Jump to content

Luffy'nin İkinci Meyvesi(Teori)

Oduncunun Çırağı

Önerilen İletiler

luffy ikinici meyve falan sahibi olamayacak olmayacak bence, onu bir geçelim  ;) bu karasakala has bir özellik, birde aklıma takılan tamam karasakalda kara delik oluşuyor meyvesi sayesinde ama sonuçta olay yine meyvenin şeytanları arasında geçecek, meyvenin özellikleri arasında değil  :blink:  burda yine bir yanlışlık var, bb'nin vücuduyla ilgili birşey  :wacko:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 55
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Başka bir forumdan buldum güzel bir teori diye sizle paylaşayım dedim yorumlarınızı bekliyorum...uzunca bir süredir aklımda olan yazmaya üşendiğim bir şey bu. Bilindiği üzere şu anda 2 veya daha çok m

Yav arkadaş, teori söyleyeceksiniz araştırarak söyleyiniz; Patlama olayı içten dışa bir patlama değil, şeytanların dövüşüp sizi öldürerek patlamanıza sebebiyet veriyor. Yani ölüyorsun. Bbnin 2. meyve

Sadece beğendiğim için paylaştım amma tepki verdiniz öyle :D

Öncelikle her şey zaten Odanında dediği gibi onun elinde yat derse yatar kalk derse kalkar OP evreninde her şey.. :)

Dediğin gibi küçük bir ihtimal ama meyve gücü sayesinde WB ın meyvesini ondan almış olabilir lakin yemesi apayrı bir durum her ne kadar Oda tarafından böyle bir açıklama olmasa da Rob Lucy 2 meyveyi yediğinde şeytanların birbiri ile dövüşüp bedenini yok ettiğinden bahsetti. Yani yemesi meyveden değil. Oda isterse mucize yaratır ama onun tarzı değil. Başından beri Luffy meyvesi olmasına rahmen meyve gücünden ziyade kendi azmi ve kararlılığı ile buraya geldi. 

Ve ayrıca mangayı takip etmeme ihtimalin varsa diye 

Donflamingonun ace in meyvesini Mera Mera No Mi nasıl elde ettiğini bilmiyoruz bunun hakkında bir teori var doğruluk olasılığı yüksek Punk Hazard arcta bunun ip uçları var ama bahsetmeyeceğim forumda bununla ilgili konu olması lazım.

BB nin WB hayranlığı doğru aslında BB de Luffy gibi sadece hayalleri için yaşıyor ve İmpel Downda da belirtiyor ölsede sorun olmaz gökler öyle istiyor gibi bir şey demişti, yani gamsız o da.

Kesinlikle dediğin gibi Her şey Odanın elinde ama benim anlatmak istediğim şey meyvedeki şeytanların dövüşmemesi üzerine kurulu çok saçma olarak düz mantık örnek veriyorum şuan bu ciddi bir şey değil ama sadece örnekleme olarak basit düşününce kara sakal beyaz sakal demi birinin meyvesi kullanılırken karanlık diğeri aydınlık buradan bile yürüme şansı var hikayenin tabi bu baya saçma olur ama buda olasılıklar dahilinde ama ben Odanın gidip BB ye özel bir vücut yaratacağını düşünmüyorum o yüzden bütün ihtimalleri meyvesine veriyorum. Dün çok güzel bir açıklama gördüm ihtimaller üzerine orada fiziksel özelliklerine kesinlikle dayalı bir teori kesinlikle meyve gücünün olmadığını savunuyorlar ama kendi bahsetmişti o meyve yiyebilmesi için dayanıklı olması gerektiğini bence burada teorileri çürüyor. Yani bence hikayenin devam edebilmesi için saçmalamaması için özel vücut gibi bir şey olmamalı dediğim gibi. Tabi herkesin kendi fikri bunlarda benimkiler 

Bu arada teşekkürler gerçekten mangasını okumuyorum orada hikaye nasıl ilerliyor bilmiyorum sadece arkadaşlarımın gıcıklık olsun diye verdiği spoilerlardan biliyorum neler olacağını ve

ilk yazıda söylediğim gibi bence ace'in meyvesini luffy'nin tayfasına katılacak kişi yiyecek ve bildiğim kadarıyla sabo geri döndü ve ben onun yiyeceğini düşünüyordum tayfasına katılıp ama devrimcilerin yanındaymış bu yüzden tayfaya katılamaz falan diyebilirsiniz ama bir yerden sonra babası ile luffy karşılaşacak bu olmasa bile bir şekilde irtibata geçecekler. Oda boşuna Robini 2 yıl onların yanına göndermedi bence. Bu yüzden biraz abartıda olsa luffynin tayfasına katılacak kişinin Sabo ve meyveyi yiyenin de Sabo olacağını düşünüyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tabi bide bu meyve yeme mevzusunda karasakal istisna çünkü; jaya arc ta Lufi ve Zoro Namiye "o değil onlar" diye karasakaldan bahsediyorlar ve marineford da Marko "hepinizin bildiği gibionun vücudu farklı diyor" bunların yanı sıra karasakal impel down da Lufinin haki gücünün arttığından bahsediyor ve meyvesi yokken dahi Shanksin gözündeki yarayı açmayı başarmış yani karasakal bir muamma ve bu meyve olayı da ona istisna olarak kalmalı bence. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çoktan vücudu ile ilişkilendirildi aslında, ama dediğin gibi dayanıklılık irade falan gibi şeylerle ilişkilendirmek yanlış olacaktır ki herkes buradan yola çıkarak Luffy nin yiyebileceğini söylüyor yanlış hatırlamıyorsam Luffy kendisinin yiyemeyeceğini belirtmişti.

spoiler kısmı aslında gönüllerde yatan bir durum olsa da olma olasılığı düşük genel işleyişe bakarsak

Bende işte aynı teoriden bahsediyorum o vücut ile bağdaştırma yanlış bence kendi meyvesi aradığı meyve idi ve bunun için güçlü bir vücuda sahip olması gerekiyordu bence böyle onlar o kısmı yanlış anladı sanırım bence devamında 2. meyvede olay kendi meyvesi ile alakalı yani en azından ben öyle düşünüyorum. Bence de çok düşük bir olasılık ama ben öyle isterdim mangayı okumuyorum durumu nasıl şuan bilmiyorum ama orada bahsettiğim gibi ise kesinlikle tayfaya gelen kişi 10. kişi meyve yememiş ve o meyveyi yemeği hak eden biri olmalıdır ve olasılıklarda en güzel o duruyor bence. Manga da bilmediğim karakterler çıktı sanırım onlarla da alakalı olabilir ama ben öyle düşünüyorum ve ayrıca Sanji ve Zoro'nun kesinlikle o meyveye sahip olmayacağını düşünüyorum çünkü tayfaya da yüzen biri kalmıyor öyle olursa ve başka açıklama olarak Sanji zaten bacağını biliyoruz o yüzden ona vermeye gerek duymayacaklar diye düşünüyorum Zoro ise zaten kılıç ustasu logia türü olursa kendine uyan bir şey olmalı bence o yüzden oda olmaz diye düşünüyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra...
  • 2 ay sonra...

Zaten Luffy'nin lastik özelliği her savaşa ayak uydura bilecek özellikte hele ki şu hakisini daha fazla geliştirdikten sonra indiremeyeceği adam kalmaz çünkü daha dedesi Garp'ın yeteneği ne bilmiyoruz Yumruk Garp diyorlar ama neden diyorlar daha anlayamadık bana göre sadece hakide gelişmiş bir adam yumruğunu güçlü bir hakiyle kaplayıp öyle dövüşüyor Luffy'de hakide daha fazla güçlenip öyle devam edecek animeye.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra...

bir nokta daha var sadece ölü bedenden alabilmesi çünkü canlıyken almak mümkün olsa ace in mera mera nomisini de alır öyle teslim ederdi denizcilere ölen bir beden de acaba içindeki şeytan gidiyor ama geride gücün kalıntılarını bırakıyor falan olabilir mi?  karışık bir durum bekleyip görmek lazım ama ipucu hem karasakalın meyve ve vücudunun farklı olması bir de en üstünü diye nitelendiriyor meyvesini bir de ölü bedenlerle bir ilgisi var oda çok iyi düşünmeden yazmaz vardır enteresan bir şeyler...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.