Jump to content

Japonya'ya Taşınmak İçin Rehber, Ve Japonyadan Videolar, Japonya'da Yaşamak

Xesonez

Önerilen İletiler

Merhaba arkadaşlar. 2 yıldır Japonyaya kalıcı yerleşmek için araştırma yapıyorum. Didik didik ettim ve size birkaç öneri vermek istedim.

"Japonya Çok Pahalı" diyen herkezin aksine "Tokyo" dışı genellikle daha ucuzdur.(Kyoto gibi) İlk gittiğinizde para harcamak istemiyorsanız tek kişilik Kapsül otellerde kalabilirsiniz :)

Resmi ekleyen

Japonya en zor göç kabul eden ülke. Direk gidip vatandaşı olamıyoruz malesef. Eğer paranız bolsa çok tahat gidip vatandaşı olabilir ve üniversite okuyabilirsiniz.

Eğer orta halli bir kişiyseniz bu 2 seçenek malesef yalan oluyor. üniversite okumak pahalı malesef, dil kursu İle girerseniz Scholarship(burs) uygulamasından faydalanabiliyorsunuz.

Ultra Zengin değilseniz önümüzde 5 seçenek var;

1- Japonyaya Gidip 3 Ay İçerisinde Evlenmek ve Vatandaşlık almak (Tavsiye etmem. Sahte Evlilik Anlaşılır. 3 Ayda Bulup Evlendiğiniz Kişiyide Sevebileceğiniz Mechuldür.)

2- Üniversitenizi burada okuyup, Paranızı biriktirerek, Japonyaya terleşebilirsiniz. Paranız Yeterliyse Ve Sınavlarıda geçerseniz master bile yapabilirsiniz.

3-Üniversiteyi Japonyada okuyup (Paranızı Biriktirerek), Japonyada kalma sürenizi 5 yıla tamamlayarak süresiz oturum alabilirsiniz. Vatandaşlığıda sonra halledersiniz :)

4- Başka bir ülkede üniversite okuyup, denklik ve diğer yollarla (Para biriktirip geçiş yapmak) Japonya'ya yerleşmek.

5- 5 Yıl Kadar Süre ile (yanlış hatırlamıyorsam) Japonyada bulunmuş olursanız Süresiz oturum alarak Vatandaş olmadan yaşayabilirsiniz.

Vatandaşlık Alırsanız Türkiye Vatandaşlığından Çıkmış Olursunuz. Yanlışlarım Varsa Lütfen Söyleyin. Umarım İşinize Yarar.

Oradan örnek bir video

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 72
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bizim kültür bozulalı çok oluyor. Türkler araplarla tanıştığından beri kültürümüz bozulmuştur. Tek değişen şey araplar yerine şimdi batılaşma evresindeyiz. Araplar olacağına batı olsun daha iyi, artık

1. videoyu izledim, o kim ya hele sonunda ekmeği yemesi falan. Saonunda bütün ürünleri cinsel hep :lol: Ama haribi oyunları falan çok düzenli yerleştirmişler. Bir oyun konsolu alsan, oyun bulamama de

Arkadaşlar BU arada Vatandaş Olmadanda Kalabilirsiniz. Uzun Süre Kalırsanız Japonyada (5 Yıldı galiba) Süresiz Oturum Alıp Vatandaslık Almış Gibi Durabilir ve çalışabilirsiniz.

Eline sağlık iyi hazırlamışsın...Peki mesela Üniversite Master'ı için gidebiliyor muyuz?Aslında orada üniversiteye gitmek için İngilizce bilsen yeterli olur çünkü ingilizce eğitim veriyor çoğu üniversite ^^

Ve neden Türkiye vatandaşlığından çıkmış oluyoruz onu anlamadım ben?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kapsül otelde kalamam ben kırarım camı falan F:GDF:Gdfg

Bazıları daha geniş rahat ettiriyorlar. Ama bencede hotel tutmak daha rahat :)

Eline sağlık iyi hazırlamışsın...Peki mesela Üniversite Master'ı için gidebiliyor muyuz?Aslında orada üniversiteye gitmek için İngilizce bilsen yeterli olur çünkü ingilizce eğitim veriyor çoğu üniversite ^^

Ve neden Türkiye vatandaşlığından çıkmış oluyoruz onu anlamadım ben?

Sağol teşekkürler.

Burada üniversite okuyup orada master yapabiliyorsunuz. Bunun sınavları var ama master konusunu yapamayacağımı düsündüğümden fazla pek araştırmadım. :)

Japonya Çifte Vatandaşlık kabul etmiyor. 2 vatandaşlıktan birini seçmemiz gerekiyor. Japonya vatandaşı olursak Türkiye vatandaşlığından çıkmış oluyoruz.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Japonya Çifte Vatandaşlık kabul etmiyor. 2 vatandaşlıktan birini seçmemiz gerekiyor. Japonya vatandaşı olursak Türkiye vatandaşlığından çıkmış oluyoruz.

Bak bunu bilmiyordum ama tabi ben daha büyüyüp tek başıma yaşayana kadar belki değişir(kendimi teselli ediyorum karışmayın :D ) Peki ne yolla alırsak alalım bu böyle değil mi?Olmadı üniversiteyi oku veya master yap beğenmezsen vatandaşı olmazsın çok beğenirsen orada yaşayacağım dersen olursun problem yok :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bak bunu bilmiyordum ama tabi ben daha büyüyüp tek başıma yaşayana kadar belki değişir(kendimi teselli ediyorum karışmayın :D ) Peki ne yolla alırsak alalım bu böyle değil mi?Olmadı üniversiteyi oku veya master yap beğenmezsen vatandaşı olmazsın çok beğenirsen orada yaşayacağım dersen olursun problem yok :D

Bildiğim kadarı ile çok nasıl desem milliyetçiler zamanında Barış Manço konsere gittiği zaman ingilizce konuşmuş susun ya Japonca ya da Türkçe konuşun demişler çevirmen bulunmuş hemen kültürlerine başka kültürleri falan yaklaştırmıyorlar
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Malesef öyle :) Ama bizler çok iyi biliriz japonya özlemini :) Burada bulamadığımız birçok anime, manga , teknolojik alet vs. orada çok rahat bulabiliriz.

Tabi bende animeleri izledikçe özlem gittikçe artıyor japonyaya :) Umarım birgün gideriz.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bildiğim kadarı ile çok nasıl desem milliyetçiler zamanında Barış Manço konsere gittiği zaman ingilizce konuşmuş susun ya Japonca ya da Türkçe konuşun demişler çevirmen bulunmuş hemen kültürlerine başka kültürleri falan yaklaştırmıyorlar

Ben onun konserini izlemiştim Japonya'daki (daha sonradan tabi) Japonca konuşuyordu? :)

Edit:Xesonez kardeşim hayallerini yıkmak istemem ama(benimki de yıkıldı :D) animeler kadar müthiş değil Japonya ne yazık ki :/ Ama elbette hala çok iyi ve gitmek isterim tabi :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Konser olayını pek bilmiyorum. Ama milliyetçi oldukları doğru, sorun çıkmadığı müddetçe sıcak davranıyorlar. Ama tabiki kültürlerine vs. saygı bekliyorlar size gösterdikleri kadar.

Japonlarda ingilizce cok nadir :) Fazla bilmiyorlar ingilizce .

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben onun konserini izlemiştim Japonya'daki (daha sonradan tabi) Japonca konuşuyordu? :)

Edit:Xesonez kardeşim hayallerini yıkmak istemem ama(benimki de yıkıldı :D) animeler kadar müthiş değil Japonya ne yazık ki :/ Ama elbette hala çok iyi ve gitmek isterim tabi :D

Tam hatırlamıyorum taaa 8. sınıfta bir öğretmenimiz anlatmıştı oradan aklımda kalmış kfdjgdkgsdfg
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.