Jump to content

Japonya'ya Taşınmak İçin Rehber, Ve Japonyadan Videolar, Japonya'da Yaşamak

Xesonez

Önerilen İletiler

Eline sağlık iyi hazırlamışsın...Peki mesela Üniversite Master'ı için gidebiliyor muyuz?Aslında orada üniversiteye gitmek için İngilizce bilsen yeterli olur çünkü ingilizce eğitim veriyor çoğu üniversite ^^ Ve neden Türkiye vatandaşlığından çıkmış oluyoruz onu anlamadım ben?

Bazıları daha geniş rahat ettiriyorlar. Ama bencede hotel tutmak daha rahat :)

Sağol teşekkürler.

Burada üniversite okuyup orada master yapabiliyorsunuz. Bunun sınavları var ama master konusunu yapamayacağımı düsündüğümden fazla pek araştırmadım. :)

Japonya Çifte Vatandaşlık kabul etmiyor. 2 vatandaşlıktan birini seçmemiz gerekiyor. Japonya vatandaşı olursak Türkiye vatandaşlığından çıkmış oluyoruz.

Japonya vatandaşlığını Türkiye vatandaşlığından çıkıp alıyoruz ve 6 ay sonra tekrar Türkiye vatandaşlığına başvuruyoruz.. Normalde her iki ülke de ikinci vatandaşlığı kabul etmiyor. Bir çok ülke gibi.. Fakat doğum yerimiz olduğundan ve ana kütüğümüz Türkiyede bulunduğundan dolayı Türkiye 2. vatandaşlık vermek zorunda kalıyor..

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 72
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bizim kültür bozulalı çok oluyor. Türkler araplarla tanıştığından beri kültürümüz bozulmuştur. Tek değişen şey araplar yerine şimdi batılaşma evresindeyiz. Araplar olacağına batı olsun daha iyi, artık

1. videoyu izledim, o kim ya hele sonunda ekmeği yemesi falan. Saonunda bütün ürünleri cinsel hep :lol: Ama haribi oyunları falan çok düzenli yerleştirmişler. Bir oyun konsolu alsan, oyun bulamama de

Arkadaşlar BU arada Vatandaş Olmadanda Kalabilirsiniz. Uzun Süre Kalırsanız Japonyada (5 Yıldı galiba) Süresiz Oturum Alıp Vatandaslık Almış Gibi Durabilir ve çalışabilirsiniz.

merhabalar ^^

Japonya'ya ilgisi olanlar icin blog adresim (kendim 3 yildir Japonya'da yasiyorum) 

Turkce-Japonca ve Ingilizce blog tutuyorum.

merak edenler icin:

http://cig-balik-mi-yiyorsun-ay-igrenc.blogspot.jp

bu yaz kısmet olursa arkadaşlar ile gideceğiz ama blog'da gördüğüm kadarıyla 1 haftalık bir gezinin yetersiz olacağı kanısındayım  :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bloğundaki yemekleri harbi yedinmi ya :D Onigiri, tofu denilen yemekleri hade neysede diğerleri hiçde iyi gözükmüyor :) Japonların bazı özelliklerini severimde yemekleri bana uzak kalsın abi :)

hehehe hem de oyle bi yiyorum ki:D On yargisiz yaklasinca butun yemekler o kadar guzel ki! Soyle dusun bak, Japonlar bu yemekleri yiyerek 85 yasina kadar yasiyorlar. Demek ki asiri saglikli yemekleri var:) Zaten alisinca da tadi da cok harika geliyor:D Kesinlikle dene derim!

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

merhabalar ^^

Japonya'ya ilgisi olanlar icin blog adresim (kendim 3 yildir Japonya'da yasiyorum) 

Turkce-Japonca ve Ingilizce blog tutuyorum.

merak edenler icin:

http://cig-balik-mi-yiyorsun-ay-igrenc.blogspot.jp

Blog siten gayet tanıtıcı ve güzel, fotoğraflarla anlatımlar hoş olmuş. Japonya bizim yaşantımıza ve kültürümüze gerçekten çok uzak. Anime ve hayranlığı ile japonya da kalmak vatandaşlık değiştirmek bana doğru gelmiyor. Uluslararası özel bir şirkette (çin ve japonya ya da iş yapıyoruz) grafik tasarımcı unvanıyla çalışan biri olarak şunu belirtmek isterim ki, sizin gibi orayı gezip bir süre yaşadıktan sonra karar vermeleri. Yemek kültürümüz zaten çok farklı. Dil de aynı şekilde, ingilizce konuşulmuyor. Microsoft muhendisi japon bir muhendisi universiteye ziyarete gelmişti, kulaklıklar dağıtıldı ing.-tr ceviri için. Ben kulaklık istemedim, cunku adam 20 yılı aşkın amerikada olmasına rağmen ingilizce kelimeleri tam telefuz edemiyor, yavas ve anlasılır sekilde konusuyordu. Kısaca hem ing. hem japonca öğrenmek zorundasınız. Kimsenin hevesini kırmak istemem ama gerçekler ortada, bir şekilde en az bir ay orada yaşayıp kendi gözlerinizle görmeniz gerekiyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ne zaman geliyorsuuun? Ben burada olurum buyuk ihtimalle! Yardimci olmak isterim ve kesinlikle 1 hafta yetmez:)) 

büyük bir ihtimal kpss gerçeğinden sonra olacak  :)  şuan için görmek istediğim ülkelerin başında geliyor japonya (iran ve ispanyadan önce görmek şart). gerek tarih gerekse kültür olarak köklü bir geçmişe sahip olan bir kardeş ülke. bu arada en çok tashirojima adasını merak ediyorum bir söylentiye göre insandan çok kedi nüfusunun egemen olduğu bir adaymış  :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

tesekkurler ^^ ama evet bahsettiginiz gibi cok cok farkli bi kultur. buraya gelip asiri sevenler var (benim gibi) bazilari da nefret edip donuyor maalesef. yeni kulturlere ne kadar acik olursaniz olun, Japon kulturu hep farkli kaliyor. Yemekler cok farkli, alistiktan sonra ama cok guzel ve saglikli oldugunu fark ediyorsunuz:) Japonya'da yabanci olmak hos guzel; ama Japon olmak zor diye dusunuyorum, cok calismalari gerekiyor is hayatina girince ><

Blog siten gayet tanıtıcı ve güzel, fotoğraflarla anlatımlar hoş olmuş. Japonya bizim yaşantımıza ve kültürümüze gerçekten çok uzak. Anime ve hayranlığı ile japonya da kalmak vatandaşlık değiştirmek bana doğru gelmiyor. Uluslararası özel bir şirkette (çin ve japonya ya da iş yapıyoruz) grafik tasarımcı unvanıyla çalışan biri olarak şunu belirtmek isterim ki, sizin gibi orayı gezip bir süre yaşadıktan sonra karar vermeleri. Yemek kültürümüz zaten çok farklı. Dil de aynı şekilde, ingilizce konuşulmuyor. Microsoft muhendisi japon bir muhendisi universiteye ziyarete gelmişti, kulaklıklar dağıtıldı ing.-tr ceviri için. Ben kulaklık istemedim, cunku adam 20 yılı aşkın amerikada olmasına rağmen ingilizce kelimeleri tam telefuz edemiyor, yavas ve anlasılır sekilde konusuyordu. Kısaca hem ing. hem japonca öğrenmek zorundasınız. Kimsenin hevesini kırmak istemem ama gerçekler ortada, bir şekilde en az bir ay orada yaşayıp kendi gözlerinizle görmeniz gerekiyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

aa KPSS icin bol sans!! :) Umarim super gecer ve atlar gelirsiniz.

Gorulmesi gereken bir yer evet. ama gelmisken, diger Asya ulkelerine de kacin derim ben:D

büyük bir ihtimal kpss gerçeğinden sonra olacak  :)  şuan için görmek istediğim ülkelerin başında geliyor japonya (iran ve ispanyadan önce görmek şart). gerek tarih gerekse kültür olarak köklü bir geçmişe sahip olan bir kardeş ülke. bu arada en çok tashirojima adasını merak ediyorum bir söylentiye göre insandan çok kedi nüfusunun egemen olduğu bir adaymış  :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.