Jump to content

Neden en çok sevilen seri one piece?(dünyada)

Morgion

Önerilen İletiler

• 2 hafta sonra...
  • Yanıtlar 45
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Konusu ve karakterlerin samimiyeti. ( :blink: <--- Böyle bakışları üstüme çkemiş gibi hissediyorum. :D ) Naruto'yla Bleach'i daha çok severim,benim zevkime daha çok hitap eder ama bu ve diğer shoun

ben yeni başladım izlemeye ama şuan bağımlısı oldum yani her bölümü çok heyecanlı aslında bölümlerinin çok olması daha iyi bence:)

Çünkü One Piece maceradır, sonsuzluğa yolculuktur, hayallerin peşinden gitmektir. Bunların hepsi size çocukça gelebilir , ama gerçekten One Piece izlersen tayfanın ne kadar eğlenceli olduğunu anlarsın

.Gerçek olaylara gönderme yapması ve mitolojiden çokca faydalanması. İzleyenler bile bilmez ama arabasta arcında abdnin araplara olan petrol oyunlarını ve ajan sistemini anlatığını biliyor musunuz?Veya kenedy dönemlerinde olan ırkçılığın çok iyi işlendiği bir arc olan balık adam arcının?Abd başkanları beyazlar tarafından öldürlmüştür,yani kendi ırkı tarafından. Aynı şekilde sınıf ayrımı,gerçek adalet,abdnin oluşumu,ve özgürlüğün sonsuzluğu...

o arabasta arc canımı sıkan bölümlerden, eski tarihe mısır firavunlarına gönderme yapılıyor ama cami minareleride görüyorum aralarda ve pell ölünce mezarlığa gidiyorlar mezarlık hristiyan haçları ile dolu :P skypiea arc'ı 145-195 arası sürüyor 50 bölüm olur mu bir ada böyle olursa tahminim 30 yıl daha sürebilme ihtimali var One Piece'in (1 sene 52 hafta yani bir yıl sürmüş tek ada macerası) :D birde o arc'da wiper yavrum bir flashback yapıyor 5 bölüm gidiyor, ne var bu kadar uzatıyorlar bilmiyorum. tabi bu flashback daha önce bilmediğimiz birşey ama bu kadarda uzatmayın ya (animelerde izlenmiş bölümler için yapılan flashback'ler den nefret ediyorum, insanları geri zekalı yerine koyuyorlar, len zaten adam o bölümü izlemiş, animeye ortadan başlayacak değil ya, daha ne flashback yapıp duruyorsun) :o One Piece 500-1000 bölüm arasında dolu dolu harika bir anime alabilirdi ama gereksiz uzatılıyor (filler demiyorum, gereksiz uzatılıyor) ;) sonuç olarak gereksiz uzatılmasından hoşnut olmasamda One Piece ayrı bir dünya benim için animeler arasında, her zamanda favorim olacak :wub:
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

o arabasta arc canımı sıkan bölümlerden, eski tarihe mısır firavunlarına gönderme yapılıyor ama cami minareleride görüyorum aralarda ve pell ölünce mezarlığa gidiyorlar mezarlık hristiyan haçları ile dolu :P skypiea arc'ı 145-195 arası sürüyor 50 bölüm olur mu bir ada böyle olursa tahminim 30 yıl daha sürebilme ihtimali var One Piece'in (1 sene 52 hafta yani bir yıl sürmüş tek ada macerası) :D birde o arc'da wiper yavrum bir flashback yapıyor 5 bölüm gidiyor, ne var bu kadar uzatıyorlar bilmiyorum. tabi bu flashback daha önce bilmediğimiz birşey ama bu kadarda uzatmayın ya (animelerde izlenmiş bölümler için yapılan flashback'ler den nefret ediyorum, insanları geri zekalı yerine koyuyorlar, len zaten adam o bölümü izlemiş, animeye ortadan başlayacak değil ya, daha ne flashback yapıp duruyorsun) :o One Piece 500-1000 bölüm arasında dolu dolu harika bir anime alabilirdi ama gereksiz uzatılıyor (filler demiyorum, gereksiz uzatılıyor) ;) sonuç olarak gereksiz uzatılmasından hoşnut olmasamda One Piece ayrı bir dünya benim için animeler arasında, her zamanda favorim olacak :wub:

Balıkadam adası dışın da gereksiz gördüğüm bir de tilkili var başka yok. Bazıları gibi, zaten bildiğimiz olayları 50 kere flashback yapmasından iyidir. Sonuçta one piece sürekli bir gelişmii takip etmiyor. İçin de çok fazla hikaye var. Düz değil de, çok fazla kolu olmasından kaynaklı bir şey o. Bunun sayesinde epik sahneler en iyisi. Luffynin o yumruğu atması veya belamye indrimesin de etkilenmemizin nedeni o uzunluk buna emin olabilirsin...
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hacı ne olacak şimdi luffye,hakiyi öğrendi gücü artı. Ama 2 yıl aradan sonra gizli teknikler çıkarmayacak yani teknik yok ki zaten hacı. Gelişmeleri beli;

Meyve gücünü çok iyi kontrol ediyor,yan etkilerini yok etmiş. 2. düzende zorlanmıyor,hızı artmış baya.

Hakiyi iyi kontrol ediyor,belamy bile övdü baya.

Haki le meyvesini iyi kombine etti.

Zoro da senin dediğin gibi olacak orası ayrı konu :rolleyes:

doğru valla diğer shonenler gibi değil, luffy'cime önce bir güzel giydiriyorlar ağır abiler :lol: anime başladığından 5 buçuk sene sonra ilk power up 275 ile 285 arası almıştı

şu CP9 ajanlarının hareketlerine bakarak kendine uyarladı ve düzen ikiye geçti (harekete başlamadan önce, ayaklarınızı 10 kere yere vurduruyorsunuz demişti luffy, yani luffy göründüğü kadar saf değil, büyüdü artık eşşek kadar oldu),

aynen tayfa'nın diğer elemanlarınında aşmış,aşkın hareketlerini göreceğiz kesin (zoro zaten paso gözlem yapıyor,ve üzerine kafa patlatıyor her dövüşünde) ^_^

not = mangasını takip etmiyorum, animesi devam ettiği için

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

doğru valla diğer shonenler gibi değil, luffy'cime önce bir güzel giydiriyorlar ağır abiler :lol: anime başladığından 5 buçuk sene sonra ilk power up 275 ile 285 arası almıştı

şu CP9 ajanlarının hareketlerine bakarak kendine uyarladı ve düzen ikiye geçti (harekete başlamadan önce, ayaklarınızı 10 kere yere vurduruyorsunuz demişti luffy, yani luffy göründüğü kadar saf değil, büyüdü artık eşşek kadar oldu),

aynen tayfa'nın diğer elemanlarınında aşmış,aşkın hareketlerini göreceğiz kesin (zoro zaten paso gözlem yapıyor,ve üzerine kafa patlatıyor her dövüşünde) ^_^

not = mangasını takip etmiyorum, animesi devam ettiği için

Hacı manga animeden kat ve kat daha iyi hele şu anki arc dereso yani dofun arcın da son bölümün de. Oda marinefordan beri en iyi bölümünü yayınladı. Dof hakkında hayata tahmin edemiyeceğin şeyler çıktı hacı.

Luffy aptali, gerizekalı, salak değil aksine pervasız, saf, vurdum duymaz biridir. Olayları iplemez, naminin hikayesini dinlemeyerek onu kurtarması, robinin geçmişini dinlemeden onu kurtarması(umrunda olmaması) Zoronun en başta luffyi aptal gibi görse de, şimdi ki hareketleriyle kaptanına hayranlığını beli etmeye başladı. Shi sih son son süper seslendiriyor zoroyu, hiç bir şey olmadı dediğin de tüylerim diken diken olmuştu :mellow:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

hacı o zaman animenin tadı çıkmıyor, bende manga okumasını seviyorum ama animesi devam eden manga okumayı sevmiyorum ;)

Sen bilirsin hacı, animeye haterlık yapıyorsun, burası olmamış falan diye ama mangası animesinden daha zevkli diye söyledim. Animesi de güzel şeyler yapıyor ara da, O zaman şu anki arc tahmini 10 bölüme biter ;)
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.