Jump to content

Shonen Jump Manga Yarışması

Misafir 3ira

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 83
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Yetenek, çalışmayanların uydurduğu bir şeydir derler. Ben ödülü bir senaristim(okulda aldığım bir şey,çöp ödül) bu yaşım da, ve sana diyorum ki bunun yetenekle alakası yok. Çok fazla manga okumak,dizi

One piece shoenenler arasında en iyi çizme sahip seri yanlız. Arka plan ve karakter uyumuyla, dünyanıngelmiş geçmiş en iyi 5 çizerinden biridir. neyse deneyince göreceksiniz zaten, birde japonya da bu

Engelemiyorum, belirlli bir zamandır gördüğüm birine tavsiye veriyorum. katılsın ama kendini kandırmasın insan bu çok önemli. Hayal etmek güzeldir, ama bu kadar büyük bir yarışmaya katılmak, hele onu

Ya adam katılıcam diyosa ne benim nede başkasının söz söyleme hakkı var.Katılıcam diyosa katılır.Ne diye engellemeye çalışıyosunuz bende onu anlamadım?

Engelemiyorum, belirlli bir zamandır gördüğüm birine tavsiye veriyorum. katılsın ama kendini kandırmasın insan bu çok önemli. Hayal etmek güzeldir, ama bu kadar büyük bir yarışmaya katılmak, hele onu bırak mangayı ingilizce yazıcak. Arka plan efektleri çizmesi için çok fazla manga okuması gerekir yoksa cin alinin cafcaflısı olur.

Edit= Solitary sen bilirsin, sonradan uyarmadı deme de büyüyünce kendine gülersin artık ne diyeyim...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yetenek, çalışmayanların uydurduğu bir şeydir derler. Ben ödülü bir senaristim(okulda aldığım bir şey,çöp ödül) bu yaşım da, ve sana diyorum ki bunun yetenekle alakası yok. Çok fazla manga okumak,dizi izlemek oyun oynamak ve kitap okumakla alakası var. Hayal gücü senin gördüklerin ile sınırlıdır. Kimse doğuştan bir beceriyle doğmaz, o beceriye yönelir. Eğer doğuştan bir şey olsaydı ben bu kiloyla yüzme takımın da en önemli kişilerden biri de olamazdım. Çok çalışmak ve azim önemlidir. Yetenek ise motivasyon için uydurulmuştur. Oda gibi insanları ayıran nedir peki? Onlar dahidir. Dahi derken övmek anlamın da değil, diğer insanlardan daha iyi bir beyine sahiplerdir. Bende başta kendimi yetenekli zanediyordum. Ama bunun bir yanılgı olduğunu anlamam çok zaman almadı.

Mangakaların hepsi eşek gibi çalışır. Oda günde 3 saat uyuyan bir insan(haftanın 7 günü deği tabi), mangaka hayatını bu işe adar. Başka bir şey düşünemez mangaka hayatı kalemi ve kağıdıdır.

@solitary

Af eyle ama uzaktan yakından alakası yok, dediğin olay 4 ayda değil yılarca çalışarak olabilen bir şey. Sana defalarca dedim japonya da en kıytırık çizer bile 10 yıldan fazladır bu işte. Daha gözleri bile uyumlu çizemiyorsun, onu bırak denge yok anotomi adına bir şey yok. Forum da o kadar çizer var, onlara değilde sana dememin bir sebebi var af eyle çok havada uçuyorsun, senden bana tavsiye kimse indirmeden in havalardan yoksa travma geçireceksin. Dandik mangaka level 50 desek sen level 2sin anca bende level6yım. Çizim kursuna giden arkadaşımda senin gibi hevesliydi. 4 ay gitti, adam portre çiziyor ama gel gel gör ki kıytırık bir karaktere duygu veremiyor. Duygu vermek öğretilmiyor hacı, yılarca çalışarak kendinin öğreniceği bir şey...

duygularıma tercuman oldun. birinin demesi gerekiyodu buları, senin için fan clup aççam bu yorumundan sonra :rolleyes:
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Engelemiyorum, belirlli bir zamandır gördüğüm birine tavsiye veriyorum. katılsın ama kendini kandırmasın insan bu çok önemli. Hayal etmek güzeldir, ama bu kadar büyük bir yarışmaya katılmak, hele onu bırak mangayı ingilizce yazıcak. Arka plan efektleri çizmesi için çok fazla manga okuması gerekir yoksa cin alinin cafcaflısı olur.

Edit= Solitary sen bilirsin, sonradan uyarmadı deme de büyüyünce kendine gülersin artık ne diyeyim...

O da doğru ama çocuk katılacağım dediğinden beri yapamazsın yapamazsın diyolar.Abi yapamazsa yapamaz.Hiç değilse tecrübe olur.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1.si ingilizceye ben çevirmeyecem arkadaştan yardım alıcam. 2.si ben kendimikandırmıyorum ve benim için yarışmanın büyüğü küçüğü yoktur bnim için yarışma yarışmadır.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

O da doğru ama çocuk katılacağım dediğinden beri yapamazsın yapamazsın diyolar.Abi yapamazsa yapamaz.Hiç değilse tecrübe olur.

Yarışmaya katılsın canım, ben genel olarak uyarı veriyorum. Yoladığı manga spam diye geçicek, geçersiz olarak kabul edilecek ona üzülüyorum. Bu tür yarışmaları daha önce de gördüm. O kadar fazla manga var ki şöyle bir ilk sayfalara bakıyorlar, göze hitap etmezse atıyorlar. Hikaye yarışması olsa neyse....

Edit=Solitary kendini kandıran insan bunun farkında değildir. Bu lafınla bile kendini kandırdığını söylüyorsun aslında....

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ne dim adam mazoşist . bi şunu dicem sonuç ne zaman açıklanacaksa açıklanınca bize elendiğini söyle lütfen :)

Neyse benim vicdanım rahat, uyarmadı demesinler.

Bir sanatçı için en kötü özelik dik kafalılık ve söz dinlememezliktir. Sanatçı kendisinden daha tecrübeli insanların dediklerini referans almalıdır. Sanatçı bilgili ve kültürlü olmalıdır. En azından imla kuralları ve yazısına dikkat edilmelidir. Kişinin diksiyonu kişiliğini belli eder. Üzgünüm ama 40 fırın kitap okuman gerekiyor solitary...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Neyse benim vicdanım rahat, uyarmadı demesinler.

Bir sanatçı için en kötü özelik dik kafalılık ve söz dinlememezliktir. Sanatçı kendisinden daha tecrübeli insanların dediklerini referans almalıdır. Sanatçı bilgili ve kültürlü olmalıdır. En azından imla kuralları ve yazısına dikkat edilmelidir. Kişinin diksiyonu kişiliğini belli eder. Üzgünüm ama 40 fırın kitap okuman gerekiyor solitary...

yani profesyonel mangakalar dahi editörlerle toplantılar yapmakta ve nasıl daha iyi bir eser ortaya koyabileceğini tartışmakta.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.