Jump to content

Neden en çok sevilen seri one piece?(dünyada)

Morgion

Önerilen İletiler

Narutonun potansiyeli hakında bir yazı yazmıştım. Sıra bunda diye düşünüyorum,neden dünya genelinde en çok sevilen seri one piece?

.Shoenen bir seri olması bir +'sı. Benim için bir + değil tabi ama shoenen seriler,daha fazla kitlenin ilgisini çekiyor.

.Diğer shoenenler farklı olması,izleyen veya okuyan farkını az çok anlayabilir. Shoenen serilerinden,alışkın olduğumuz,arkadaşlarım için deyip iman power ile rakipleri yenerler sayın başkarakterler. Baş karakter olan luffy arkadaşlarım için deyip dalıyor diğerleri gibi peki sonuç?Paket yapıyorlar geri yoluyorlar. Şimdi

diyeceksiniz o zaman,niye baş karakter. Güzeliği de burada luffynin karşısına genelikle ondan fazla güçlü olmayan,seviyesine yakın rakipler geliyor. Koca seri de 300. bölüme kadar bir power up almadı reis.

.Sıradan bir korsan hikayesi gibi gözükse de,şeytan meyveleri,korsanlar kralı gibi şeyler ilgi çekebiliyor. Aslında 3 büyüklerin konusunu okursanız en ilgi çekici bleach olur sonra ise naruto. Çünkü one piece korsanlar ve denizciler gibi bildiğimiz bir konuya sahip,ama şinigami ninja gibi şeyler hep ilgimizi çekmiştir değil mi?Peki bu sıradanlık nasıl bu kadar tutuyor. Nedenleri;

. Şeytan meyvesi gibi uçsuz bucaksız bir güç olması. Ne yaparsan yap abartı olmayacak çünkü yiyene özel bir güç bahşeden,karşılığın da ise yüzemeyeceğin bir meyve. Ve bu meyvenin 3 tipi var,en ilginci ise bu 3 tipten baş karakter en güçlü türü değil sıradan bir türe sahip.

En güçlü meyveler Logia;

Yiyene elemente dönüşme ve kontrol etme gücü veriyor. Serinin belirli bir kısımına kadar bunlara zarar vermek için,elementin antisini bilmen gerekiyordu. Bırakın yenmeyi,dokunmak bile çok zor. Ve güçleri çok yıkıcı.

Bizim luffy ise gomu gomu no mi adlı sıradan bir meyve yiyor. Bu ona lastik bir vücut veriyor.

.Gerçek olaylara gönderme yapması ve mitolojiden çokca faydalanması. İzleyenler bile bilmez ama arabasta arcında abdnin araplara olan petrol oyunlarını ve ajan sistemini anlatığını biliyor musunuz?Veya kenedy dönemlerinde olan ırkçılığın çok iyi işlendiği bir arc olan balık adam arcının?Abd başkanları beyazlar tarafından öldürlmüştür,yani kendi ırkı tarafından. Aynı şekilde sınıf ayrımı,gerçek adalet,abdnin oluşumu,ve özgürlüğün sonsuzluğu...

.Her seride başkarakterin bir hayali vardır,peki bu hayali ayıran ne?Hokage olmak,kahraman olmak,dünyayı kurtarmak bunlar büyük şeyler peki bunlar iyi şeylerken,korsanlar kralı?Korsanlar kralı en büyük suçludur,özeliği nedir peki,dünyada ki en özgür kişidir ve bu ünvana tek gol d roger layık görülmüştür. 24 yıldır one piece hazinesinin varlığına dair bir iz bile bulunamamıştır. Bazıları varlığını unutmuştur bile,gol d roger'ın büyük planı;

Gol d roger ölmemiştir aslında,onun deyimiyle yeni bir çağı başlatmıştır. Onun idamı dünyayı yerinden oynatmıştır. Dünyanın en özgür insanı ölmüştür ve bu insan kendisi teslim olmuş,one piece in yerini söylemiştir. Binlerce korsan hayalini gerçekleştirmeye çalışmıştır. Dü nya büyük bir karmaşaya sürüklenmiştir,one piece bulunursa dünya tamamen değişecektir. İşte one piece budur ve bundan sevilir... :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 45
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Konusu ve karakterlerin samimiyeti. ( :blink: <--- Böyle bakışları üstüme çkemiş gibi hissediyorum. :D ) Naruto'yla Bleach'i daha çok severim,benim zevkime daha çok hitap eder ama bu ve diğer shoun

ben yeni başladım izlemeye ama şuan bağımlısı oldum yani her bölümü çok heyecanlı aslında bölümlerinin çok olması daha iyi bence:)

Çünkü One Piece maceradır, sonsuzluğa yolculuktur, hayallerin peşinden gitmektir. Bunların hepsi size çocukça gelebilir , ama gerçekten One Piece izlersen tayfanın ne kadar eğlenceli olduğunu anlarsın

ben shanks, zoro ve ace yüzünden seviyorum :rolleyes: :wub: şaka bir yana evet birçok şeyden yararlandı gerçeği var, power up olaylarını da çok iyi saklıyor örnek eğitimleri göstermemesi gibi eğitim gösterilmezse ilerde karşımıza çıkan her şey olağan şeyler olacak neden "aaa demek eğitim sırasında bunu da öğrenmiş vay be" deriz gerçeği de bulunuyor tabi :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ben shanks, zoro ve ace yüzünden seviyorum :rolleyes: :wub: şaka bir yana evet birçok şeyden yararlandı gerçeği var, power up olaylarını da çok iyi saklıyor örnek eğitimleri göstermemesi gibi eğitim gösterilmezse ilerde karşımıza çıkan her şey olağan şeyler olacak neden "aaa demek eğitim sırasında bunu da öğrenmiş vay be" deriz gerçeği de bulunuyor tabi :D

Hacı teknik yok bu animede,hakinin temelerini öğreticem dedi. Zoronun gizli şeyleri olabilir hacı,2yılı nasıl göstersin şimdi....
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hacı teknik yok bu animede,hakinin temelerini öğreticem dedi. Zoronun gizli şeyleri olabilir hacı,2yılı nasıl göstersin şimdi....

tayfanın hepsine geçerliydi, 2 yıl göstermemesi normal ama ben fikrimin arkasındayım power up olsa da fark edilmesin zorlaştırıyor

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

tayfanın hepsine geçerliydi, 2 yıl göstermemesi normal ama ben fikrimin arkasındayım power up olsa da fark edilmesin zorlaştırıyor

Hacı ne olacak şimdi luffye,hakiyi öğrendi gücü artı. Ama 2 yıl aradan sonra gizli teknikler çıkarmayacak yani teknik yok ki zaten hacı. Gelişmeleri beli;

Meyve gücünü çok iyi kontrol ediyor,yan etkilerini yok etmiş. 2. düzende zorlanmıyor,hızı artmış baya.

Hakiyi iyi kontrol ediyor,belamy bile övdü baya.

Haki le meyvesini iyi kombine etti.

Zoro da senin dediğin gibi olacak orası ayrı konu :rolleyes:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hacı ne olacak şimdi luffye,hakiyi öğrendi gücü artı. Ama 2 yıl aradan sonra gizli teknikler çıkarmayacak yani teknik yok ki zaten hacı. Gelişmeleri beli;

Meyve gücünü çok iyi kontrol ediyor,yan etkilerini yok etmiş. 2. düzende zorlanmıyor,hızı artmış baya.

Hakiyi iyi kontrol ediyor,belamy bile övdü baya.

Haki le meyvesini iyi kombine etti.

Zoro da senin dediğin gibi olacak orası ayrı konu :rolleyes:

bide balık adam adasında kullandığı red hawk diye bir hareketi var :D o nasıl oldu adam lastik hadi haki biliyor flan :D alevler nerden geldi ?
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bide balık adam adasında kullandığı red hawk diye bir hareketi var :D o nasıl oldu adam lastik hadi haki biliyor flan :D alevler nerden geldi ?

2.düzende bildiğin gibi hücreleri hızlandırıyor ve adrenalin pompalıyor. Bu hızlı kan akışı yüzünden ısı yaymaya başlıyor. Sertleşmede olan çelik ile 2.düzen birbirleri ile reaksiyona giriyorlar ve alev çıkıyor. Aslında bu olay gerçekte olsa hemen alev çıkmaz,zaman geçmesi gerekiyor ama işte ne yaparsın one piece :rolleyes:
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Konusu ve karakterlerin samimiyeti. ( :blink: <--- Böyle bakışları üstüme çkemiş gibi hissediyorum. :D )

Naruto'yla Bleach'i daha çok severim,benim zevkime daha çok hitap eder ama bu ve diğer shounen animelerden ayıran yönleri var. Bu yüzden Dünya'da en çok sevilen anime bence. :lol:

Bir de her shounen animede dostluk ön planda ama en iyi One Piiece yansıtıyor. Diğerlerinde ben o samimiyeti ve derinliği bu kadar hissedemiyorum. :ph34r:

Bleach'de Naruto'da başta ana karakterin yanında savaşacak dostları bir çırpıda belli oluyor ama OP'de öyle değil tanıyarak ve hissederek yanında oluşuyor tayfası. Her seferinde kim gelicek nasıl bir renkli kişiliği olucak diye merak ediyor insan.

Daha güncele bile gelmedim ama Orihime ve Sakura gibi gereksiz ana karakterler yok. Usop bazılarına öyle görünüyo aolabilir ama diğer ana karakterler gibi bambaşka bir dünyası var ve eğlenceli. :D

Son olarak da hiçbir ana karakter Luffy gibi maceraya atılıp, hayalinin peşinden koşarak gittiğini görmedim. (Naruto Hokage olcak diye etmediği kalması ama ama Hokage'likten çok köyüne kendisini kabul ettirmekti ve Luffy kadar tutkulu ve hayatını yaşayıp bu yolda giderken güldürmüyor insanı.)

İzledikçe fikrim değişir mi bilmiyorum ama şimdilik gördüklerim bunlar. :lol:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Usoop ve zoro ilerde bunları çok seveceksin emin ol. Onları eklemeyi unutmuşum,sıradan karaterleri sevdirebiliyor bu seri. Arkadaşlık konusunda ise spoiler vermemek için bir şey demedim. Wbye girecektim olmazdı şimdi....

Usoopun bir sözü;

Bir erkeğin dövüşten kaçamıyacağı anlar vardır,o da arkadaşlarının hayaliyle gülündüğü zamandır.

Chopper=Nişancılar adası nerede?

Sogeking(usoop)=Kalbimizde :lol: (demiyo ki uydurdum,buldu luffy ile choper gibi safları)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Usoop ve zoro ilerde bunları çok seveceksin emin ol. Onları eklemeyi unutmuşum,sıradan karaterleri sevdirebiliyor bu seri. Arkadaşlık konusunda ise spoiler vermemek için bir şey demedim. Wbye girecektim olmazdı şimdi....

Usoopun bir sözü;

Bir erkeğin dövüşten kaçamıyacağı anlar vardır,o da arkadaşlarının hayaliyle gülündüğü zamandır.

Chopper=Nişancılar adası nerede?

Sogeking(usoop)=Kalbimizde :lol: (demiyo ki uydurdum,buldu luffy ile choper gibi safları)

Merak ettim şimdi. :)

Arabasta'dayken Spoiler yedim hayattan soğudum resmen.

Ace'nin ölüşü...

Ama en kötü spoiler bile OP'yi zevkle izlemeyi engellemez o ayrı bir konu. :D

Arabasta bitti sonunda . Daha Choppar'ın Robin'den korktuğu bölümlerdeyim. :D :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.