Jump to content

Neden en çok sevilen seri one piece?(dünyada)

Morgion

Önerilen İletiler

olay anime veya manga olayı değil (mangada okuyunca animenin izlemenin anlamı kalmıyor pek, tekrar gibi oluyor..bunu naruto'da yaşadığım için tekrar istemiyorum), kanlı canlı izlemek başka -_- yoksa manganın yeri ayrı, animenin yeri ayrı gönüllerde :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...
  • Yanıtlar 45
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Konusu ve karakterlerin samimiyeti. ( :blink: <--- Böyle bakışları üstüme çkemiş gibi hissediyorum. :D ) Naruto'yla Bleach'i daha çok severim,benim zevkime daha çok hitap eder ama bu ve diğer shoun

ben yeni başladım izlemeye ama şuan bağımlısı oldum yani her bölümü çok heyecanlı aslında bölümlerinin çok olması daha iyi bence:)

Çünkü One Piece maceradır, sonsuzluğa yolculuktur, hayallerin peşinden gitmektir. Bunların hepsi size çocukça gelebilir , ama gerçekten One Piece izlersen tayfanın ne kadar eğlenceli olduğunu anlarsın

• 2 ay sonra...

bide balık adam adasında kullandığı red hawk diye bir hareketi var :D o nasıl oldu adam lastik hadi haki biliyor flan :D alevler nerden geldi ?

Usopp'un rakibi olan balık adam bile alevleniyor siz luffy'nin kine takıyorsunuz. Gerçi gördüğüm kadarıyla çok takmıyorsunuz ama ben hıncımı sana vurmuş oldum idare et :D Misal zoro'nun gorilla tekniğini nasıl yaptığını bilen tartışan yok ama bakıyorum herkes asurayı nasıl yaptı diye sayfalarca yazabiliyor.  <_< yeter bu kadar hınç kişisel algılarsın belki :D

Hacı sen daha en kötü bölümlerdesin, 300lere bir gel, robinin hikayesini gör ve luffy nin yaptığını. Beni hala etkiler yaşamak istiyorum lafı. Naminin,chooperın hikayesi, robinin yanında çerez öyle diyeyim. Luffynin en karizma olduğu arctır enies loby. Zaten ondan sonra kötü bölüm yok,gökyüzü adasının başları sıkabilir o da güzeldir.

:o Nami'nin arcını film yapsalar oscar alır en iyi senaryo dalında. Chopper'ın arcında hüzünlenmeyecek kadar odun bir ben varımdır ki benim bile hiluluk'un son anlarında gözlerim dolmuştu.

Gelelim genel yoruma -öncelikle ben nasıl görmedim bu başlığı ya :D- One piece içinde bütün duyguları barındıran tek yapımdır bana göre. Serinin hem kötü hem iyi yanı olan uzunluğundan kaynaklanıyor bu da. ODA-sensei'nin baş karakteri hesabı hikayeyi don lastiği gibi uzatmasından yani :D iyi çünkü bütün duyguları sıkıştırma çabası yok. Kötü çünkü bazı sahneler var artık sonsuzluk gibi geliyor. Zaten balık adam ve skypie arc'nın beğenilmemesinde ki 1. etken bu. Luffy'nin sarmaşığa çıkması ve balık adam adasına düşen gemi. Ben hala cesaret edemiyorum tekrar izlemeye :D 

Ancak one piece'i one piece yapan asıl şey sonu bence. Çünkü narutoda jiraiya'nın bir lafı vardı "Bir hikaye sonu kadar iyidir" diye-her ne kadar mangaka'sı bu lafı uygulamak yerine sırf karizma olarak söylettirse de-. Hakkatten bu lafı duyduğumdan beri özellikle dikkat ettim. Hikayenin kalitesini bir başı bir sonu belirliyormuş. Bu ikisini tasarlayarak hikayeye başladığın zaman gidişat kendiliğinden geliyor. ODA-sensei'nin dediğine göre sonunu değiştirmemiş hala ve marineford arcının başarısını görünce şaşırmış çünkü sonu marineford arcını hiçbirşey gibi gösterecekmiş. Zaten manganın uzamasının asıl nedenlerinden biri de yine ODA-sensei'nin dediğine göre "şunu da koyayım bunu da koyayım" diyerek aşureye döndürmesi olayı :D misal belki marineford savaşı hiç olmayacaktı ya da belki de enies lobby. Bu tek başına seriden en az 200-300 bölüm çıkarmak demek zaten. E adamın hikayesinin başı sonu temelleri belli olunca geriye sadece ayrıntı sevgisini eklemek kalmış geriye. Böylece taa 400 lerde öğrendiğimiz bir gücü 4. bölümden gösterebiliyor. 

Bu arada japonyada manga olarak rakibi olmasa da dünya çapında liderlik narutoda maalesef. Naruto düşmanı değilim açıkçası ama özellikle şu son sayılarda yaptığı şeylerden bırakalı birkaç ay oluyor mangayı da. Animesi zaten filler dan izlenmiyordu artık.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

onepiece lufye yüklenmeden ilerliyor her karakter ana karakter gibi işlenmiş yan karakter dediğimiz adamıbile ilerde gosterebiliyorlar yan karakter dediğimiz şey naruto bleach de okadar cok fazla varki harcanıp gibidiyorlar sonra bir daha adı geçmiyor ama one piece de pek oyle olmuyor o adamın yaptıkları 200 bolum sonra başka arcda çıkıyor arlong parkın amacını ve nedenini anca 536 bolumlerinde ogreniyoruz bu biraz saçma olsada heyecan katıyor bir sonraki haftayı merak ediyor insan  ayrıca dunyada anime izleyenlerin cogu kız ve cocuk oldugundan naruto bleach one cıkmış olabilir onepiece de kullanılan kelimelerin anlamını anlayamadıkları için

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.