Jump to content

Japonya'ya Taşınmak İçin Rehber, Ve Japonyadan Videolar, Japonya'da Yaşamak

Xesonez

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 72
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bizim kültür bozulalı çok oluyor. Türkler araplarla tanıştığından beri kültürümüz bozulmuştur. Tek değişen şey araplar yerine şimdi batılaşma evresindeyiz. Araplar olacağına batı olsun daha iyi, artık

1. videoyu izledim, o kim ya hele sonunda ekmeği yemesi falan. Saonunda bütün ürünleri cinsel hep :lol: Ama haribi oyunları falan çok düzenli yerleştirmişler. Bir oyun konsolu alsan, oyun bulamama de

Arkadaşlar BU arada Vatandaş Olmadanda Kalabilirsiniz. Uzun Süre Kalırsanız Japonyada (5 Yıldı galiba) Süresiz Oturum Alıp Vatandaslık Almış Gibi Durabilir ve çalışabilirsiniz.

Japonya'ya gitmiştim çok güzel bir yer insanları samimi kapsül otellerde kalmadım ama şuan orayı merak ettim :unsure: :unsure:

Gittin mi? Ağlamak istiyorum, ne kadar şanslısın, benimde gitmek istediğim bir yer. Tabi buna mangalar falan düşünülebilir ama çok uzun yıllardır düşündüğüm bir şey.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Japonya yaşamak için değil de ya master için ya da iş gezisi için gitmek istediğim bir yer. Hatta seçtiğim bölümler gereği yüksek ihtimal gidebileceğim bir yer. Fakat nedense oraya yerleşmeyi hiç istemiyorum. Teknolojileri çok gelişmiş olsa bile bana yeterli bir ülke gibi görünmüyor.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Japonya yaşamak için değil de ya master için ya da iş gezisi için gitmek istediğim bir yer. Hatta seçtiğim bölümler gereği yüksek ihtimal gidebileceğim bir yer. Fakat nedense oraya yerleşmeyi hiç istemiyorum. Teknolojileri çok gelişmiş olsa bile bana yeterli bir ülke gibi görünmüyor.

Neden ki?Suç olarak filan da daha iyi durumdalar, eğitim olarak da aynı şekilde...Hem kültürlerinden gelen bi' kibarlıkları filan var özel hayatına burunlarını filan sokmuyorlar :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Neden ki?Suç olarak filan da daha iyi durumdalar, eğitim olarak da aynı şekilde...Hem kültürlerinden gelen bi' kibarlıkları filan var özel hayatına burunlarını filan sokmuyorlar :)

Fazla yargılamak istemiyorum fakat istememe nedenlerimden bir kaçını yazayım. Teknolojiye çok bağımlı hale gelmişler. Sanal dünyaya aşırı derecede bağımlılar. Ben doğayı seven bir insanım. :D Hem de çok çalışkan adamlar. Ben çok çalışma taraftarı biri değilimdir. Gerektiği kadar çalışmak yeter bir insana.

Şöyle bir durumum da var. Ben farklı yerlere yerleşmek yerine o yerleri gezmeyi tercih ederim. Anlatabildim mi tam bilmiyorum ama yerleşilecek ve gezilecek yerler diye iki ayrı kavramım var benim. Mesela İstanbul yerleşmek istemediğim yerler arasındadır. Fakat İstanbul'u gezmeyi çok severim. Bir kaç tane de kendime özel sebeplerim var. Onları saymama gerek yok.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Fazla yargılamak istemiyorum fakat istememe nedenlerimden bir kaçını yazayım. Teknolojiye çok bağımlı hale gelmişler. Sanal dünyaya aşırı derecede bağımlılar. Ben doğayı seven bir insanım. :D Hem de çok çalışkan adamlar. Ben çok çalışma taraftarı biri değilimdir. Gerektiği kadar çalışmak yeter bir insana.

Şöyle bir durumum da var. Ben farklı yerlere yerleşmek yerine o yerleri gezmeyi tercih ederim. Anlatabildim mi tam bilmiyorum ama yerleşilecek ve gezilecek yerler diye iki ayrı kavramım var benim. Mesela İstanbul yerleşmek istemediğim yerler arasındadır. Fakat İstanbul'u gezmeyi çok severim. Bir kaç tane de kendime özel sebeplerim var. Onları saymama gerek yok.

Anladım ^3^ Aslında sebebin sadece teknolojiyi pek sevmemen olsaydı gereksiz bi' sebep derdim çünkü doğayı koruyorlar ve doğayla iç içe olan yerleri Türkiye'deki yerlerden fazla ^^ Ama başka sebeplerin de varsa sen bilirsin diyorum :) :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Anladım ^3^ Aslında sebebin sadece teknolojiyi pek sevmemen olsaydı gereksiz bi' sebep derdim çünkü doğayı koruyorlar ve doğayla iç içe olan yerleri Türkiye'deki yerlerden fazla ^^ Ama başka sebeplerin de varsa sen bilirsin diyorum :) :)

Sadece teknolojiyi söylesem yalan olur çünkü ben de teknolojiye çok fazla bağımlı olan bir insanım. Fakat Türkiye koşullarında bu bir yere kadar oluyor. :D

Zaten gezmek için gitmek istediğim yerlerin başında geliyor Japonya.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kapsül otel iş gezisinde olanlar, otel bulamayanlar ya da ucuz otel arayanların kaldığı yerler oluyor.Sadece yatak, televizyon filan var başka bir şey yok :) Çok ilginç bi' yer değil ^^ Sadece yatağının etrafı kapalı diye düşün işte sana kapsül otel :D

Çok küçük bir yerede benziyo bunalırım orada kalsaymışım

Gittin mi? Ağlamak istiyorum, ne kadar şanslısın, benimde gitmek istediğim bir yer. Tabi buna mangalar falan düşünülebilir ama çok uzun yıllardır düşündüğüm bir şey.

Umarım bir gün gidersin
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra...
  • 5 hafta sonra...

merhabalar ^^

Japonya'ya ilgisi olanlar icin blog adresim (kendim 3 yildir Japonya'da yasiyorum) 

Turkce-Japonca ve Ingilizce blog tutuyorum.

merak edenler icin:

http://cig-balik-mi-yiyorsun-ay-igrenc.blogspot.jp

Bloğundaki yemekleri harbi yedinmi ya :D Onigiri, tofu denilen yemekleri hade neysede diğerleri hiçde iyi gözükmüyor :) Japonların bazı özelliklerini severimde yemekleri bana uzak kalsın abi :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.