyorsundur.Hepsini salla Animelerde çok daha fazlası var hiç kitap okumasan da olur çıkacağı nokta aynı olucaktır animeler bu yüzden kestirme yoldur bu tarz bilgilere ulaşmak için..

Burayı daha fazla doldurmak istemiyorum ama devam etmek istersen soruların olursa devam ederim.

Konu benim zaten, istediğin kadar ... edebilirsin yani :lol:

Çizim ve senaristlikle uğraşıyorum, japon dili ve edebilyatı okuyacağım. Felsefe kitabı okumaktan çok, düşünmeyi severim. Gereksiz gelen şeyler var bana(felsefe konusun da), o yüzden cidi bir hava yerine zevkli olduğundan yapıyorum. Yani hayat boş, neden yaşıyoruz, ya her şey bir rüyaysa gibi tavırlarım yok. Ara da geliyorlar işte, normalde görüyorsunuz zaten :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.