Jump to content

Hellsing Ultimate Ova


Bu Animeye Başlamalı mıyım?  

4 members have voted

 1. 1. Bu Animeye Başlamalı mıyım?

  • Mutlaka izlemelisin
   2
  • Zamanın varsa izlemelisin
   2
  • Hayır izlemesende olur
   0


Recommended Posts


Yıl:2006
Bölüm Sayısı:7+
Tür:Aksiyon, Vampir, Doğaüstü Güçler, Korku
Durum: Devam ediyor
İlk Gösterim tarihi: Şubat 10, 2006
Yapımcılar: Satelight, Geneon Universal Entertainment, Madhouse Studios
Süre: Ortalama her bölüm 50 dk.

Yapımcılar/Sanatçılar:
Yönetmen: Tomokazu TOKORO
Senaryo: Yousuke KURODA, Hideyuki KURATA
Animasyon: Mitsuru SOMA, Keiko OKUDA
Müzik: Hayato MATSUO
Dizayn: Ryoji NAKAMORI
Orjinal Eser: Kouta HIRANO
Resmi ekleyen


.:::TANITIM:::.
İngiliz hükumetine bağlı olan Hellsing, uzun zamandır insanları gece yaratıklarından koruyan gizli bir örgüttür. Lider Integra Fairbrook Wingates Hellsing, ordusunu kullanarak ölümsüz olmayı amaçlayan vampirleri avlamaktadır. Fakat onun yüksek eğitimli askerlerini Alucard adlı, aslında bir vampir olan suikastçisi ile karşılaştırıldığında soluk kalmaktadır. Integra'nın gizemli uşağı, Alucard ve Alucard'a bağlı yeni bir vampir olan Seras Victoria, sadece gece yaratıklarını avlamayacak, Vatikan, Millennium ve 50 yıl önce sona ermiş olan savaşın tekrar nüksetmesi ile gerçek "canavarlar savaşı"na dahil olacaktır.


.::KARAKTERLER::.

Alucard;
Resmi ekleyenResmi ekleyen
Hellsing organizasyonunun gizli silahıdır. Vampirleri avlayan bir vampirdir. Dış görünüşü normal bir suikastçiye benzesede gücünü kullandığında gerçek bir canavara dönüşür. Sadece Integra'ya itaat eden Alucard, yer yüzünde "ölümsüzlük formu"na en yakın canlıdır.Ben kendisine Dönüştüğü canavar nedeniyle Jackal diyorum :D.


Alexander Anderson;
Resmi ekleyen
Alexander Anderson Iscariot Bölüm XIII, Katolik Kilisesinin kurduğu ölümsüzleri avlayan örgütün gizli silahıdır. Geçmişi hakkında çok az şey bilinir. Birden çok adı ve takma adı bulunmaktadır. Bir "yenileyici"dir. Alexander Anderson diğer yaratıklar ile birlikte Alucard'ı da yok etmeyi arzulamaktadır. Uyuz oluyorum bu adama konuşmalarına özellikle.


Walter Dornez;
100 yılmı ne önceki hali Resmi ekleyen
ondan sonraki hali :D
Resmi ekleyen
Walter Dornez, Integra Hellsing'in uşağıdır. Aynı zamanda bir savaşçıdır. Mikro-Fiber telleri kullanarak savaşır. Alucard ile beraber savaşarak "ölümsüzler ordusunu" yok etmiştir.

Integra Fairbrook Wingates Hellsing;
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQP2ZJgRY9MCVy112c2RFSbr0rricrFWfH3zc6pUb5dhpklQEQ&t=1&usg=__y0mFwxA-Kp7xjQGqVsV1xR1b7xo=
Integra Fairbrook Wingates Hellsing, Hellsing organizasyonunun lideridir. Alucard'ın itaat ettiği tek kişi olup Integra, Alucard'ı amcası onu öldürmeye teşebbüs ederken uyandırmıştır. Canavarlar ve canavar yok etmek konusunda oldukça bilgili olan Integra, olaylara soğuk kanlılık ile yaklaşması ilgi çeker.

Seras Victoria;
Resmi ekleyen
Bir polis bir köydeki olayları incelemesi için gönderilir. Köyde ortaya çıkmış bir vampir tarafından rehin alınır. Alucard, vampiri yok etmek için Seras Victoria'nın göğsüne ateş eder ve vampiri kalbinden vurur. Alucard tarafından bir vampire dönüştürülür ve Hellsing organizasyonuna katılır.

Max Montana;
Resmi ekleyen
İkinci dünya savaşında Hitler tarafından Vampir bir Nazi ordusu yaratma emri almıştır. Fakat Alucard Ve Walter tarafından engellenince Güney Amerika'ya kaçmışlardır. Vampir ordu projesi ikinci dünya savaşından kalma olsa da Max Montana uzun ve kanlı bir savaş çıkartmak amacı ile projeyi tekrar hayata geçirmeye çalışır.

İzlediğim en iyi vampir serisi olmasının yanın da en sevdiğim anime serisindendir. Kan, vahşet, korku, gerilim hepsi bu animede toplanmış. Kesinlikle mükemmel.Link to post
Share on other sites

 • 8 months later...
 • 1 month later...

Süper bir anime bir ara Blu-Raylerini indirmiştim sanırım ilk 3-4 bölmünü izledim. Sonra harddiskim bozulmuştu Blu-Raylerde gitti anasını satim :)

Link to post
Share on other sites

 • 2 weeks later...
 • 1 year later...
 • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.