Jump to content

Yeri burasımı bilmiyorum ama...Türkiyedeki anime anlayışı.

WingatesHellsing

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 61
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Merhabalar 2004-2005 gibi başladım animeye çok uzun zaman geçti anime izleyeli fakat bir şey dikkatimi çekiyor ki oda şu.Forumda küçük yaşta bir sürü kardeşimiz var.Belki 11 yaşında olan bile vardır a

Anime zaten çizgi filmdir. Çizgi filmin senaryosu her şekilde olabilir. Anime , Animetion 'un kısaltılmış halidir. Kim bunun aksini savunuyorsa o kendi egosuna yenik düşmüştür. "Anime çizgi film değil

Bence arkadaşın demek istediğini anlamak gerekiyor. Pokemon yu gi oh bunları anime zanediyorsunuz değil mi? Malesef anime değil çizgi filmler. Avatar da öyle. Cartoon ile anime farklı şeyler evet. Ama

Bana kalırsa anime izleyen Türklerin animeye çizgi film denmesini kaldıramamasının nedeni bizim ülkemizde büyüklerin çizgi film izlememesi. Bizde çizgi film denildiğinde çocuk işi gözüyle bakılıyor. Ben bu konu hakkında daha önce hiç anime izlememiş bir arkadaşımla tartıştım. Çocuk "Eh sonuçta çizgilerle yapılmıyor mu ? Çizgi film ya da çizgi dizi" dedi. Ki haklı da. Çizgi dizi Türkçesi bana göre. Ama anlayış olarak Türkler çizgi filme küçümseyerek baktıkları için bu kadar tutturuyoruz çizgi film değil lan o anime bu japon yapımı diye. Ben eskiden tuttururdum hayır o çizgi film değil derdim. Artık evet çizgi film izliyorum diyorum. Animeler de diziler gibi. Gençlik, dram, aksiyon fantastik gibi çeşitleri olan dizi gibi bir şeyden bahsediyoruz anime dediğimizde. Sadece bizim ülkemizdeki yetişkinler bu türlerden çocuklara yönelik olanını görüyor o kadar.

Konudaki tartışmaların hepsini okuyamadım henüz, işim var ama başlığı görünce cevap vermek istedim.

Bizim amacımız her yaştan insanın animeyi öğrenmesini sağlamak. Daha çok bilinsin ki biz de rahatça izleyebilelim animelerimizi. Bana kalırsa, siz küçükler çocukça davranıp üstüne bir de animeleri savunduğunuz için millet bize gülüyor gibi bir cümle kurmak geçmişte birileri tarafından çok dalga konusu olmuşluğun ezikliğinden geliyor. Büyüğü küçüğü insanlara bir şeyleri anlatmak istiyor, karşı taraf yeni bir görüşe kolay kolay sıcak bakamıyorsa zaten her türlü dalga geçiyor.

İnsanları yaşlarına göre sınıflandırma taraftarı değilim çünkü benden küçük oldukları halde benden daha olgun davranan insanlar gördüm bu forumda. Tam tersini de görmüşlüğüm var. Beynin olgunlaşması kişiden kişiye değişiyor bence. Şu karşılaştırma muhabbetine de gelecek olursak evet bu forumda bazen çok saçma başlıklar açıldığına ben de katılıyorum ama en iyi bilmem ne en iyi şu en kötü bu konularına diyecek birşey olduğunu sanmıyorum. İnsanlar haliyle bir şeyleri beğeniyorlar etkileniyorlar çünkü anime duyguları çok yoğun yaşamamızı sağlıyor bence. Bu fikirlerine katılan başka insanlar da var mı diye merak edip başlık açıyorlar. Siz hiç arkadaş arasında hangi manken daha güzel daha yakışıklı muhabbeti yapmıyor musunuz ? Biz de forum olarak arkadaşlar arasında hangi karakter daha yakışıklı hangisi daha boklu muhabbeti yapıyoruz, eğleniyoruz. Buraya kafamızı dağıtmaya geliyoruz. Hoşumuza gitmeyen saçma gelen bir başlık varsa bunu başlığa yazıp belirtiyoruz ya da cevaplamıyoruz. Bir insan, başka insanların düşüncelerini yansıtmak için açtığı her başlığı beğenmek zorunda değil bana kalırsa.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu tartışma , aslında her ne kadar tartışma olmasa da (çünkü buradaki herkes birbiriyle çok iyi anlaşıyor , kavga edecek bir durum yok , fikir paylaşıyoruz.) biraz fazla büyüdü ve gerek yok. Ben kimseye Anime ile Çizgi Film aynı şeydir demedim. Ben sadece Anime Çizgi Filmdir dedim. Peki ya nedir? Anime dersek ne denir ? Japon kültürü vb. demeye gerek yok. Belirli bir senaryo (bu senaryo manga da olabilir) dan konu alınarak bilgisayar veya el ile yapılan Animasyonlardır. Bu aynı tanımı Çizgi Film'e de yapabiliriz. Yapamazmıyız ? Tabi yaparız. Bu yüzden Anime ile Çizgi Film aynıdır. Benim anime izlediğimi bütün okul biliyor ve okulun neredeyse yarısını ben Anime'ye başlattım ve benden sürekli anime önerisi istiyorlar . Hiçbiri şimdiye kadar dalga geçmiş değil. Ve ne tuhaftır ki ben bu kadar küçük yaşta olmama rağmen benden büyük bir çok kişi (benden büyükler mi.?) çizgi film denilince dalga geçiliyor demiş. Şimdiye kadar kimse benim yüzüme aaa bebek şeyi izliyorsun salak demedi, en azından ciddi olarak. Ailem bile Death Note'un birkaç bölümünü izledi. Yani Anime Çizgi Filmdir denilince kimsenin gocunmasına darılmasına gerek yok çünkü öyle. Ya değilde ne? Eğer anime'nin tanımı çizgi film'den farklıysa ne?

Wikipedia :

Anime (アニメ?, telaffuzu: "anime"), animasyon veya çizgi film anlamına gelen Fransızca kökenli, Japonca bir kelimedir.

Animeler, genelde mangaların televizyona ya da sinemaya uyarlanmasıdır. OAV veya OVA denilen videolar şeklinde de piyasaya sürülebilirler.

Animeler, el çizimi veya bilgisayar yapımı olabilir.

Bu kadar basit ve net. Anime ile Çizgi Film arasındaki tek fark Anime denilince yaş sınırının biraz da olsa değişmesidir. Sırf japon yapımı diye tamamen farklı bir şey değil. Ben hala evimde Johnny Test veya Spongebob izliyorum ve çok eğlenceliler :D . Boşu boşuna bunu konuşmaya gerek yok.

O değilde 2 cümle yazsam yeter dedim destanın babasını yazmışım.

Hadi görüşürüz. Konuya kilit gelirse iyi olur aslında, neysem.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Bana kalırsa anime izleyen Türklerin animeye çizgi film denmesini kaldıramamasının nedeni bizim ülkemizde büyüklerin çizgi film izlememesi. Bizde çizgi film denildiğinde çocuk işi gözüyle bakılıyor. Ben bu konu hakkında daha önce hiç anime izlememiş bir arkadaşımla tartıştım. Çocuk "Eh sonuçta çizgilerle yapılmıyor mu ? Çizgi film ya da çizgi dizi" dedi. Ki haklı da. Çizgi dizi Türkçesi bana göre. Ama anlayış olarak Türkler çizgi filme küçümseyerek baktıkları için bu kadar tutturuyoruz çizgi film değil lan o anime bu japon yapımı diye. Ben eskiden tuttururdum hayır o çizgi film değil derdim. Artık evet çizgi film izliyorum diyorum. Animeler de diziler gibi. Gençlik, dram, aksiyon fantastik gibi çeşitleri olan dizi gibi bir şeyden bahsediyoruz anime dediğimizde. Sadece bizim ülkemizdeki yetişkinler bu türlerden çocuklara yönelik olanını görüyor o kadar.

Konudaki tartışmaların hepsini okuyamadım henüz, işim var ama başlığı görünce cevap vermek istedim.

Bizim amacımız her yaştan insanın animeyi öğrenmesini sağlamak. Daha çok bilinsin ki biz de rahatça izleyebilelim animelerimizi. Bana kalırsa, siz küçükler çocukça davranıp üstüne bir de animeleri savunduğunuz için millet bize gülüyor gibi bir cümle kurmak geçmişte birileri tarafından çok dalga konusu olmuşluğun ezikliğinden geliyor. Büyüğü küçüğü insanlara bir şeyleri anlatmak istiyor, karşı taraf yeni bir görüşe kolay kolay sıcak bakamıyorsa zaten her türlü dalga geçiyor.

İnsanları yaşlarına göre sınıflandırma taraftarı değilim çünkü benden küçük oldukları halde benden daha olgun davranan insanlar gördüm bu forumda. Tam tersini de görmüşlüğüm var. Beynin olgunlaşması kişiden kişiye değişiyor bence. Şu karşılaştırma muhabbetine de gelecek olursak evet bu forumda bazen çok saçma başlıklar açıldığına ben de katılıyorum ama en iyi bilmem ne en iyi şu en kötü bu konularına diyecek birşey olduğunu sanmıyorum. İnsanlar haliyle bir şeyleri beğeniyorlar etkileniyorlar çünkü anime duyguları çok yoğun yaşamamızı sağlıyor bence. Bu fikirlerine katılan başka insanlar da var mı diye merak edip başlık açıyorlar. Siz hiç arkadaş arasında hangi manken daha güzel daha yakışıklı muhabbeti yapmıyor musunuz ? Biz de forum olarak arkadaşlar arasında hangi karakter daha yakışıklı hangisi daha boklu muhabbeti yapıyoruz, eğleniyoruz. Buraya kafamızı dağıtmaya geliyoruz. Hoşumuza gitmeyen saçma gelen bir başlık varsa bunu başlığa yazıp belirtiyoruz ya da cevaplamıyoruz. Bir insan, başka insanların düşüncelerini yansıtmak için açtığı her başlığı beğenmek zorunda değil bana kalırsa.

Bizim amacımızdan sonraki cümlelerine tamamen katılıyorum kankeyt :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.