Jump to content

Luffy'nin İkinci Meyvesi(Teori)

Oduncunun Çırağı

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 55
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Başka bir forumdan buldum güzel bir teori diye sizle paylaşayım dedim yorumlarınızı bekliyorum...uzunca bir süredir aklımda olan yazmaya üşendiğim bir şey bu. Bilindiği üzere şu anda 2 veya daha çok m

Yav arkadaş, teori söyleyeceksiniz araştırarak söyleyiniz; Patlama olayı içten dışa bir patlama değil, şeytanların dövüşüp sizi öldürerek patlamanıza sebebiyet veriyor. Yani ölüyorsun. Bbnin 2. meyve

Sadece beğendiğim için paylaştım amma tepki verdiniz öyle :D

hıı şu an değlisin yani

bende dicektim banlı olduğu siteye neden bu kadar ilgi gösteriyor :D

Alakası pek yok, o site güzel sitedir. Küfür falan serbest olduğundan ve her türlü konunun tartışılabildiğinden(din,siyaset vb.) seviyorum orayı. Ama ban yemek gelenektir ora da, Admine faşo ağa diyorlar zaten :lol:
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...
  • 3 ay sonra...

ilk bakışta "oha lan neden olmasın :o" dedirtiyor da çok az düşününce mantıksız olduğu anlaşılıyor :D Karasakal'ın 2 meyveye sahip olmasının nedeni kendi meyvesi. Beyazsakalın gücünü emdi yani tamamen adam öldükten sonra. yoksa öyle Beyazsakal ölür ölmez yere meyvesi düştü de Karasakal onu yedi gibi bi durum yok. ki Luffy'nin vücudu lastik ama mesela Smoker'ın vücudu da duman dersek logia tipi meyve sahipleri de anormal vücuda sahip diyip onlar niye 2 meyve yemiyor sonucuna ulaşırız. sonuç: yok bu iş yürümez :D

luffy nin thriller bark ta yediği gölge sayısını unutuyorsunuz sanırım. normal bir insan 2 mi 3 mü gölge yiyebiliyorken luffy amca beni dahi şaşırtmıştı izleyen olarak oradakilerin şaşırması ayrı konu kaç gölge almıştı içine ben unuttum birde bu var elimizde veri olarak

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

luffy nin thriller bark ta yediği gölge sayısını unutuyorsunuz sanırım. normal bir insan 2 mi 3 mü gölge yiyebiliyorken luffy amca beni dahi şaşırtmıştı izleyen olarak oradakilerin şaşırması ayrı konu kaç gölge almıştı içine ben unuttum birde bu var elimizde veri olarak

öyle, hatta Lucci'den normal insanlara 1 tanesinin bile fazla geldiği 3 tane o büyük saldırıyı(adını hatırlamıyorum, böyle karnına 2 eliyle vuruyodu falan) yemişti. dayanıklılık konusunda sıkıntısı yok yani.

ama Oda-sensei'nin tarzı bu değil. Luffy zorluklardan geçerek ve One Piece evreninin kurallarına uyarak ilerliyor. mesela lastik olmasına rağmen suya batıyor veya kurşunlardan etkilenmemesine rağmen kesici aletlerden etkilenebiliyor, çünkü sonuçta o da bir Şeytan Meyvesi.

2 meyve kullanmak bir nevi bug, Oda-sensei Luffy'ye öyle bişey yaptırmaz bence.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

öyle, hatta Lucci'den normal insanlara 1 tanesinin bile fazla geldiği 3 tane o büyük saldırıyı(adını hatırlamıyorum, böyle karnına 2 eliyle vuruyodu falan) yemişti. dayanıklılık konusunda sıkıntısı yok yani.

ama Oda-sensei'nin tarzı bu değil. Luffy zorluklardan geçerek ve One Piece evreninin kurallarına uyarak ilerliyor. mesela lastik olmasına rağmen suya batıyor veya kurşunlardan etkilenmemesine rağmen kesici aletlerden etkilenebiliyor, çünkü sonuçta o da bir Şeytan Meyvesi.

2 meyve kullanmak bir nevi bug, Oda-sensei Luffy'ye öyle bişey yaptırmaz bence.

yanlışlıkla yiyebilir bence zaten bilerek yapacağını düşünmüyorum çünkü farkettiysen.. meyve gördüğünde(ace mera mera meyvesi) benim zaten var diyor.. ama eğlencede vs de buldukları bir meyveyi(herhangi bir tane) tıkınırken ağzına atabilecek bir karakter luffy :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

yanlışlıkla yiyebilir bence zaten bilerek yapacağını düşünmüyorum çünkü farkettiysen.. meyve gördüğünde(ace mera mera meyvesi) benim zaten var diyor.. ama eğlencede vs de buldukları bir meyveyi(herhangi bir tane) tıkınırken ağzına atabilecek bir karakter luffy :D

yok demek istediğim Luffy'nin yapabilmesi falan değil de böyle bişeyin Oda-sensei'nin tarzına uymaması.

genelde farkettiysen One Piece arclarında durum hep en kötü olur. mesela Fishman Island'da önce isyan sonra Noah gemisi falan durum olabilecek en kötü hale gelir, sonra bizim tayfa bütün zorlukları aşarak bunun üstesinden gelir.

2 meyve buna ters geliyor bana. daha çok Blackbeard'in final boss olması için yapılmış bir olay gibi. Blackbeard'in kendi meyvesi de güçlü ama Whitebeard ile olan savaşında veya Ace ile olan savaşında gördüğümüz üzere çok iyi bir dövüşçü değil. final boss olabilmesi için daha güçlü olması lazım, Oda-sensei de böyle bir yol izledi gibi geliyor bana. aynı şeyi Luffy de yaparsa o zaman mantıken Blackbeard'i kolayca yener. Luffy biraz kafadan kontak falan ama dövüşmeye kafası basıyor, yani Blackbeard'in zayıf noktalarını görebilir vs. birden fazla meyvesi olmadan bunu yaparsa efsane olur, birden fazla meyvesi olup da yaparsa o kadar büyütülmez.

Luffy gittiği her adada bir nevi efsane konumuna yükseldiği için söylediklerimden 1.si olur gibi geliyor bana. yani Luffy'nin seri sonuna kadar sadece şu anki meyvesi olur bence.

Pokemon'da Pikachu'nun Raichu olmaması veya Natsu'nun ateş ile uçmak gibi fantastik işlere girişmemesi ile aynı sebepten. karaktere uygun değil yani. bana böyle geliyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Oda sbs de başından beri Lufiyi lastik olarak düşündüğünü (bunu uzun süre çizebilmek için yaptığını) başka bir meyve yemesini düşünmediğini söylemişti. Ki meyve olayında çok farklı gelişmler olacaktır mangada yeni süprizler yaptı. Hem haki gücü daha yeni kullanılmaya başladı marinforda kadar Lufiy meyve gücünün dayanıklılığı ve iradesi ile hareket etti ki 10 seneden fazla böyle sürdü.. Şimdi haki öğrendi daha onun ataklarını görmemişken birde 2. meyveyi yedirirse hangi bi saldırıyı yapacak.. Odanın böyle bir şey yapacağını sanmıyorum. Arlong Parkta Lufinin dediği gibi herşeyi tek bir kişiye toplamak Odanın tarzı değil. 

Ama şu Lufinin vücudunu bi geliştirsin da artık  :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tabi bide bu meyve yeme mevzusunda karasakal istisna çünkü; jaya arc ta Lufi ve Zoro Namiye "o değil onlar" diye karasakaldan bahsediyorlar ve marineford da Marko "hepinizin bildiği gibionun vücudu farklı diyor" bunların yanı sıra karasakal impel down da Lufinin haki gücünün arttığından bahsediyor ve meyvesi yokken dahi Shanksin gözündeki yarayı açmayı başarmış yani karasakal bir muamma ve bu meyve olayı da ona istisna olarak kalmalı bence. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.