Jump to content

Nasıl bir anime istersiniz?

Hokage_Minato

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 30
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bu yazıdan anime olacağı için yazıyı bir FF miş gibi okuyunca şöyle sorunlar çıkıyor: Anlatımda şahıs ve zaman kaymaları var. Bazı yerlerde geniş zaman bazı yerlerde geçmiş zaman kullanılmış mesela..

Konuyu ben genel olarak beğendim ama bilemiyorum ilk başlarda konu akışı çok hızlı olmuş sanki oldu bittiye getirilmiş gibi ama eğer sadece konuyu açıklamaksa buradaki amaç konu güzel tabi konu kadar

ben bu yazdıklarımı senin yazmanı bekliyordum aslında, otu b.ku eleştiriyosun :D birinin söylemesi gerekiyordu sanırım, kimsenin de söylemeye niyeti olduğunu sanmıyorum. böyle bişey olduğu sürece izle

okuduğum bütün yorumlar olumlu yazılmış. ben doğruları söyleyip biraz ciddi eleştircem.

1. Naomi'ye "deli" lakabı takılmış, ama sınıfa yeni gelen kız tanışmak istediğinde kızarıp bozaran iyi niyetli birisi aslında. yani sadece gözümüzde ilgi çekici yapmaya çalışmışsın Naomi'yi, başka bi amaç yok.

2. sonunda bi katliam dönüyor ama kim kimi kesiyor belli değil, Naomi ile Jura ölmüş ben onları hala ortalıkta geziniyor sanıyordum. anlatış berbat.

3. 8 yaşında bir kız çocuğunun önünde "yoksa o kör mü?" demek nasıl bi mantık işidir ? bunu söyleyen bizim melek gibi ana karakterimiz mi ? ve kimse de bişey demiyor, ne o iyi niyetinden geberen abisi Jura ne de deli dediğin ama aslında deli falan olmayan Naomi.

4. türkçe hatalarını saycak değilim, zaten aşırı fazla.

5. hikaye örgüsü eksik. neyin ne olduğu, niye olduğu falan hiç bişey yok. "bu böyle oldu, çünkü öyle yani" tarzında olmuş. ben şöyle bi özet geçeyim anladığım kısımları: Shika yeni bi okula başlar, herkesle anlaşır arkadaş olur. bütün sınıfın deli dediği Naomi ile bile arkadaş olur, ama Naomi aslında çok iyi birisidir. bütün sınıfın niye Naomi'ye deli dediği anlaşılmaz yani. sonra bunlar Shika'nın evine giderler. Shika'nın evi de nasıl biyerse artık bi kapıyı açtıklarında kendilerini garip biyerde bulurlar. öldürülmek üzerelerken Jura diye bi eleman bunları kurtarır. sonra Jura'nın kardeşi gelir, 8 yaşında bi kız. ana karakterimiz olan Shika bu kızın önünde "aa yoksa kör mü .s.s.s" moduna girer. kimse ses çıkarmaz. sonra Hideki diye bi eleman gelir ve bi anda katliam başlar. Naomi ve Jura ölür, Shika ağlar.

her hangi bi neden yok. her hangi bişeyi açıklama girişimi yok. başlarına geleni çekiyolar. bu yani. Justin Bieber fan sayfalarındaki fantezi hikayelerine benzettim az çok bu bakımdan.

6. ha hikayenin girişi buysa, zaten devam edecekse Jura ile Naomi'nin niye sebepsizce öldüğünü merak ediyorum. hikayeye dram katmak için sanırım, ama durum buysa çok başarısız.

7. bana daha çok Twilight tarzı bi aşk hikayesi gibi geldi. ki bu bana göre iyi bişey değil.

sonuç: şu ana kadarki tek "hayır" oyu benden. "oo süper" deseydim aynı tas aynı hamam devam edilcekti sanırım, bana göre fazlasıyla başarısız. bişeyler değişceğini sanmıyorum zaten biçok kişi beğenmiş. ama arada beğenmeyenler varsa da "eh güzel" diyorsa bunun faydadan çok zararı olur bence.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

okuduğum bütün yorumlar olumlu yazılmış. ben doğruları söyleyip biraz ciddi eleştircem.

1. Naomi'ye "deli" lakabı takılmış, ama sınıfa yeni gelen kız tanışmak istediğinde kızarıp bozaran iyi niyetli birisi aslında. yani sadece gözümüzde ilgi çekici yapmaya çalışmışsın Naomi'yi, başka bi amaç yok.

2. sonunda bi katliam dönüyor ama kim kimi kesiyor belli değil, Naomi ile Jura ölmüş ben onları hala ortalıkta geziniyor sanıyordum. anlatış berbat.

3. 8 yaşında bir kız çocuğunun önünde "yoksa o kör mü?" demek nasıl bi mantık işidir ? bunu söyleyen bizim melek gibi ana karakterimiz mi ? ve kimse de bişey demiyor, ne o iyi niyetinden geberen abisi Jura ne de deli dediğin ama aslında deli falan olmayan Naomi.

4. türkçe hatalarını saycak değilim, zaten aşırı fazla.

5. hikaye örgüsü eksik. neyin ne olduğu, niye olduğu falan hiç bişey yok. "bu böyle oldu, çünkü öyle yani" tarzında olmuş. ben şöyle bi özet geçeyim anladığım kısımları: Shika yeni bi okula başlar, herkesle anlaşır arkadaş olur. bütün sınıfın deli dediği Naomi ile bile arkadaş olur, ama Naomi aslında çok iyi birisidir. bütün sınıfın niye Naomi'ye deli dediği anlaşılmaz yani. sonra bunlar Shika'nın evine giderler. Shika'nın evi de nasıl biyerde artık bi kapıyı açtıklarında kendilerini garip biyerde bulurlar. öldürülmek üzerelerken Jura diye bi eleman bunları kurtarır. sonra Jura'nın kardeşi gelir, 8 yaşında bi kız. ana karakterimiz olan Shika bu kızın önünde "aa yoksa kör mü .s.s.s" moduna girer. kimse ses çıkarmaz. sonra bi anda katliam başlar. Naomi ve Jura ölür, Shika ağlar.

her hangi bi neden yok. her hangi bişeyi açıklama girişimi yok. başlarına geleni çekiyolar. bu yani. Justin Bieber fan sayfalarındaki fantezi hikayelerine benzettim az çok bu bakımdan.

6. ha hikayenin girişi buysa, zaten devam edecekse Jura ile Naomi'nin niye sebepsizce öldüğünü merak ediyorum. hikayeye dram katmak için sanırım, ama durum buysa çok başarısız.

7. bana daha çok Twilight tarzı bi aşk hikayesi gibi geldi. ki bu bana göre iyi bişey değil.

sonuç: şu ana kadarki tek "hayır" oyu benden. "oo süper" deseydim aynı tas aynı hamam devam edilcekti sanırım, bana göre fazlasıyla başarısız. bişeyler değişceğini sanmıyorum zaten biçok kişi beğenmiş. ama arada beğenmeyenler varsa da "eh güzel" diyorsa bunun faydadan çok zararı olur bence.

Bende bunu diyecektim ama bana pek eleştirye açık gibi gelmedi. Amaç övülmek sonuçta, konuyu bile yazmadan direk 1. bölümü yapmak sağlıklı değil. 7. madde için özelikle eleştirmedim desem yeridir. Anime yapılacak sonuçta, böyle özenti gibi duran, fazla klişe bir hikaye hoş değil. Sıradan yapın ama klişe yapmayın...
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bende bunu diyecektim ama bana pek eleştirye açık gibi gelmedi. Amaç övülmek sonuçta, konuyu bile yazmadan direk 1. bölümü yapmak sağlıklı değil. 7. madde için özelikle eleştirmedim desem yeridir. Anime yapılacak sonuçta, böyle özenti gibi duran, fazla klişe bir hikaye hoş değil. Sıradan yapın ama klişe yapmayın...

ben bu yazdıklarımı senin yazmanı bekliyordum aslında, otu b.ku eleştiriyosun :D

birinin söylemesi gerekiyordu sanırım, kimsenin de söylemeye niyeti olduğunu sanmıyorum. böyle bişey olduğu sürece izlemiycem de. şurada izliycek olan çoğu kişinin "bunlar yapabiliyosa ben de anime yapabilirim, nasıl bişey oluyomuş bakiyim" diye izliyceğine de eminim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ben bu yazdıklarımı senin yazmanı bekliyordum aslında, otu b.ku eleştiriyosun :D

birinin söylemesi gerekiyordu sanırım, kimsenin de söylemeye niyeti olduğunu sanmıyorum. böyle bişey olduğu sürece izlemiycem de. şurada izliycek olan çoğu kişinin "bunlar yapabiliyosa ben de anime yapabilirim, nasıl bişey oluyomuş bakiyim" diye izliyceğine de eminim.

eeheheohe

Shevden beri bütün iştahım kaçtı. Bide yeni gelenler egosit, kendine ne sanıyon pislik rage mod açınca. Hayrına yapıyorum yorumları, boşver dedim. Yoksa çok fena sövesim 2-3 kişi var :ph34r:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.