Jump to content

En Sağlam Bilim-kurgu (Sci-fi) Animeleri

kaede

Önerilen İletiler

Arkadaşlar öncelikle Steins gate, Ghost in the shell, Ergo proxy ve Psycho-pass hayranı olarak kendime yeni izleme listesi oluşturdum sizden de fikirlerinizi, görüşlerinizi almak isterim:

-İyi çizimlere sahip (daha gerçekçi)

-Derin karakterler barındıran

-Referansları sağlam olan, daha çok yetişkinlere seslenen

-Zaman yolculuğu, telekineti, cyberpunk, distopya-ütopik evren, suç-şiddet konulu

ciddi animeler arıyorum...

Örnek olarak:

Cowboy Bebop

Eva no Jikkan

Psychoo-pass

Texhnolyze

Steins gate

Ergo proxy

Planetes

Başyapıtlardır.

İzleme listemede yer alan animeler ise:(başlama listemedekiler not hepsi bilim kurgu değil, korku, fantastik animelerde yer alıyor, sizden tavsiye istedim-izleyenler için)

Speed grapher, Gosick (gosick'in dedektiflik teması dikkatimi çekti) VIII kidou keisotsu patlabor, hard boiled, ga-rei zero, kemonozume, highschool of the dead, hakaba kitoru, yojimbo, ghot houndogs bullets carnage, no.6, now and then, here and there

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim de anlamadığım bir etki var animeler de. Ama şu aralar hep komedi türü izledim, izleyecek bir şey olmadığından. ŞU cowboy bebop çok övülüyor izleyeceğim yarın sınavım bitsin...

Pek alakası yok ama hikayesi sağlam bir oyun var neverwinter diye, tavisye ederim. Zİndanlar ve ejderhalar oyunun asıl adı bu arada. Neverwinter da orada geçen bir şehrin adıymış.

Neyse Eva no Jikkan bide bunu duymamıştım. İzleyem :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eva no jikkan ve cowboy bebop ağırdır, sevmeyebilirsin. Dediğin tür oyunların çizimlerini seviyorum, strateji, rpg oynamayı sevemedim nedense. Neverwinter 90 larda da vardı sanırım. Level dergilerini takip ederdim o zamanlar. Oyun seversen şu videoyu izle (ben üşenmedim tüm partlarını izledim: Tüm zamanların en iyi 100 oyunu)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.