Jump to content

Psycho Pass 2. Sezon


Berker51
 Share

Recommended Posts

Beklenmedik bir haber

Production I.G Başkanı Mitsuhisa Ishikawa geçen yıl gösterime giren ve büyük bir hayran kitlesine sahip olan Psycho-Pass animesinin devam edeceğini duyurdu. Senaryo düzenlemesi ve yapım aşamasına da başladıklarını belirtti.

Psycho-Pass’in hangi formatta devam edeceği henüz kesin değil. (Dünyanın önde gelen anime ve manga siteleri “2. sezon geliyor” diye açıklamayı yanlış çevirmiştir.) 6 Eylül’de Tokyo, Osaka, Nagoya, Fukuoka, Sapporo’daki sinemalarda özel bir etkinlik gerçekleştirilecek ve detaylar burada açıklığa kavuşturulacak. Yapımın 2. sezon yerine film olarak devam etme ihtimali de yüksek.

Resmi ekleyen

İlk sezonu izlemeyenler için animenin konusundan bahsetmek gerekirse: Gelecekte insanların duygularını, isteklerini ve bir konu hakkındaki eğilimlerini ölçebilen bir sistem geliştirilmiştir. Ölçülen bu değerler Sibyl-System tarafından Psycho-Pass adında bir değere dönüştürülür. Bu değer belli bir düzeyin üzerinde ise suçlu durumuna düşüyorsunuz ve yakalanıp tedavi görmeniz gerekiyor. Eğer bu değer çok üst seviyelerde ise Sibyl-System sizi topluma geri kazandırılamayacak bir birey olarak görüyor ve imha edilmeniz gerekiyor. Anime, Sibyl-System’in yönettiği bir şehirde asayişi sağlamakla görevli bir grup polisin yaşadıkları olayları anlatıyor.

Bu bağlamda, bir kez daha: http-~~-//www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pChMgQyV6tk

Kaynak: AF Alıntı

Link to post
Share on other sites

2.sezon çıkmaz sanıyordum. Kesinlikle 4 gözle bekliyorum. Benim için en baba serilerin arasındadır. (:

Haber için teşekkürler.

Aynen katılıyorum her bölümü ayrı bir heyacanlıydı.. :)
Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Spoiler!!!


İzlediğim en iyi av sahnelerinden birine sahipti. Bilmem dikkat ettiniz mi ama Fahrenheit 451 deki zehirli iğneli android köpekleri andırıyordu bu bölümdeki köpek (gözlerdeki tasvir birebir aynı) Suç, şiddet ve devlet üzerine çok derin bir yapım aslında Aynı ergo proxy gibi ağır taşlardan. Distopik olarak günümüz mentalitesi de eleştirilmiş. Suçu beyinler tarafından yönetilen bir topluluk, yargılamanın elektroniklerşmesi, hiç imtiyaz tanımadan otomatik karar anlayışı. Kaçan baş karaktere gelince ise bu türlü daha güzel olmuş sonuçta sistamin içinde olup da ona meydan okuması mümkün değildi. Bu tür daha gerçekçi bir anime arayan varsa şiddetle monster adlı animeyi öneririm. DEvlet-deney ve üstün ırk temalarını tarihin içine çok başarılı şekilde iliştirmişler. Psycho-pass hakkında: sondaki tarla sahneleri bana nedense Terry Gilliam'ın Brasil filmini anımsattı.

Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...

http://anilist.co/anime/20664 Tam olarak 2. sezon gibi görünmüyor ama böyle bir şeyin çıkacağı yazıyor, 10 temmuzda  :cheer2-onion-head-emoticon:

öncelikle konuyu hortlattın be hacı :D her neyse bu 1. özetlemek için yapılıyor fakat  2014 güzünde 2. sezon geliek http://anichart.net/fall buyur buda linki :) yayınlanacağı sezonun :) 

Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.