Jump to content

Yaz Anime&Manga Etkinliği

Morgion

Önerilen İletiler

Evet forum sakinleri çayımı demlerken ve tostumu yaparken aklıma güzel ve faydalı bir etkinlik geldi. Mağlum yaz geldi finaller bitti, sınavlar bitti,okullar bitti, temuz ayı olduğundan memurlar aylık izinlerini almaya başladılar.

Hepimiz anime izleriz, manga okuruz ama yazın bunu katlarız değil mi? 1 ayda bitireceğin serileri, 1 haftada bitirirsiniz. Benim gibi evde tekseniz 2-3 gün de. Geçen sabahladım hatta bilen bilir....

Konu Anime istek ve öneriden farklıdır, çünkü buraya herkesin yazın izlediği animeleri yorumlamasını istiyorum. İyi veya köüt ağzına geleni söyleyebilirsiniz.(isterseniz sövün ban yiyin hihihih)

Neyse amacımız anlaşılmıştır herhalde, herkes yazın izlediği animeleri yorumlayacak, yanı bunu izledim kaç yapmayınız. Sınır koymuyorum ki uyulmaz sonuçta ben admin değilim benim kuralımı uymazsınız. Ricam mümkün olduğunca 3 cümleyi geçsin yorumlar. Ben başlıyorum. Mümkünse özenin resim, video falan koyun. Emin olun bunu yaparsanız çok faydalı bir etkinlik olacak.

Ergo Proxy

Resmi ekleyen

En son izlediğim bir seri ve anime değil resmen sanat eseri. Animeyi 9. bölüme kadar ne anlatıyor bu liseliler diye izledim, çünkü konu monu yok orta da. Fps oyun gibi odaya giriyorsun olay başlamış ama neyin kafası anlamıyorsun. Ama bu müthişliğinin başlangıcı diyebilirim. Bildiğim kadarıyla mangası yok tamamen felsefe ve mitoloji kitaplarından faydalanıraka bir hikayeyi mükemeleştirmişler. 9. 10 ve 11. bölümler vekil denilen şeylerin ne ayak olduğunu anlatıyor, ama anlatıyor dediğime bakmayın. Bu anime de size açık açık anlatıcakları bir şey yok. Anlamak sizin eliniz de, o yüzden sarhoş kafayla izlemeyin. 2 Tane fill gibi görünen bölüm var fark edersiniz zaten, onları atlamayın derim çok ince göndermeleri var. Kısacası hayatımda izleyip izleyeceğim en iyi şey ünvanın aldı. Müzikleri, realistik çizimler, karakterleri ulan her şeyiyle güzel diyecek bir şey yok, bu da openingi;

Endingi bir efsanedir zaten, android dinleyebilirsiniz...

K-ON

Animenin karakterlerini yerim, o kadar söylüyorum. Kawai patlaması var anime de, erkek karakter yok ama hiç aratmadım, kahrolsun erkekler kawai kızlara özgürlük. Anime eğlenceli ve güzel. Tozlu gitarımı çıkartı yerinden bana....

Endinge bayılmışımdır zaten...

Steins Gate

Bir bilim kurgu daha, sonu başı ortası her şeyiyle güzel. Karakterleri bir harika tütürü diyen kızımızdan tuta, hayal ile gerçeği aynı anda yaşayan bilim adamımımz ay özür kızar şimdi, çılgın bilim adı hahahaha. Çizimleri realistik olan bir yapımız daha ve baş karakter erzaya benziyor. Kızları çok ince çiziyorlar ama bu sorun değil. Cosplayçi kızları çok sevdim burada neyse kız kız diye öldüm animenin konusu da bir harika. Kelebek etkisi, zaman çizgileri hani einsteinin bir sözü vardır. Geçmiş gelecek ve bugünü aynı anda yaşıyoruz ha oda burada. Zamanda yolculuk konusuna sahip ama gerçek bir teori üzerine kurulmuş olduğundan, zamanda yolculuk edip, insanlığı robotların elinden kurtarmaya çalışmıyorlar...

Resmi ekleyen

Fate Zero

Animenin konusu kutsal kase savaşları. Kutsal kase hristiyanlıkta bir kadındır ve dileklerini gerçekleştirir. Ama bu kase bir günah sembolüdür. Kase seni baştan çıkarmaya çalışır. Ama animenin bunla alakası yok tabi. Anime de 7 tane kahraman sınıfı büyücüerin kontrolünde dövüşüyor ve kaseyi elde etmeye çalışıyor. Kase ise bir dileği yerine getirecektir. An,me de ölüm derdi yok, gördüklerini öldürüyorlar af yok. Gerçekçi ve büyücülerin arasında çok zekileri var. Başkarakter hele kişiliği ile beni hayran bırakmıştır. 7 tane sınıf saber, archer, rider, assasin, lancer, caster,berserker. Sanki bir rpg oyunu değil mi? Ve bunlar bir kahraman en bilinenleri söylüyorum. Saber= Kral Arthur Rider= Büyük iskender Archer= Gılgamış berserkeri söylersem spoiler olur o da ünlüdür baya.

Tek diyeceğim bu anime sadece iskender için izlenir. Anime tarihinin en baba karakteridir. Şu an yaşasa kralım deyip, ölüme giderim. O kadar hayran bırakmıştır. Yanılmıyorsam 11.bölümü izleyipte bu adama hayran kalmayan kalmamıştır.

Resmi ekleyen

Öl de ölelim reis....

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

fate zero izledim ama söylemişin <_<

tamako marketi izledim bi günde ( okadar kötü durumdaydım ) amaçsız bi seri rezalet animasyonları yeni olduğu için izledim

koi to senkyo to chocolate aynı şekilde animasyonlar iyi ama komikti gterçisıkılınca izlenebilir :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

fate zero izledim ama söylemişin <_<

tamako marketi izledim bi günde ( okadar kötü durumdaydım ) amaçsız bi seri rezalet animasyonları yeni olduğu için izledim

koi to senkyo to chocolate aynı şekilde animasyonlar iyi ama komikti gterçisıkılınca izlenebilir :D

Ben 10 dakika uğraştım insan benim gibi yapar :P

Yaza girmeden önce izlediğin de olur söyleyeyim. Yani son 2 aydır izlediğiniz gibi bir şey. Resimli falan uzun yorumlu yap güzel olur. 1-2 anime daha ekşyeceğim şimdi psho pass izliyorum sararsa bugün yorum yaparım(sabahlarız yine)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben 10 dakika uğraştım insan benim gibi yapar :P

Yaza girmeden önce izlediğin de olur söyleyeyim. Yani son 2 aydır izlediğiniz gibi bir şey. Resimli falan uzun yorumlu yap güzel olur. 1-2 anime daha ekşyeceğim şimdi psho pass izliyorum sararsa bugün yorum yaparım(sabahlarız yine)

evde tek değilim bu arada abim bilgisayar giriyo arada bi uzun bişey yapmaya kalkcam yarıda alcak bilgisayarı felan ama ilerde daha düzgün paylaşılarda bulunurum :D o değilde iyi hazırlamışsın öyle yapabilirmiyim bilmiyorum doğrusu , ergo proxy cidden o kadar iyi mi ? başlarım yaknda
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

evde tek değilim bu arada abim bilgisayar giriyo arada bi uzun bişey yapmaya kalkcam yarıda alcak bilgisayarı felan ama ilerde daha düzgün paylaşılarda bulunurum :D o değilde iyi hazırlamışsın öyle yapabilirmiyim bilmiyorum doğrusu , ergo proxy cidden o kadar iyi mi ? başlarım yaknda

O soruna soru cevap yapıcağım.

Matrix izledin mi?

Cevabın evetse= Sevdin mi?

Evet ise= İzle Hayır ise= İzleme

İzlediğine cevabın hayır ise;

Mutlaka izle, anime nasıl onu söyle diyorsan. Anime ağır bir yapıdadır. Anlamak için iyi düşünmek gerekir. Felsefelerini anlamak istiyorsan, o kısmı etkilenmeye giriyor işte. Anlamayan biri için kötü, anlayan biri için süper, felsefelerini çözebilen biri için sanat eseridir ergo proxy...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

code geass benim için bu yaza nasip olan animelerdendi :D anime sürükleyicilik olarak bir solukta bitirilebilicek animelerden çünkü akıl oyunları çok hoşuma gider oyunun temesı zaten satranç olduğu için ayrı bir hoşuma gitmişti çizimlere gelirsek abi hepsi ince uzun yani bacaklar bile çıt kırıldım :D birde karen diye kırmızı saçlı bir kız vardı tamamen fanservice kız ya her yerde sexi pozları ve kıyafetleri en az 5 bölümde bir çıplak olmalar flan ama anime süperdi üzerine söz söyliyemem :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

go sick var

O soruna soru cevap yapıcağım.

Matrix izledin mi?

Cevabın evetse= Sevdin mi?

Evet ise= İzle Hayır ise= İzleme

İzlediğine cevabın hayır ise;

Mutlaka izle, anime nasıl onu söyle diyorsan. Anime ağır bir yapıdadır. Anlamak için iyi düşünmek gerekir. Felsefelerini anlamak istiyorsan, o kısmı etkilenmeye giriyor işte. Anlamayan biri için kötü, anlayan biri için süper, felsefelerini çözebilen biri için sanat eseridir ergo proxy...

matrix izlemedim bi ara o nuda izlemek gerek :D

go sick var sevdiğim garip bi seridir olaylar birbiriyle bağlantılı oluşu sevdiğim özelliklerindendir, bağlanyılı oluş konusunda detaya inicem hyouka izlemiş kişiler varsa orda olaylar tek tektir ve çözer biter ama gosickte çözülen olay öbürü içinde önemlidir bağlantılıdır ( hyoukaya çamur atıyo gibi olmimde, en sevdiğim serilerden birisidir kendisi) onun dışında animmasyonları ve hikayenin geçtiği zaman hoşuma gittiğini söyleyebilirim, endingi beni bitirmişti openingide buyrun dinleyin karar sizin :D

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=_Rid883XJes ve en sevdiğim ending 1

ending 2dir buda çok güzel ama 1in yerini tutmuyo tabiki :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Başlayalım bakalım (((:

Another İzlediğim en klişelerden.Saçma bir lanet ortadereceli akış küfür edilicek son. ZAMAN KAYBI

K-ON! Seninle aynı duygular paylaşıyorum. Yerim onları ben <3 İzlerken bir o kadar eğlendiğim bir okadarda üzüldüğüm çok kawaiiler. Yui'ye hastayım :lol:

Steins;Gate Tek kelime ile muhteşem. Her şeyi ile mükemmel. Zamanla oynamayı çok iyi kurgulamış.Akışı tam yerinde ne zaman ne yapıldıdığı vb. romantizmide tadında.

La Storia Della Arcana Famiglia Güzel bir konusu var ama o konu heba edilmiş.Konudan uzaklaştırılmış.Asıl konuyu finala sıkıştırmışlar olmamış.Ama izlenebilir bir şey kaybetmezsiniz. İzleyince seversiniz ^_^

Coyote Ragtime Show Güzel bir akışı var iyi bir macera animesi. Bilim-kurgu ile karıştırılmış konu gereği sankibiraz astronomiyle dalga geçercesine adamlar başka gezegenden başka gezegene kasksız... ama gene eğlenceli olduğunu belirtmek gerekir ((:

Rainbow Babalardandır kendisi.İzlemeyen çok ayıp eder... Abi bir konuşur dostluğu içinize kazır. Fazla söze gerek yok.

Eve no Jikan İzlenilebilicek animelerden. Kısada olsa iyi bir öğretisi var ^_^

K.bakma 3 cümleyi geçmedi ama :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

Hmm.. Konu ilgi çekici, bende bi kaç bişey yazayım bari. Bu yaz normalden fazla anime izledim o yüzden bazılarını unutmuş olabilirim;

The World God Only Knows: Tamamı ile komedi, eğlenceli ve ilgi çekici. 3 sezon olmasıda işin ayrı bi güzelliği. Bu yaz beni en çok güldüren serilerin başını çekiyor. Konuyu üstten vericek olursam, Keima aşırı asosyal "Oyun Canavarı". Konu onun bu sakin hayatının bir anda kaybolmasını komik bir şekilde ele almış. Hani ilk bölümler biraz boş gelebiliyor ama 4-5 arası parçalar yerine oturunca, eğlence de kendini gösteriyor.

İkkitousen: Hayatımda gördüğüm en gereksiz yapıtlardan biri. İlk 3 bölüm izleyip ardından bölümleri atlaya atlaya sırf bitirmek için izledim. Zaman öldürmek için bile gereksiz bence o yüzden kısa tutuyorum. Bütün konu antik çağdaki savaşçıların günümüz çocuklarına kalan ruhları ile ilgili.

Kore wa Zombie Desu Ka ?: İlk olarak şöyle söylemeliyim, 10 üzerinden 9 vereceğim bi seri. Ecchi si ne çok fazla ne de hiç yok denecek kadar az değil ama izlerken fark etmiyorsunuz bile. Konu zombiye dönüştürülen Ayumi nin başından geçenleri ele alıyor. Başta tipik bi harem kurgusunu andırsa da pek haremle alakası olduğunu söyleyemem.

Guilty Crown: Özellikle "Pembiş" saçlı kızımızın şarkıları beni bu animeye bağladı diyebilirim, sırf onun için izledim desem yalan olmaz. Tavsiyem 12. bölümden sonrasını izlemeyin. Zaten sonuda o kadar kötü bitiyor ki, izlediğinize acıyorsunuz. Genel olarak baktığımızda aksiyonu gayet iyi, konusu da bi o kadar ilginç. Boş zaman değerlendirmek için izlenebilir.

Seikon no Qwesar: İlk izlediğimde kendimi kimya dersine hazırlanan bi öğrenci gibi hissettirmişti bana. İşin ucunda bir sürü element ve kullanıcıları var. Konu ve savaşlar güzel, fakat ecchisi biraz sıkıntılı. Sürekli "göğüs" görmek istemiyorsanız tavsiye edeceğim bir seri değildir kendileri.

Date a Live: Karakterler çok hoş başta, konunun yansıtılışıda bi okadar iyi. Uzay depremleri.... Ama bölümler ilerledikçe olaylar sanki sürekli başa sarıp durduğu hissiyatına kapılıyorsunuz. Hep aynı şeyler. Kızlar la randevuya çık sana aşık olsunlar vs. vs. Sadece son olaylar beklenen dışında olduğu için biraz ilgimi çekmişti ama sadece o kadar. Boş zamanlarda izlenebilecek bir seri.

Ouji to Warawanai Neko: Benim çok hoşuma gitmişti konusu. El yapımı bi kedi tanrı var olayların merkezinde. Heykel. Ona bişeyler ikram edip dua ediyorlar ve oluyo gibi bişey. Yokodera -yani ana karakter- aslında tam bir sapık ama kendini kontrol edip sürekli susan ve konuşamayan bi kişilik. Bi akşam kedi tanrıya dilekte bulunup bu çekingenliğe son vermek istiyor ve bum.. Tavsiye edebileceğim bir seridir. Pişman olmazsınız en azından. [PS: Son 3 4 bölüm baya ilginç]

Higure Yuusha no Estetica: Bu anime ise ana karakter baştan sona hep güçlü olmalı diye düşünüyorsanız izlemeniz gereken bir seri. Dayak yiyip güçlenip gelme tarzı bi olay yok yani. Büyülü animeler izlemeyi sevenlere ve ecchicilere göre 10 numara bir seri denebilir.

Saint Seiya: Mitoloji ve astronomi sevenler, [Yunan mitolojisi] bunu izlesin derim. Ama bana çok boş geldi. Gereksiz konuşmalar, uzayan kavgalar. Sonra bir anda biten ve başlayan savaşlar...

Ichiban Ushiro no Daimaou: Büyü içerikli bir seri daha ... Ama komedi ve aksiyonu çok iyi diyebilirim. Özel bir büyü okuluna kayıt olan akuto sai, ilk gün yeni gelen öğrenciler için yapılan sağlık taraması ve gelecek öngörüsü için bütün öğrenciler gibi heyecanla sırasını bekler.. Sıra ona geldiğinde sağlık problemi yoktur ve gelecekteki mesleği ise Şeytan Kral olacağı söylenince okulda bir karmaşa havası oluşur. Tipik bir harem havası var gibi. Ama pişman olmazsınız..

aklıma ilk gelenler bunlardı

Bu arada daha çok yazarımda, üşendim biraz gibi

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.