Jump to content

One Piece - Güncel Anime Bölümü, meyve olayını anlamayanlara

AdminSlayer

Önerilen İletiler

Merhabalar. Bir çok forumda, videoların altında vb. yerlerde animenin geçen haftaki bölümünde şeytan meyvesine dönüşen elma olayını kimsenin anlamadığını gördüm.

Teori ağırlıkı;

Animeyi güncel takip edenlere

Ceasar patlamada ortaya çıkan zehirli gazı kendi gaz gücü ile bir araya toplamış ve tahminimce ona kertenkele tipi zoan meyve yedirmiştir. Vega Punk'ın nesnelere şeytan meyvesi yedirmeyi keşfetmiş olduğunu biliyorsunuz. Her neyse, bu zehirli gaz kertenkeleye dönüşmüştür.

daha iyi bir resmini bulamadım ama yaratık bildiğiniz semendere dönüşüyor ki Zorolar da aynı yorumu yapmıştı.

Resmi ekleyen

Neyse yaratık şekeri yedikten sonra shinokuni dediği silaha dönüşüyor ve ölüyor. Öldüğü anda şeytan meyvesi gücü en yakındaki meyvede spawn oluyor. Yani güç en yakındaki meyveye geçiyor. Şeytan meyvelerinin uzun yıllar içinde yetiştiği söylenmişti serinin başlarında. Bunu şöyle anlayabiliriz, mevcut meyvelerin dışında yeni güçleri olan bir meyvenin oluşumu yıllar sürüyor ancak bir meyve kullanıcısı ölürse meyvesi yeniden oluşuyor olabilir.

Mangayı güncel takip edenler için teori;

Flamingo Ace'in ölümü sırasında Marineford'daydı. Yani bu adamın ne kadar zeki olduğunu az çok gördük. Muhtemelen Vega Punk'ın araştırmalarından falan da haberi vardır. Ace'in idam edileceğini öğrendiği için diğer schiler gibi o da olay yerine geldi ancak diğerlerinin düşünemediği bir şey yaparak ceketinin içine bir meyve koydu. Gerçi Ace idam edilmedi ancak yine de öldü ve Flamingo yakındaydı. Böylece Mera Mera no Mi Onun meyvesine geçti.

Bir okuyun gençler, konu yanlış şekillenmiş de olabilir kafamda.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dof muhtemelen BB'yi rakip olarak gördüğü için bir şekilde önlem almış olabilir ya da BB'nin meyve değişiminden haberi yoktur. Şeytan gücünü kullanıp Ace'in meyvesini tayfasından birisine aktarması da olası değildi zaten olay yeri hengame olmuş. WB'nin meyvesini zor aldı o kargaşada.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dof muhtemelen BB'yi rakip olarak gördüğü için bir şekilde önlem almış olabilir ya da BB'nin meyve değişiminden haberi yoktur. Şeytan gücünü kullanıp Ace'in meyvesini tayfasından birisine aktarması da olası değildi zaten olay yeri hengame olmuş. WB'nin meyvesini zor aldı o kargaşada.

Zor almadı bildiğin rahat rahat girdi, kimse müdahele bile edemedi. Hatta gücünü alınca garp ile sengokuya yıkarım la adayı diye atar yaptı. Dof o gücü oradan aldıysa saçma olur. Ace in meyvesinin peşinde değildi gibi geliyor bb bana. Shanks cesetleri hemen yanına aldı, yani meyveyi ceseten çıkarmak için dofun pek zamanı yoktu. Dof o sıra gecko ile uğraşıyordu. Büyük ihtimal vagapunk dnalar ile meyveyi yeniden diriltebilme veya meyvenin nerede spawn olabileceği hakında yeni keşfiler yapmış olabilr...
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mangayı takip etmiyorum anime teorini okudum ama mantıklı olabilir ben de hep merak ettim şu şeytan meyvelerini ama belkide belli bitki çeşitlerinde yeniden oluşuyordur filan ama çok mantıklı geldi senin teorin.Çünkü bir bölümde Karasakal meyvesini yemeden önce araştırdığını filan söyledi yani meyveyi yemeden nasıl güçleri olduğunu bilemezler ama bunu önceden insanlar yiyerek denediklerini düşünüyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben tüm meyvelerin bu şekilde oluştuğu kanaatindeyim.

Benim teorimde; (Hiçbir destekleyicim yok, sadece düşündüklerimi söylüyorum ^^)

Bir ada çıkacaktır en son, ada da şu bilinmeyen yıllarda antik silahlarla felan, garip olaylar dönmüştür. Tüm ada bu olaylardan etkilenerek değişikliğe uğramıştır bitkileri vesayre. Sonrasında bu bitkilerden yiyenler, kullanılan silahların, aletlerin güçlerini kazanmıştır gibisinden. Adadan alınan her türlü meyve çevresindeki olaylardan etkilenebiliyordur. Dolayısıyla herkes bu adaya, bu güce sahip olmak istiyordur. büyük hazineden kasıtta o dur..

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra...

Ben tüm meyvelerin bu şekilde oluştuğu kanaatindeyim.

Benim teorimde; (Hiçbir destekleyicim yok, sadece düşündüklerimi söylüyorum ^^)

Bir ada çıkacaktır en son, ada da şu bilinmeyen yıllarda antik silahlarla felan, garip olaylar dönmüştür. Tüm ada bu olaylardan etkilenerek değişikliğe uğramıştır bitkileri vesayre. Sonrasında bu bitkilerden yiyenler, kullanılan silahların, aletlerin güçlerini kazanmıştır gibisinden. Adadan alınan her türlü meyve çevresindeki olaylardan etkilenebiliyordur. Dolayısıyla herkes bu adaya, bu güce sahip olmak istiyordur. büyük hazineden kasıtta o dur..

ozaman copper nasıl yedi meyvesini hito hito no mi kış adasında yetişmiş olmalı

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.