Jump to content

Meast'le Sıfırdan Çizime Başlamak

weirdone

Önerilen İletiler

İkinize de çok teşekkürler, ya birde dayım grafik işleriyle uğraşıyor bize geldiğinde lazım olabilir diye kesin bir tablet alacağım ama bir süre kağıda çizerim sorun yok, tekrar teşekkürler :)

Edit: Site güzelmiş gerçekten, çizim taktiklerini bölüm bölüm ayırmaları da hoşuma gitti.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 32
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Çizim öğrenmek, çizimini geliştirmek için çalışmaları bu konu altında birlikte çalışmaya ne dersiniz? ^^ Başlıkta olduğu gibi sıfırdan çizim yani hiç çizmemiş olanlar burada kendini geliştirebilirler.

Seviye 2- Bloklar Halinde Çizim 2- Anime kız karakter çizimi: 3-Anime genç kız çizimi:

http://www.dragoart.com/ var iyi sitedir o da böyle anlatıyo :D

İkinize de çok teşekkürler, ya birde dayım grafik işleriyle uğraşıyor bize geldiğinde lazım olabilir diye kesin bir tablet alacağım ama bir süre kağıda çizerim sorun yok, tekrar teşekkürler :)

Edit: Site güzelmiş gerçekten, çizim taktiklerini bölüm bölüm ayırmaları da hoşuma gitti.

tablet alcaksan ona çiz ben boşuna alma diye söylemiştim bu arada istersen çizime başlamadan elini rahatlatmak için 7-8 cm uzunluğunda düz çizgiler çiz arka arkaya hızlıca çizgilerini daha rahat olmasını sağlar bi ara omzun acıyo ama devam et günde 30 dk felan yada ccanın sıkılınca :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

tablet alcaksan ona çiz ben boşuna alma diye söylemiştim bu arada istersen çizime başlamadan elini rahatlatmak için 7-8 cm uzunluğunda düz çizgiler çiz arka arkaya hızlıca çizgilerini daha rahat olmasını sağlar bi ara omzun acıyo ama devam et günde 30 dk felan yada ccanın sıkılınca :D

Hayır, bence tablet alsan da karakalem yapmaya devam et. Hem ikisinin keyfi de farklıdır. :) Karakalem yapmadan tablette çizersen karakalem yapayım derken dağılırsın. :) ( Tablet alışınca daha rahattır çünkü.)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ya çizgi ve el titremesi konusunda sorunum yokta mesela aklımda bir insan figürü var çizerken baktığı açıyı falan tam veremiyorum veya çok düz oluyor, tabi zamanla hepsi :)

çizdikçe düzelir ben tavsiye istediğimde hep pratik yap diyolar en 60 yaşlarındaki adam 50 yıldır bu işteyip gitcek çok yolum var daha pratik yap sen dedi :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ya çizgi ve el titremesi konusunda sorunum yokta mesela aklımda bir insan figürü var çizerken baktığı açıyı falan tam veremiyorum veya çok düz oluyor, tabi zamanla hepsi :)

Açılara göre çizgiler oluyor. Alttaki gibi açısına göre o çizgileri ayarlıyorsun.(Ortadaki siyah çizgi)

Resmi ekleyen

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.