Jump to content

En nefret ettiğiniz şeyler ?

Kyuseishu

Önerilen İletiler

BURUN, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Arkadaşlık konusunda zibilyon tane tanıdığım var, onlarca arkadaşım var ama bir iki tane dostum var.

Bence arkadaşlık basit bir mühesese tek kalemde arkadaşını silebilirsin bence ama dostlar çok zor.

Toplasan 3 tane dostum var onlarlada sürekli konuşmam ama her zaman orada olduklarını ararsam derdimi dinleyeceklerini bilirim.Onlarda aynı şeyi benim yapacağımı bilirler.

Ama arkadaşlar öyle değil bu güne kadar bir sürü ortama girdim bir sürü arkadaş edindim ama hepsi geçici şeylerdi oradan ayrıldıktan sonra yolda karşılaşsak dahi ya tanımıyor gibi yaptık ya da hafif bir baş selamı o kadar.

Tanıdıklar da zaten ayrıldığın anda bitiyor genelde.:dunno-crazy-rabbit-emoticon:

Dostluk karşılıklı güven ile oluşur.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 74
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Anlamıyorlar sanattan

Herhangi birini körü körüne savunan herkes.Fan grupları da diyebiliriz.Beslenme çantasıyla okula giden tip gelmiş Naruto’ya eleştri yaptım diye sülalemi elden geçiriyor.Babasına küfretsen bu kadar tep

Anime izlerken çok asosyal olduğumu düşünen arkadaşlarımın beni anime izlemeyip onlara katılmamı söylemesidir.Cidden gıcık ediyor sanane anime izliyorum yanlız bırak beni moe sahneleri kaçırıyorum git

pegasusejder, 11 saat önce tarihinde yazdı:

Aslında sanılanın aksine "arkadaş" kavramı Türkler için en önemli kavramlardan birisi, hani bir şeyin sonuna "-daş" geliyorsa o çok önemli olduğu için geliyor. Arkadaşta bir nevi senin hep arkanda olan sana hep eşlik eden manasında diyebiliriz. Şu anda ise arkadaş önemsiz dost önemli diye bir algı oluşmuş. 

Bilmiyorum bence isiminin pek bir önemi yok sadece yakınında tutmak istediklerin ve istemediklerin var.Yani adı arkadaş ya da dost olsun bir şey fark etmiyor.

Gorjek, 10 saat önce tarihinde yazdı:

Dostluk karşılıklı güven ile oluşur.

Yani kısaca öyle oluyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

BURUN, 8 saat önce tarihinde yazdı:

Bilmiyorum bence isiminin pek bir önemi yok sadece yakınında tutmak istediklerin ve istemediklerin var.Yani adı arkadaş ya da dost olsun bir şey fark etmiyor.

Yani anlıyorum senin ne demek istediğini ben sadece bir durumu belirtmek istedim. :)

Bir şey daha belirtmek istiyorum, bütün ilişkiler çıkar ilişkisidir benim gözümde. Çıkarsız tek ilişki ebeveyn-çocuk ilişkisi olabilir. Çıkarın illa ki maddi bir şey olmasına gerek yok, sevgi de gayet çıkar için istenilebilir. Yani sen bir tarafı sevdiğinde doğal olarak karşınında seni sevmesini istersin, sen onunla dert paylaşmak istersin o da seninle paylaşmak ister bunların hepsi karşılıklıdır. Bir şeyi yaparken genelde karşıdakinin de bunu yapacağını veya bunu hak ettiğini düşünerek yaparız. O anda olmasa bile ileride bir karşılık verecektir. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sanırım heyecanla bir şeyler anlatırken sözünün kesilmesi ve sözünü kesen kişinin başka bir konu açarak seni sohbetten egale etmesi en nefret ettiğim şeyler arasında olabilir. Bunu ailem bazen yapıyor. Arkadaşlarımda veya çevremde pek rastlamadım bunu yapana. Kırıcı bir davranış bence. Ha bunu bilmeden yapıyorlar o başka ama bilmeden de yapılıyor olsa insanın hevesi kırılıyor, sohbette edesi kalmıyor tabii. Bilerek yapılıyorsa işte o zaman savaş çanları çalmaya başlıyor bende :punch-onion-head-emoticon: çünkü gariptir böyle kötü niyetlileri sezebiliyorum. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

pegasusejder, 07.01.2021 - 19:03 tarihinde yazdı:

Yani anlıyorum senin ne demek istediğini ben sadece bir durumu belirtmek istedim. :)

Bir şey daha belirtmek istiyorum, bütün ilişkiler çıkar ilişkisidir benim gözümde. Çıkarsız tek ilişki ebeveyn-çocuk ilişkisi olabilir. Çıkarın illa ki maddi bir şey olmasına gerek yok, sevgi de gayet çıkar için istenilebilir. Yani sen bir tarafı sevdiğinde doğal olarak karşınında seni sevmesini istersin, sen onunla dert paylaşmak istersin o da seninle paylaşmak ister bunların hepsi karşılıklıdır. Bir şeyi yaparken genelde karşıdakinin de bunu yapacağını veya bunu hak ettiğini düşünerek yaparız. O anda olmasa bile ileride bir karşılık verecektir. 

Aslında istisnalar var dediğin şeyde ama istisnalar kaideyi bozmaz.

Spoiler

Ne diyeyim ben mesela senin paran için arkadaşlık ediyorum seninle :uhuhuh-onion-head-emoticon:

Şaka bir yana çok derinlemesine düşünülmediği sürece iyi bir bakış açısı seninkide ama abartırsan kafayı yersin bence dikkat et yiğidim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

BURUN, 10 saat önce tarihinde yazdı:

İçeriği Gizle

Ne diyeyim ben mesela senin paran için arkadaşlık ediyorum seninle :uhuhuh-onion-head-emoticon:

Şaka bir yana çok derinlemesine düşünülmediği sürece iyi bir bakış açısı seninkide ama abartırsan kafayı yersin bence dikkat et yiğidim.

Ne kimin parası var neredesin kinali kuzuum??

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Perfectum, 08.01.2021 - 01:36 tarihinde yazdı:

Sanırım heyecanla bir şeyler anlatırken sözünün kesilmesi ve sözünü kesen kişinin başka bir konu açarak seni sohbetten egale etmesi en nefret ettiğim şeyler arasında olabilir. Bunu ailem bazen yapıyor. Arkadaşlarımda veya çevremde pek rastlamadım bunu yapana. Kırıcı bir davranış bence. Ha bunu bilmeden yapıyorlar o başka ama bilmeden de yapılıyor olsa insanın hevesi kırılıyor, sohbette edesi kalmıyor tabii. Bilerek yapılıyorsa işte o zaman savaş çanları çalmaya başlıyor bende :punch-onion-head-emoticon: çünkü gariptir böyle kötü niyetlileri sezebiliyorum. 

:((

Bizde de arada oluyor birde bunu komik buluyorlar, söylenince amann bir konu üstünde bu kadar durma,, kızınca da sende her şeye sinirleniyorsun oluyoruz...

BURUN, 08.01.2021 - 21:47 tarihinde yazdı:

İçeriği Görüntüle

Derinlemesine düşündüğüm bir şey değil bu ki bana normal geldiği için abartma gibi bir durum olmuyor. Sadece "çıkar" kavramı şu anda kullanılan normal anlamına göre biraz daha farklı bende.

BURUN, 22 saat önce tarihinde yazdı:

Pega bitcoin basıyormuş çoban abi asdasdasd :uhuhuh-onion-head-emoticon:

Külliyen yalan, o kadar zengin olsak var ya...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...
Pseudohomophylus, 19.10.2020 - 23:19 tarihinde yazdı:

1) Emek hırsızlığı

2)Göz ardı edilmek

3)  Ben buradayım diye bağıran her şey

.

.

.

Nefret ettiğim bir şeylerin olmadığını sanıyordum

Gün geçtikçe artıyorlar

:what-crazy-rabbit-emoticon:

4)Her türlü bürokratik kağıt işlemleri

Dilekçe yazmak ve küçük de olsa bir grubun sözcüsü/temsilcisi olmak

Spoiler

Canlanmış...ilginç... 

inanlmaz.gif

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.