Jump to content

Shonen Jump Manga Yarışması

Misafir 3ira

Önerilen İletiler

abi mangakalar bildiğimiz ressamlardır adamlar 1 haftada yapmak xzorunda oldukları için basit düzeyde çiziyorlar. o adamların normalde farklı bişey çizmesini istesen sana neler çıkarırlar yağlı boyayla felan bile çiziyolar yani sadece duyguyu vermek perspektif felan dil olay ayrıca shounen jump ın yarışmasından bahsediyoruz sence cin ali çizemeyen adammı eser göndericek oraya ?

sen sadece kendi düşüncenle yazıyorsun her mangaka ressam değil :D her bu yarışmaya katılanda güzel çizmiyor ama çizdiğini zannediyor senin hiçmi tanıdığın olmadı çizemediği halde bak negüzel çizdim diyen :D işte onlarda katılıyor yarışmalara :D yani yarışmalarda çizemeyeni almıyoruz yokki herkes göndere biliyor :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 83
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Yetenek, çalışmayanların uydurduğu bir şeydir derler. Ben ödülü bir senaristim(okulda aldığım bir şey,çöp ödül) bu yaşım da, ve sana diyorum ki bunun yetenekle alakası yok. Çok fazla manga okumak,dizi

One piece shoenenler arasında en iyi çizme sahip seri yanlız. Arka plan ve karakter uyumuyla, dünyanıngelmiş geçmiş en iyi 5 çizerinden biridir. neyse deneyince göreceksiniz zaten, birde japonya da bu

Engelemiyorum, belirlli bir zamandır gördüğüm birine tavsiye veriyorum. katılsın ama kendini kandırmasın insan bu çok önemli. Hayal etmek güzeldir, ama bu kadar büyük bir yarışmaya katılmak, hele onu

Tamam bu adamlar profosyonel olabilir zaten çoğu yaşca deneyimli ve pek çok yarışmaya katılmış insanlardır . Çizim konusuna gelince bir shounen jump'da çizim önemli ama konunun sizi daha farklı bir yere taşıyacağıda bir gerçek çünkü genelde ele alınan konular hep aynı ve bu yüzden çizimlerini gerçeğe daha yakın çizmek zorundalar ama bu tarzın dışında bir manga'nın daha çok şansı var bana göre

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bende biliyorum onu şu an one piece düzeyine yakın çizebiliyorum ama daha öğrenmem gereken çok şey var çizim konusunda duygu ve perspektif işini tamam ladımmı kendi çizim tarzımla kendi mangamamı yazmak istiyorum ... çizim konusun da japonyada ders almayı düşünüyorum çünkü türkiyede manga çizme konusunda bana yardım edicek bir çizim dersini bulabiliceğime şüpeliyim :) ama manga nın asıl olayı hikaye dediğim gibi benim asıl istediğim mangalarımla insanlara istediğim duyguları yaşata bilmek yeri geldimi alata bilmek yeri geldimi heycanlandıra bilmek :D hikaye bazında daha bu seviyeye yakın bile değilim :D ama uğraşıyorum :D

One piece shoenenler arasında en iyi çizme sahip seri yanlız. Arka plan ve karakter uyumuyla, dünyanıngelmiş geçmiş en iyi 5 çizerinden biridir. neyse deneyince göreceksiniz zaten, birde japonya da bu işin 2 yıl okulu var. Bir gecikme ile okuldan atılabiliyorsun. 4 yıl japon dili ve edebiyatı veya japon konsolosluğunun sınavına giripte gidebilirsin.

@solitary

Af eyle hacı da, karakterlere duygu vermeyi bırak, düzgün bir karakter bile tam çizemeden bu sözleri sarf etmen garibime kaçıyor. Bleachin mangakası da türkiyenin bütün çizerlerinden zirilyon kat daha tecrübelidir. Hiç silgi kulanmadan kusursuz bir karakter çizmeden hiç bulaşma derim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hikaye önemli de hacı, shoenen bir serinin hikayesini yazmak için benim gibi rahat 20 tane en az shoenen manga okumanız gerekiyor. Basite alıyorsunuz o üzüyor beni, benim emeğime hakaret gibi hisediyorum yanlış anlamayın. Anatomi desen yok, perspektif desen yok.Siz izlerken çizimleri basit görüyorsunuz galiba, bir kaç tane yeri seri okuyun derim. Bu yarışmalara herkes katılmaz öyle, eskiden olsa katılın derdim şöyle 20 yıl önce. Ama artık japonlar işi aştı arkadaşlar, böyle hataları göze batan şeylere bakmaya bile tenezül etmezler...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@solitary

Af eyle hacı da, karakterlere duygu vermeyi bırak, düzgün bir karakter bile tam çizemeden bu sözleri sarf etmen garibime kaçıyor. Bleachin mangakası da türkiyenin bütün çizerlerinden zirilyon kat daha tecrübelidir. Hiç silgi kulanmadan kusursuz bir karakter çizmeden hiç bulaşma derim.

Ben artık kendime tamam diyeceğim karakterler yaramyaa başladım ve istediğim uygu çok azda verebiliyorum ve önümce daha 3 ay var çok çalışara yapabileceğime inanıyorum.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hikaye önemli de hacı, shoenen bir serinin hikayesini yazmak için benim gibi rahat 20 tane en az shoenen manga okumanız gerekiyor. Basite alıyorsunuz o üzüyor beni, benim emeğime hakaret gibi hisediyorum yanlış anlamayın. Anatomi desen yok, perspektif desen yok.Siz izlerken çizimleri basit görüyorsunuz galiba, bir kaç tane yeri seri okuyun derim. Bu yarışmalara herkes katılmaz öyle, eskiden olsa katılın derdim şöyle 20 yıl önce. Ama artık japonlar işi aştı arkadaşlar, böyle hataları göze batan şeylere bakmaya bile tenezül etmezler...

basit değil hikaye yazmak için tabikide okumak lazım önce ama daha da önemlisi yaratıcılık ve yetenek lazım bu 2 si olmadan bir yere kadar gider en fazla bundan nefret ediyorum ama manga çizmek hatta mangaka olmak istiyenlere söylüyorum bu hayali gerçeklerştirmek için çok çaba gerek ve efor ama en önemlisi yetenek gerek bence tabikide sadece sıkı çalışmayla yapanlar yok mu kesşn vardır ama az ...
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

şimdi sana bi one shot atim bi bak yarışmaya ne tür adamların gidiceğini. o değilde yarışmadakilerle konuşmak bi yardım almak isterim yok nasıl gelişim felan iletişime geçebileceğim bi şey var mı ?

http://www.mangareader.net/toujuushi/1

One shot'tan ziyade profesyonel manga yaw bu :o :o

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

basit değil hikaye yazmak için tabikide okumak lazım önce ama daha da önemlisi yaratıcılık ve yetenek lazım bu 2 si olmadan bir yere kadar gider en fazla bundan nefret ediyorum ama manga çizmek hatta mangaka olmak istiyenlere söylüyorum bu hayali gerçeklerştirmek için çok çaba gerek ve efor ama en önemlisi yetenek gerek bence tabikide sadece sıkı çalışmayla yapanlar yok mu kesin vardır ama az ...

Yetenek, çalışmayanların uydurduğu bir şeydir derler. Ben ödülü bir senaristim(okulda aldığım bir şey,çöp ödül) bu yaşım da, ve sana diyorum ki bunun yetenekle alakası yok. Çok fazla manga okumak,dizi izlemek oyun oynamak ve kitap okumakla alakası var. Hayal gücü senin gördüklerin ile sınırlıdır. Kimse doğuştan bir beceriyle doğmaz, o beceriye yönelir. Eğer doğuştan bir şey olsaydı ben bu kiloyla yüzme takımın da en önemli kişilerden biri de olamazdım. Çok çalışmak ve azim önemlidir. Yetenek ise motivasyon için uydurulmuştur. Oda gibi insanları ayıran nedir peki? Onlar dahidir. Dahi derken övmek anlamın da değil, diğer insanlardan daha iyi bir beyine sahiplerdir. Bende başta kendimi yetenekli zanediyordum. Ama bunun bir yanılgı olduğunu anlamam çok zaman almadı.

Mangakaların hepsi eşek gibi çalışır. Oda günde 3 saat uyuyan bir insan(haftanın 7 günü deği tabi), mangaka hayatını bu işe adar. Başka bir şey düşünemez mangaka hayatı kalemi ve kağıdıdır.

@solitary

Af eyle ama uzaktan yakından alakası yok, dediğin olay 4 ayda değil yılarca çalışarak olabilen bir şey. Sana defalarca dedim japonya da en kıytırık çizer bile 10 yıldan fazladır bu işte. Daha gözleri bile uyumlu çizemiyorsun, onu bırak denge yok anotomi adına bir şey yok. Forum da o kadar çizer var, onlara değilde sana dememin bir sebebi var af eyle çok havada uçuyorsun, senden bana tavsiye kimse indirmeden in havalardan yoksa travma geçireceksin. Dandik mangaka level 50 desek sen level 2sin anca bende level6yım. Çizim kursuna giden arkadaşımda senin gibi hevesliydi. 4 ay gitti, adam portre çiziyor ama gel gel gör ki kıytırık bir karaktere duygu veremiyor. Duygu vermek öğretilmiyor hacı, yılarca çalışarak kendinin öğreniceği bir şey...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.