Jump to content

Japonya'ya Taşınmak İçin Rehber, Ve Japonyadan Videolar, Japonya'da Yaşamak

Xesonez

Önerilen İletiler

Aslında babam bana üniversiteni bitir paran ile Japonya'da master'ını yap filan diyor orada öğrenirsin olmazsa diyor ^^ Aslında alfabeleri kanji şeklinde olsa Japonca öğrenmiştim bile :D Animelerden de elimden geldiğince konuşmaları biraz kapıyorum :D Hatta bazen bakmadan anlıyorum veya alt yazı önceden gelirse ne diyeceklerini biliyorum :D

Not:Babam animeleri izlememi destekleyen bir insandır çünkü Japonca öğrenme şansımı artırıyor :D

Ailenin seni desteklemesi güzel birşey :) Banada kursa yazıl, biriktir paranı git hayatını kurtar felan diyorlar :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 72
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bizim kültür bozulalı çok oluyor. Türkler araplarla tanıştığından beri kültürümüz bozulmuştur. Tek değişen şey araplar yerine şimdi batılaşma evresindeyiz. Araplar olacağına batı olsun daha iyi, artık

1. videoyu izledim, o kim ya hele sonunda ekmeği yemesi falan. Saonunda bütün ürünleri cinsel hep :lol: Ama haribi oyunları falan çok düzenli yerleştirmişler. Bir oyun konsolu alsan, oyun bulamama de

Arkadaşlar BU arada Vatandaş Olmadanda Kalabilirsiniz. Uzun Süre Kalırsanız Japonyada (5 Yıldı galiba) Süresiz Oturum Alıp Vatandaslık Almış Gibi Durabilir ve çalışabilirsiniz.

Nette Jponya'da yaşayan birinin yazılarını gördüm. Şok oldum resmen. :D "Tanıştığım her Japon çocuğun sorduğu ilk 2 soru; Nerelisin? Sevgilin var mı? Bunca süre Türk erkeklerine abaza diyerek hakaret etmişiz, özür dilerim arkadaşlar" nedir ya? :D

Hele bu daha beter. Çok uzundu yarısını ekledim. :D

Japonya'ya gelmeden önce ''İnsanlar en başta iyidir ama içlerine girerseniz ne olduklarını anlarsınız. Burda sosyal hayat yoktur. Eğer sağlam arkadaşlıklar kurmak ve dertlerinizden kurtulmak istiyorsanız, Japonya yanlış bir seçim'' tarzı gelip tecrübe etmiş insanların yazılarını okumuştum. 1 aydır burdayım. Ve benim de artık insanlar hakkında bi fikrim var.Bir kere karakterleri zayıf. Öyle güvenebilceğiniz bir dostunuz felan olması zor. Belki eski kasabalarda mümkün ama Tokyo'da? haha imkansız. Türk milleti yardımlaşma konusunda, her konuda daha insancıl. Eğer doğuyu silersek tabi, neyse o ayrı konu. Ayrıca Japon sevgili edinmek de iyi bir fikir değil. Bir kere garipler. Asla emin olamıyorsunuz. Türk erkekleri abazadır evet, ama burdaki erkeklerde de gizli bi abazalık söz konusu.

Bunları ekleyip niye içinizi kararttıysam. :(

Neyse bence gezip görmek güzel olurdu ama değil başka ülkede, alıştığım bu şehirden başka bir yerde yaşayabileceğimi sanmıyorum. :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Nette Jponya'da yaşayan birinin yazılarını gördüm. Şok oldum resmen. :D "Tanıştığım her Japon çocuğun sorduğu ilk 2 soru; Nerelisin? Sevgilin var mı? Bunca süre Türk erkeklerine abaza diyerek hakaret etmişiz, özür dilerim arkadaşlar" nedir ya? :D

Japonya'ya gelmeden önce ''İnsanlar en başta iyidir ama içlerine girerseniz ne olduklarını anlarsınız. Burda sosyal hayat yoktur. Eğer sağlam arkadaşlıklar kurmak ve dertlerinizden kurtulmak istiyorsanız, Japonya yanlış bir seçim'' tarzı gelip tecrübe etmiş insanların yazılarını okumuştum. 1 aydır burdayım. Ve benim de artık insanlar hakkında bi fikrim var.Bir kere karakterleri zayıf. Öyle güvenebilceğiniz bir dostunuz felan olması zor. Belki eski kasabalarda mümkün ama Tokyo'da? haha imkansız. Türk milleti yardımlaşma konusunda, her konuda daha insancıl. Eğer doğuyu silersek tabi, neyse o ayrı konu. Ayrıca Japon sevgili edinmek de iyi bir fikir değil. Bir kere garipler. Asla emin olamıyorsunuz. Türk erkekleri abazadır evet, ama burdaki erkeklerde de gizli bi abazalık söz konusu.

Neyse bence gezip görmek güzel olurdu ama değil başka ülkede, alıştığım bu şehirden başka bir yerde yaşayabileceğimi sanmıyorum. :)

Aynı yazıyı okumuştum aylar önce :) Bu kişiden kişiye değişen birşey tabi. Nerede kimlerle tanıştığı vs. önemli. Tanıştığı kişilerin çoğunluğu öyle olsa bile onlarda bizim gibi insan oldukları için onlarında bizden fazla bir farkı olacağını sanmıyorum. (duyguları vs.) Tabi bunların hepsi kişisel yorumlar :) Kişiden kişiye yorumlamak değişir. Kimisine soğuk davranmış gibi gelir kimisine normaldir. Tabiki taşınmadan önce 1 aylığına denemek için gitmek en iyisi bende öyle yapacağım :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bence başka insanların yazdıkları şeyden dolayı fikir değiştirmemek lazım ya o yazarın çevresi öyleyse?Belki kendisi zten arkadaş kurmada iyi değil o yüzden arkadaşı yok?Bence gidip görmeden bir şey demek yanlış olur :D .

He abaza olabilirler buna lazım yok zaten her sene bir sürü ecchi animesi yapılıyor ^^ :D Ama her erkek abazadır sadece bazıları gizlemeyi daha iyi beceriyor diyeyim sana :D (Bunun aksini söyleyen yalan söylüyordur :D )

Japonya cinselik konusunda ayrı bir boyuta orası doğru.

Ama bu japonyanın neresinde yaşadığına da bağlı diyebilirim. Gerçi ben gitmedim, ama abaza kelimesinden çok, onlar da aşırı sapıklık ve gizli cinselik var...

Evet haklısın ben de gitmedim ama sapıkları da farklı oluyor böyle kendi çaplarında oluyorlar (eğer sapık değilse) başkalarına karışmıyorlar zaten cesaretleri olmuyor :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bence başka insanların yazdıkları şeyden dolayı fikir değiştirmemek lazım ya o yazarın çevresi öyleyse?Belki kendisi zten arkadaş kurmada iyi değil o yüzden arkadaşı yok?Bence gidip görmeden bir şey demek yanlış olur :D .

He abaza olabilirler buna lazım yok zaten her sene bir sürü ecchi animesi yapılıyor ^^ :D Ama her erkek abazadır sadece bazıları gizlemeyi daha iyi beceriyor diyeyim sana :D (Bunun aksini söyleyen yalan söylüyordur :D )

Evet haklısın ben de gitmedim ama sapıkları da farklı oluyor böyle kendi çaplarında oluyorlar (eğer sapık değilse) başkalarına karışmıyorlar zaten cesaretleri olmuyor :)

Hentaileri arada bir izle, adamların hayal gücü çok geniş....(Belki biraz fazla geniş, ayarı kaçırmış gibiler sanki :huh: )
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hentaileri arada bir izle, adamların hayal gücü çok geniş....(Belki biraz fazla geniş, ayarı kaçırmış gibiler sanki :huh: )

Bunlar birazda mitolojiden geliyor diye biliyorum ben..Mesela şu ahtapot meselesi(anladığını varsayıyorum :D ) Mitolojilerinde ona benzer şeyler var..Hem zaten insan biraz kafa yorsa orjinal bir fikir bulabilir bir de bunu profösyonelce yapıyorlar bir sürü şey bulabilmeleri normal bence sapıklıkla bir alakası yok bence :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Fikrimi değiştirmedim her zaman derim bunu, başka ülke ve kültürlere hep ilgim olmuştur ama milliyetçiyim biraz diyelim. :D

Kendimi suçlu gibi hissediyorum şu an. Hem güldüğüm hem de şaşırdığım iki yazı ğaylaştım konun geldiği yerlere bak. Hemen değiştirilerim öhm, samimi bir üslupla yazılmış gezi yazısı önerebilcek var mı? Birkaç tane okudum bu aralar bulamıyorum. :(

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.