Jump to content

Videodan GİF yapma Programı...

Cold Dewil

Önerilen İletiler

Hergünümüz forumlar da geçiyor.Haliyle de illa ki imzalarımıza güzel birer resim olsun GİF olsun koyma ihtiyacı duyuyoruz...

Ama o da ne :o İstediğimiz tarzda GİF. yok...Ben şu animenin şu sahnesini seviyorum niye onun GİF'ini yapmamışlar diye internetin altını üstünü getiriyor olsak da bazen hüsranla sonuçlanıp eski imzalarımızı kullanmaya devam ediyoruz ...

Artık buna son ! ( Nedense satış elemanı gibi oldum ama :ph34r: )

Öncelikle kendim Uploadladığım programı indiriyoruz gençler...

http://www.mediafire.com/download/pq6atit0q0peuy7/Video_Gif_Program%C4%B1.rar

Programımızın ismi Free Video to GIF Converter...Adından da belli bu programın tek özelliği bir videoyu bilgisayarınızda GİF. formatına çeviriyor.Ekstra hiçbir programa gerek yok.

( Daha doğrusu şuana kadar benim yaptıklarımda gerekmedi ) Link çökerse internettende araştırıp indirebilirsiniz -_-

Yapım aşamasına geçiyorum

Programı yükledikten sonra Masaüstünde ki simgesine tıklayıp açıyoruz...

Resmi ekleyen

Browse video seçeneği ile videomuzu seçiyoruz...

Eğer GİF.'nizin boyutunu ayarlamak istiyorsanız ortada ki "Keep aspect ratio" kısmını etkisizleştirip Width ve Hight ksımlarına oranları yazabilirsiniz.Mesela T.A. için 400x200 gibi...Extract kısmında ise videonuzun başlangıçtan itibaren ne kadar bir süre aralığının GİF. olmasını istediğinizi belitliyorsunuz.(Size 10 sn süre yeterlidir )

NEXT kısmına basıp bir sonraki adıma geçiyoruz...

Resmi ekleyen

Bu bölümde ise istemediğimiz sahneleri Remove ile kaldırıyoruz.Custom kısmına tıklayarakda GİF.nizin hızını belirleyebilirsiniz...İşiniz bittiğinde Make GİF bölümüne tıklayarak işlemimizi gerçekleştiriyoruz...

Sonuç: Nur topu gibi bir GİF. 'niz oldu ^_^ Geriye sadece onu internet ortamına yükleyip forumlara koymak.

Açılmamış herhalde bu konu varsa silebilirsiniz...

Kolay gelsin ^_^

Az beğenin gariii

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 24
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Hergünümüz forumlar da geçiyor.Haliyle de illa ki imzalarımıza güzel birer resim olsun GİF olsun koyma ihtiyacı duyuyoruz... Ama o da ne :o İstediğimiz tarzda GİF. yok...Ben şu animenin şu sahnesini

Güzel bir program ,bu programda adı ve emeği geçen herkese çok teşekkürler , Bilgilendirmesi için "Cold Dewil'e" ayrıca teşekkür ederim...     "SatellizerLB" ,benim yaptığım .GİFlerin de boyutu g

şu an deniyorum bi tane filmden dakikaları sallayıp 10 saniyelik bi gif oluşturuyorum :D sonucu buraya koyarım

edit1: 1080p videodan 15 fps ile 10 saniyelik bişey isteyince baya uzun sürdü, bikaç dakika oldu halen devam ediyor :D

edit2: ahanda bitti, sonuç birazdan geliyor...

edit3: öh 9mb olmuş, resim upload siteleri almıyor :D anca böyle oldu.

http://www.mediafire.../kotonowowo.zip

ben beğendim Ercan, hadi yine iyisin ateist adamın duasını aldın :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

şu an deniyorum bi tane filmden dakikaları sallayıp 10 saniyelik bi gif oluşturuyorum :D sonucu buraya koyarım

edit1: 1080p videodan 15 fps ile 10 saniyelik bişey isteyince baya uzun sürdü, bikaç dakika oldu halen devam ediyor :D

edit2: ahanda bitti, sonuç birazdan geliyor...

edit3: öh 9mb olmuş, resim upload siteleri almıyor :D anca böyle oldu.

http://www.mediafire.../kotonowowo.zip

ben beğendim Ercan, hadi yine iyisin ateist adamın duasını aldın :D

Ayıpsın kankaaaa kullanman yeter B)

Elde var biiiirrr :D

Edit: Şimdi şunu belirtmedim,bu programın özelliği videonun zamanlarını kare kare yakalayıp GİF. yapıyor ( Zaten başka şekilde GİF olmazda neyse :D ) O nedenle videonuz 10-20 sn gibi seçerseniz illa ki o boyutu alacaktır.İnternette 10 saniyelik GİF görüyor musunuz :D Geneli 3-4 saniye arasındadır.O kadar uzun yapmak istiyorsanız fps ( Hız ) arttırarak birim saniyede oynatılan kare sayısını kısaltabilirsiniz.İstemediğiniz kareleri çıkartarak ve düzenleyerek boyutu düşürebilirsiniz...

Kullanacak ark. zamanla bu özelliklere dikkat eder zaten ^_^ ...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.