Jump to content

Natsu ve Zeref ?

DEATHSLIDES

Önerilen İletiler

• Forum Admin

hiç düşünmemiştim ama şöyle bişey olsa şaşırmam sanırım:

bu arada 4-5 haftadır mangasını okumuyorum, eksik bilgi olabilir. ya da manga okumayanlar için spoiler içerik olabilir, ben karışmam :D

Ejderhalar arasında savaş oluyor, bir grup ejderha yenilmemek ve "insan hakları" için insanlara Dragon Slayer büyüsünü öğretiyor. Aynı zamanda Acnologia en güçlü ejder, aslında en güçlü Dragon Slayermış ama o kadar fazla ejderha öldürmüş ki sonunda kendisi de ejderha görünümüne girmiş. Zeref de Acnologia'yı kontrol edebilen tek kişi, yani o kadar güçlü bir büyücü.

Şimdi bana göre Igneel insanlara Dragon Slayer öğretenler arasındaki en güçlü ejderha. 1. kaynağım: çünkü Fairy Tail shounen manga. Shounen mangalarda ana karakterin ailesi şaşırtıcı derecede güçlü olur, bkz. Naruto, One Piece vs. 2. kaynağım: Ejderhaların bir bölümü Rogue sayesinde yer yüzüne geldiğinde tamamiyle ateşten oluşan ejderha Igneel'e çok saygı duyuyordu. Natsu "Igneel" der demez Natsu'ya karşı tavırları değişti. Üstelik kendisi insanlardan nefret eden grupta olmasında rağmen. Yani Igneel düşmanları arasında da korkulan bir ejderhaydı.

Bence Zeref şöyle bi mantık yürütmüştür "Igneel en güçlü ejderhalardan olduğu için Igneel'in hocalığını yaptığı insan da çok güçlü olmalıdır." Ya da belki Igneel'in hocalığını yaptığı kişinin kendisine rakip olabilecek tek kişi olduğunu düşünüyordur. Ya da Natsu'dan yola çıkarak Igneel'i bulmak istiyor olabilir.

Zeref'in Igneel olabileceğini düşünmüyorum, çünkü Zeref vaktinde ejderhalarla savaşmış ve Acnologia'yı kendi kontrolüne almış bir büyücü. Bu dönemde Igneel de aktifti yani, aynı zaman 2 yerda olamıycağına göre Zeref Igneel olamaz.

Natsu'nun da 80 yaşından büyük olcağını düşünmüyorum, çünkü çocukluğunu hep beraber seyrettik. Diğer herkesle eşit derecede yaşlanıyor. Yani görünen yaşı doğru yaşı olmalı.

Ha ama 80 yaşından büyük olmayıp da Zeref'in çocuğu/torunu olabilir. Çünkü Zeref hafızası kayıp mal mal geziyordu bi aralar. O dönemde Natsu'yu peydahlamış olabilir, zaten Natsu da ailesini tanımıyor. Shounen manga olduğuna göre Natsu'nun ailesinin sağlam olması lazım :D

Neyse teorimi toparlıyım ben, bence Zeref'in korktuğu tek ejderha Igneel. Bu yüzden Igneel'in öğrencisinden de çekiniyor. Şöyle bi düşününce, mesela Acnologia en güçlü ejderha ama hayatta olan ejderhalar da var yani gücü Acnologia'ya yakın olan ejderhalar olması lazım. Bunlardan biri hatta en güçlüsü Igneel dersek, hatta Acnologia'yı yenebilir dersek Zeref'in Natsu fantezisi çözülür sanırım.

edit: kalınlaştırdım biraz okunaklı olsun diye :D

Dikkatimi çeken tek yeri son cümle oldu :P :D Natsu faztazisi ha :D :D

Çok mantıklı konuştun Furkan ama 80 yaş meselene katılmıyorum. Çünkü açık seçik 80 yaş üstü çıkamaz kuralı vardı ve Natsu çıkamadı ordan hani şu Laxus un baş kaldırdığı arc ta.... Neyse işte bakalım kimin teorisi tutacak :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 107
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

aşıklar birbirlerine ama erza aralarına giriyor.

iyidir :D şaka şaka bence zeref ölmek istiyodu natsununda onu öldürebilecek kadar güçlü olduğuna inanıyodu mangasını okumuyorum o yüzden tam bilemicem ama bence böyle :D

Mangayı bayağıdır takip etmiyorum... Ama bence ortada bir kehanet var ya da bu Zeref'in gücü de olabilir... Natsu adında birisinin onu yenebileceğine inanması falan... Ya da Natsu ismini İgneel'den ö

Dikkatimi çeken tek yeri son cümle oldu :P :D Natsu faztazisi ha :D :D

Çok mantıklı konuştun Furkan ama 80 yaş meselene katılmıyorum. Çünkü açık seçik 80 yaş üstü çıkamaz kuralı vardı ve Natsu çıkamadı ordan hani şu Laxus un baş kaldırdığı arc ta.... Neyse işte bakalım kimin teorisi tutacak :)

başka kurallar da vardı diye hatırlıyorum sanki... ama çok net hatırlamıyorum Amy :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

hiç düşünmemiştim ama şöyle bişey olsa şaşırmam sanırım:

bu arada 4-5 haftadır mangasını okumuyorum, eksik bilgi olabilir. ya da manga okumayanlar için spoiler içerik olabilir, ben karışmam :D

Ejderhalar arasında savaş oluyor, bir grup ejderha yenilmemek ve "insan hakları" için insanlara Dragon Slayer büyüsünü öğretiyor. Aynı zamanda Acnologia en güçlü ejder, aslında en güçlü Dragon Slayermış ama o kadar fazla ejderha öldürmüş ki sonunda kendisi de ejderha görünümüne girmiş. Zeref de Acnologia'yı kontrol edebilen tek kişi, yani o kadar güçlü bir büyücü.

Şimdi bana göre Igneel insanlara Dragon Slayer öğretenler arasındaki en güçlü ejderha. 1. kaynağım: çünkü Fairy Tail shounen manga. Shounen mangalarda ana karakterin ailesi şaşırtıcı derecede güçlü olur, bkz. Naruto, One Piece vs. 2. kaynağım: Ejderhaların bir bölümü Rogue sayesinde yer yüzüne geldiğinde tamamiyle ateşten oluşan ejderha Igneel'e çok saygı duyuyordu. Natsu "Igneel" der demez Natsu'ya karşı tavırları değişti. Üstelik kendisi insanlardan nefret eden grupta olmasında rağmen. Yani Igneel düşmanları arasında da korkulan bir ejderhaydı.

Bence Zeref şöyle bi mantık yürütmüştür "Igneel en güçlü ejderhalardan olduğu için Igneel'in hocalığını yaptığı insan da çok güçlü olmalıdır." Ya da belki Igneel'in hocalığını yaptığı kişinin kendisine rakip olabilecek tek kişi olduğunu düşünüyordur. Ya da Natsu'dan yola çıkarak Igneel'i bulmak istiyor olabilir.

Zeref'in Igneel olabileceğini düşünmüyorum, çünkü Zeref vaktinde ejderhalarla savaşmış ve Acnologia'yı kendi kontrolüne almış bir büyücü. Bu dönemde Igneel de aktifti yani, aynı zaman 2 yerda olamıycağına göre Zeref Igneel olamaz.

Natsu'nun da 80 yaşından büyük olcağını düşünmüyorum, çünkü çocukluğunu hep beraber seyrettik. Diğer herkesle eşit derecede yaşlanıyor. Yani görünen yaşı doğru yaşı olmalı.

Ha ama 80 yaşından büyük olmayıp da Zeref'in çocuğu/torunu olabilir. Çünkü Zeref hafızası kayıp mal mal geziyordu bi aralar. O dönemde Natsu'yu peydahlamış olabilir, zaten Natsu da ailesini tanımıyor. Shounen manga olduğuna göre Natsu'nun ailesinin sağlam olması lazım :D

Neyse teorimi toparlıyım ben, bence Zeref'in korktuğu tek ejderha Igneel. Bu yüzden Igneel'in öğrencisinden de çekiniyor. Şöyle bi düşününce, mesela Acnologia en güçlü ejderha ama hayatta olan ejderhalar da var yani gücü Acnologia'ya yakın olan ejderhalar olması lazım. Bunlardan biri hatta en güçlüsü Igneel dersek, hatta Acnologia'yı yenebilir dersek Zeref'in Natsu fantezisi çözülür sanırım.

edit: kalınlaştırdım biraz okunaklı olsun diye :D

bence arkadaş haklı

ve benim hatırladığım kadarıyla laxus başkaldırdığında gajeel de çıkamıyordu yanlış hatırlamıyorsam

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bana göre şöyle

Zeref artık kandan insanların ölmesinden savaşlardan bıkmış biri haline gelmiş çok güçlü bir kara büyücü bir şekilde yeni doğan bir bebek yani natsuya kendi gücünü verip zeref olmasını sağlamış ve onu öldürmesini sağlayacaktı bana göre fakat en son kutsal adaya saldırıdan sonra artık savaş başlayacak natsu zerefi yenecek

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

benim teorim natsu zeref değil ama söylemek istiyorum benim söylediklerime göre başka teorilerde gelebilir belki :D

teorim lucynin annesi ve ıgnelle ilgili saçma olabilir ama bence oladabilir :D

şimdi layla 7 bilmem ne yılında öldü ve o yılda ejderhalar aniden kayboldu. bence layla ıgnelle aşık oldu ıgnellde laylaya ve bir insanla ejderhanın birbirine aşık olması yasak olduğu için yıldız ruhunun kralı laylayı öldürmekle cezalandırdı ve bütün ejderhalarda ceza olarak bilinmeyen bir yere gittiler ya da kayboldular... veya bütün ejderhalar kendi ejder biçerlerinin içinde yaşıyorlar ejder biçerleride olmayanlar ölmüş oluyor... ejderler içinde yaşayabilir freedin yaptığı büüyüden çıkamamıştı natsu ile gajell :D

benim teorim bu siz ne düşünüyosunuz :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...

@Nalu_Levi-sama :3 ismi böyle yazdım kusura bakma.

Leyla Igneel'e aşık olmaz bence oldu diyelim Yıldız Ruhları Kralı neden onun aşkına karışıyor :3 Yoksa kral leylanın ruhu muydu ne bileyim kafam karıştı senin mesajından sonra:D

Ejderhalar yaşıyor olabilir ben öyle düşünüyordum izlerken. Yıl 777 bu arada:D

O değilde 7 yıllık aradan sonra Zeref hangi cehenneme gitti :// Ultear falan da hiç bahsetmiyor kıl oldum. Onu bırak Jellal, Erza'nın göğüslerini elleyeceğine Natsu'ya biraz bahsetse...

Tmm ben bişi demiyrum.s.s

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim 3 tane teorim var,mangayı okumadım bu arada animeye göre teori üretiyorum

1) Bence Zeref geçmişte Dragon Slayer dı büyüsünüde Acnologia dan öğrendi, tekrar geçmişte Igneel Acnologia yı dize getirdi bu yüzden Zeref Natsu'nun Igneel gibi kendini yeneceğini düşünüyor.

2) Zeref Igneelin Edolastaki hali bu yüzden Natsu nun kendisini yeneceğine inanıyor.

3) Natsu ve Zeref aynı kişilikler Zerefin çok uzun yıllar önce yaşadığını biliyoruz ama buna rağmen görünüşü aynı Natsu gibi yani bence Zeref ve Natsu aynı kişilerdi ama kötülük o kadar karanlıktı ki Zeref ve Natsu ayrıldılar bu yüzden Zeref iyi tarafın yani Natsu nun kendisini yeneceğini düşünüyor

*2. teorim Dragneel26 ile aynıymış yeni farkettim :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...
  • 5 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.