Jump to content

I Am a Hero


Guest Leffwn
 Share

Recommended Posts

Guest Leffwn

Manga Tanıtım

I AM A HERO

Resmi ekleyen

Tür: Dram, Korku, Seinen, Trajedi, Yaşamdan Kesitler, Psikolojik

Mangaka: Kengo Hanazawa

Yayınlanma Tarihi : 2009

Baş Karakterler: Hideo Suzuki

Bölüm Sayısı: 130(Devam Ediyor)

Cilt Sayısı: 11

Resmi ekleyen

Hideo Suzuki, hayatın ona seçenek tanımadığını düşünen ve elinde olan tek şeyin manga olduğuna inanan bir mangaka asistanıdır. 35 yaşında olan ve bir seriye başlamak isteyen Hideo, kendini sıradan yaşama sahip küçük bir karakter olarak hissetse de gördüğü sanrılarla ve Çin Mit Ejderi dansı olarak nitelendirdiği komik dansıyla ilginç bir kişiliktir. Kız arkadaşıyla yaşadıkları, işi ve evi arasında devam eden bir hayatı vardır ancak bundan memnun değildir ve bu bunalım psikolojisi mangada çok iyi yansıtılmıştır. Şarkı söyleyerek korkularını bastıran ya da neşelenen bir Hideo görürken, depresif ve sanrılarıyla boğuşan bir Hideo’ da görebilmekteyiz.

Hideo bir akşam eve dönerken taksinin bir kadına çarptığını görür. Kadın hiçbir şey olmamış gibi ayağa kalkmıştır ve boynu kırılmış bir şekilde parka doğru ilerlemektedir. Bu durum karşısında Hideo dehşete düşmüştür çünkü bu gördüğü bir sanrı değildir bu gerçektir ve bunun gerçek olması onu çok korkutmuştur. Hayat artık Hideo için hiçte sıradan olmayacaktır. Hideo zombilerle dolu bu şehirde silah kulübünden kalma av tüfeğiyle yaşamaya çalışacaktı çünkü o artık bir kahramandı.

‘’Benim adım Hideo Suzuki. Yaşıyorum. Ben… İyi olacağım. Ah… Sanırım evet. Ben bir kahramanım’’

Yetişkin bir kitleye hitap eden manganın çizim ve hikâyesi Kengo Hanazawa’ya aittir. Çizimler- özellikle renklendirilmiş olan bazı sahneler- oldukça gerçekçi bir havaya sahiptir. Hikâye zombilerle bütünleşmeden önce daha gerçekçi bir havada ve biraz durgun ilerliyor. Hikâye durumu nasıl hissetmemi sağladıysa çizimler de bir o kadar içine soktu. Mangayı okurken başlarda sıkılanlar olabilir ancak benim gibi, karakterin bulunduğu psikolojik durumdan ve hayallerinden dolayı hatta realist çizgisinden ötürü zevkle okuyanlarda olabilir.

Resmi ekleyen

I am a Hero 2010 ve 2011 yıllarında Manga Taisho ödüllerine aday gösterilmekle birlikte bu yıl 58. kez düzenlenen ve en büyük manga ödülleri olan Shogakukan Manga ödüllerinde en iyi manga olarak seçilmiştir.

Kaynak AF

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.