Jump to content

Yeri burasımı bilmiyorum ama...Türkiyedeki anime anlayışı.

WingatesHellsing

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 61
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Merhabalar 2004-2005 gibi başladım animeye çok uzun zaman geçti anime izleyeli fakat bir şey dikkatimi çekiyor ki oda şu.Forumda küçük yaşta bir sürü kardeşimiz var.Belki 11 yaşında olan bile vardır a

Anime zaten çizgi filmdir. Çizgi filmin senaryosu her şekilde olabilir. Anime , Animetion 'un kısaltılmış halidir. Kim bunun aksini savunuyorsa o kendi egosuna yenik düşmüştür. "Anime çizgi film değil

Bence arkadaşın demek istediğini anlamak gerekiyor. Pokemon yu gi oh bunları anime zanediyorsunuz değil mi? Malesef anime değil çizgi filmler. Avatar da öyle. Cartoon ile anime farklı şeyler evet. Ama

• 6 ay sonra...

Türkiyede anime kültürü gelişmemiştir nedenleri : 

1- One piece animesi eskiden star tvde yayınlanıyordu sonra orada bir karekter sigara içti diye çoçuklara kötü örnek oluyor diye yayından kaldırıldı ve 1 günlüğüne kanala kapatma cezası verildi ( cezaları tam hatırlamıyorum :D )

2-Sosyal medyada yada online oyunlarda yenı tanıştığım insanlara anime izlermisin diye sorunca 1-2 kişi dışında su cevabı aldım " anime ne la " 

3-yaşları ilerlemiş olan insanlara anime deyince ne olduğunu soruoyorlar ve bizler cevaplıyoruz genellikle bişi anlamyorlar ve örnek versene diyorlar bizde " pokemon beyblada captain tsubasa ... gibi bilindik anımeler deyince onlar çızgı filim deyip kaç yaşına geldın hala çizgi film mi izliyorsun demeleri

4- bazı insanların anımeleri yanlış tanıtması meseala diyelim birini anime izlemeye ikna ettiniz ona gidipde kötü bir anime önerirseniz o hala çizgi film demeye devam eder

daha birçok sebeb var :/  

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Anime zaten çizgi filmdir. Çizgi filmin senaryosu her şekilde olabilir. Anime , Animetion 'un kısaltılmış halidir. Kim bunun aksini savunuyorsa o kendi egosuna yenik düşmüştür. "Anime çizgi film değil" diyerek sanki kendi izlediği şey çok özel ve farklı bir şeymiş gibi göstermeye çalışmış, kendi izlediği şeyin aynı bokun farklı rengi olmadığını ve kendini diğer "eziklerden" ayırmak istediği için yapmıştır. Halbuki hepimiz aynı şeyi izliyoruz ve hiçbir fark yok. Bu kadar basit.

Dediğin şey olan fanboyluk ise çok saçma bana göre. 13 Yaşındayım ve 9 yaşında bile anime izleyen arkadaşlarım var, ama hiçbiri fanboyluk yapmıyor. Ama 19 yaşındaki kişiler, "Bleach iğrenç, En iyi anime Naruto" gibi yorumlar yapabiliyor. Fanboyluk yaşla alakalı değildir bana göre. Animeye bağlılığın üst düzeye çıkılmış halidir. Bunu düzeltmenin yolu ise başka başka animelere izlemek ve yeni türler görmektir. Böylece anime hakkında deneyim kazanırsınız.

açıkçası sen anime ile çizgifilm arasındaki farkı anlayamamışşın 

Çizgi film tom ve jerry ne bileyim bugbunny gibi çoçukların zevk alanına giren şeylerdir

Anime sadece animasyon olarak yapılmış her yaştan kitleye hitap eden şeylerdir 

Animeyi sadece çizgi film ile aynı hazırlanıs şekli olması 2 sininde aynı olduğu anlamına gelmez 2 si arasındaki tek benzerlik ikisininde önce çizilmesi sonra hareketlendirilmesi  

Bence biraz araştırma yapman lazım :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar 2004-2005 gibi başladım animeye çok uzun zaman geçti anime izleyeli fakat bir şey dikkatimi çekiyor ki oda şu.Forumda küçük yaşta bir sürü kardeşimiz var.Belki 11 yaşında olan bile vardır ama konumuz 11-16 yaş arasının anime çizgi film değil lafı ile savunması ha bunda kötü bir şey yok fakat bir çocuğun çizgi film değil bu diye savunması etrafındakileri komik duruma düşürüyor.Çünkü karşınızdaki kişi size zaten çocuk gözü ile bakıyor siz çizgi film bu değil deyince daha çok hoşuna gidiyor.Birde boş muhabbetler var en aptal anime karakteri en mal anime karakteri en boklu anime karakteri.Bence goku alucardı döver yok yok naruto alucardı parçalar şu teknikle.Sizce bu yaptığınız karşılaştırma mantıklımı boş muhabbet etmeden takılırsak eminim daha iyi olacak.Dışardan gelip animeyi hiç bilmeyen bir kimse bu ne olm çocuk hep diyebilir.Çocuk olmanız kötü birşeymi kesinlikle hayır bende çocuk oldum ama söylemek istediğim şu madem anime çizgi film değil ve yüksek yaşa hitap ediyor sizden ricam biraz daha seviyeli konular açmanız. Teşekkürler.

Yorumları okumadım ama sana muhalefet eminim tonla insan çıkmıştır. 

Ben geçen sene başladım anime izlemeye ve bahsettiğin insanlar sayesinde OP Naruto gibi dizilere olan ön yargımı kıramıyorum ya da gerçekten sevmiyorum :D 

Güzel bir noktaya değinmişsin; böyle muhabbetler yapıldığı sürece, -en azından çizgifilmciler ve animecilerin ortak fikri- animeye gereken değeri ve dilimizden düşmeyen kültüre saygısızlık etmiş oluruz :) 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.