Jump to content

Ergo Proxy

Morgion

Önerilen İletiler

Herkesin anlamasından daha çok herkesin sevebileceği bir şey koymuşlar. Dram, romantizm, aksiyon, gizem.....

Yani usta elinden çıkmış benim gözüm de. Herkes izlemeli ama herkes anlamamalı.Açıkçası anlaşılacak öyle bir şey yok, herkesin anlıyacağı şey farklı. Beyni yoruyor bunun nedeni olayı anlamak için konsantreni bozmadan izliyorsun. Ama bunu millet bir şey yakalamalıyım, konuyu kendim çözmeliyim olarak algıladığından erorr veriyor. Animenin bir kışı var o akışı bilmen lazım. Matrix gibi...

Bence herkes sevmez,objektif olursak uyuz olanı da vardır bir hayli.Harbiden dağınık ve romantizm aksiyon vs. yok yani ortada.Zaten bence kesinlikle bir olay animesi değil,fikir animesi Ergo Proxy.Yani böyle aksiyonu için dövüşü için izlenilmez. İzliyorsan felsefe kitabı okur gibi oturup her bölüm üzerine düşüneceksin. Düşündükçe çok daha farklı fikirler çıkarabilirsin çünkü. Ben seriye nasıl başladım neden başladım bilmiyorum ama animeyi bitirdiğimde hayatımda ilk defa bir animeyi 2. defa izleyeceğimi anladım,başka bir şey yerini tutamazdı çünkü. Sırf endingi için bile izlenir. Sırf 1 tek klişe olmadığı için bile sevilir.

Bu arada fc açtın mı ya? Aslında forumda Ergo Proxy fc'si aratırken denk geldim bu konuya :huh:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 29
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

İyi hatırlatınız bende ne yapacaktım diyorum açıyorum fcyi bekleyin....

Herkesin anlamasından daha çok herkesin sevebileceği bir şey koymuşlar. Dram, romantizm, aksiyon, gizem.....

Yani usta elinden çıkmış benim gözüm de. Herkes izlemeli ama herkes anlamamalı.Açıkçası anlaşılacak öyle bir şey yok, herkesin anlıyacağı şey farklı. Beyni yoruyor bunun nedeni olayı anlamak için konsantreni bozmadan izliyorsun. Ama bunu millet bir şey yakalamalıyım, konuyu kendim çözmeliyim olarak algıladığından erorr veriyor. Animenin bir kışı var o akışı bilmen lazım. Matrix gibi...

"Herkesin anlamasından daha çok herkesin sevebileceği bir şey koymuşlar". iyide hocam malum türkiye de anime yaş ortalaması belli kızacaklar ama naruto fanlığı yapan birine sen gidip de bunu izle şaheser dersen hiç bir şey anlamaz anlamadığı için sevmez sevmediği gibi bide negatif yorum yapıp izlemeye başlayacaklarıda olumsuz etkiler benim söylemeye çalıştığım şey buydu.

Bence herkes sevmez,objektif olursak uyuz olanı da vardır bir hayli.Harbiden dağınık ve romantizm aksiyon vs. yok yani ortada.Zaten bence kesinlikle bir olay animesi değil,fikir animesi Ergo Proxy.Yani böyle aksiyonu için dövüşü için izlenilmez. İzliyorsan felsefe kitabı okur gibi oturup her bölüm üzerine düşüneceksin. Düşündükçe çok daha farklı fikirler çıkarabilirsin çünkü. Ben seriye nasıl başladım neden başladım bilmiyorum ama animeyi bitirdiğimde hayatımda ilk defa bir animeyi 2. defa izleyeceğimi anladım,başka bir şey yerini tutamazdı çünkü. Sırf endingi için bile izlenir. Sırf 1 tek klişe olmadığı için bile sevilir.

Bu arada fc açtın mı ya? Aslında forumda Ergo Proxy fc'si aratırken denk geldim bu konuya :huh:

Hepsini geçtim Pino için bile izlenir :P
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...

Serisini daha önce de araştırmıştım. Çoğu kişi anlamadığından sıkılıp bırakmış. Açıkcası konusunu çok sevdim ben. Sıkıldım diye bırakan tiplerden de değilim aslında animede bağlandığım bir şey var onun hatrına 100 bölüm bile izlerim. :P Şimdiden ost larını dinliyorum birde. Hala izlememe rağmen sevdiğim anime ost larından oldu. Çok güzeller ama. :blink: <3

Edit: Animeyi bitirdim. Fikrim halen geçerli.  -_- 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra...

pino yorumuna +1 diyerek başlıyorum yorumuma :D

ben 10. bölümdeyim ve olan biteni özetleyecek bir yazı arıyorum aslında. Hani isimleri falan araştırırımda heykellerin göndermelerin falan hepsini -altyazı okurken malum- yakalayabileceğimi sanmıyorum. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bir soru için flood yapıyorum mazur görün.

şöyle google'da ilk aratılmada karşıma çıkmayacak bir kaynak var mıdır seri içinde olan bitenle simgelerin anlamlarıyla ilgili açıklama yapan?

bir de bölüm bölüm bir açıklamamı yoksa toptan bir anlatımımı tercih edersiniz analiz için? 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.