Jump to content

Türk Dizileri

Mr. Irish

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 52
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=rc3CfHfNmXg star trek in parody si olarak görülür ve bugüne kadar en iyi türk yapımı diyebilirim imdb ise gördüğüm en yüksek puan alan türk yapımı film olarak gördü

Başarısızlık, bir tek leyla ile mecnun var iyi olan diğer hepsi çöp.

Bi Leyla ile Mecnun var. :( Bir de Kore dizilerin Türk versiyonları var akıllara zarar. :ph34r: Rezil oluyormuş gibi hissediyorum bana n'oluyorsa artık. :D

uzun dizi = daha çok reklam

daha çok reklam = daha çok para

o diziyi hazırlayanları önemseyen yok zaten. 1 haftada 2 saatlik diziyi çekmek ve yetiştirmek cidden zor iş. dışardan dandik görünüyor olabilir ama ellerinden daha iyisinin gelceğini sanmıyorum. hadi kıçı kırık dizileri geçtim de hele Muhteşem Yüzyıl veya Suskunlar gibi dışardan da kaliteli görünen dizileri hazırlamak ne zor iştir bilemiyorum.

dün bi dizi izledim Bebek İşi diye, Turkmax'ta yayınlanıyormuş normalde, 30dklik dizi. Nurgül Yeşilçay, Nevra Serezli falan oynuyor, bi de Akasya Durağı'ndaki yeşilçam tipli herif(adını bilmiyorum). baya hoşuma gitti dizi, öyle bi bakıyım diye oturmuştum bitene kadar kalkamadım :D Show TV'de arka arkaya 3-4 bölüm yayınladılar, bundan sonra Turkmax'tan da takip ederim. umarım diğerlerine bi örnek olur bu 30dklik dizi.

edit: bundan sonra yazdıklarımı böyle yazıcam, çok okunaksız oluyordu fonttan dolayı :(

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

uzun dizi = daha çok reklam

daha çok reklam = daha çok para

o diziyi hazırlayanları önemseyen yok zaten. 1 haftada 2 saatlik diziyi çekmek ve yetiştirmek cidden zor iş. dışardan dandik görünüyor olabilir ama ellerinden daha iyisinin gelceğini sanmıyorum. hadi kıçı kırık dizileri geçtim de hele Muhteşem Yüzyıl veya Suskunlar gibi dışardan da kaliteli görünen dizileri hazırlamak ne zor iştir bilemiyorum.

dün bi dizi izledim Bebek İşi diye, Turkmax'ta yayınlanıyormuş normalde, 30dklik dizi. Nurgül Yeşilçay, Nevra Serezli falan oynuyor, bi de Akasya Durağı'ndaki yeşilçam tipli herif(adını bilmiyorum). baya hoşuma gitti dizi, öyle bi bakıyım diye oturmuştum bitene kadar kalkamadım :D Show TV'de arka arkaya 3-4 bölüm yayınladılar, bundan sonra Turkmax'tan da takip ederim. umarım diğerlerine bi örnek olur bu 30dklik dizi.

edit: bundan sonra yazdıklarımı böyle yazıcam, çok okunaksız oluyordu fonttan dolayı :(

Rengi değiştirmeni tafsiye ederim göz yoruyor :)
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Rengi değiştirmeni tafsiye ederim göz yoruyor :)

o zaman renksiz yazarım asfuhas :D

uzun bişey yazıp da renksiz bırakınca okunmuyor ya cidden, kendi yazdığım şeye bakıp "lan bunu insan okuycak!" diyorum o derece :D neyse bakıcam bi çaresine, sadece kalın yapsam yeterli olabilir aslında.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Türkiye de özellikle son zamanlardaki dizilerde konu hep dram, ihtiras, entrika, kötülük, aldatma, tecavüz gibi olaylarda yoğunlaşıyor.. aksine ben eve işimden okulumdan dönünce rahatlayabileceğim gülebileceğim şeyler izlemek isterim. Şu an ülkemizdeki Kore Dizisi sevdası da bundan kaynaklanıyor... Kore dizilerinde saf sevgi var çünkü...

Türkiye'de çok kaliteli oyuncular var aslında dizilerde.. Her ne kadar Türkiye güzellerini sırf güzel oldukları için diziye yerleştirseler de çok baba oyuncular var. Bunun sebebi de yetenekli tiyatro sanatçılarının kendi işlerinde ekmeğini çıkaramayışları bu yüzden televizyon dünyasına başvurdukları için maalesef..

Dizi konularına gelince... Türkiye'de konusu oyuncu kadrosu müthiş olan diziler var.. Arkadaşlar çoğunu yukarlarda sıralamışlar..

Komedi dizileri içinde şu an en orijinal olanı kuşkusuz Leyla ile Mecnun, sonra İşler Güçler geliyor.. Bunu yanında Tatlı Hayat, Dadı çok iyi yapımlardı... Her ne kadar konuları yabancı ülkeden araklanmış olsalar da... Ama Leyla ile Mecnun a kadar komedi için çok başarılı orijinal şeyler yapıldığını söyleyemem.. Hani Birol Güven yapımları istisna sayılabilir ( Çocuklar Duymasın, Ayrılsak da Beraberiz, En Son Babalar Duyar) ancak onlar da kanal değiştirince kaliteleri bozuldu diye düşünüyorum..

Dram dizilerine hiç girmicem şu an piyasada bence düzgün bir yerli dram dizisi yok..

Bir konuya daha değinmek istiyorum.. Konu olarak oyuncular olarak pek standartlar üstünde sayılmasa da yerli dizilerimiz bir konuda birçok ülkenin dizi sektörünü geçen bir şey var: O da dizi müzikleri... Gökhan Kırdar bu işte bir numara... Sonrasında aklıma Kıraç geliyor.. Leyla ile Mecnundan sonra Leyla The Band diye grup çıkardılar mesela... Aslında bizim bu konuda iyi olmamız Yeşilçam'dan geliyor.. Örneklerini sayamayacak kadar çok film müziğimiz var... Selvi Boylum Al Yazmalım gibi...

Edit: Yedi Numara gibi eski Trt 1 dizilerini konudan tamamen istisna tutuyorum :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 sene sonra...

Dizi süresi uzun, özet neredeyse dizi kadar uzun +sezonları sakız gibi uzatıyorlar.

Gerekli, gereksiz ne klişe varsa dolduruyorlar.

Bir de genelde hep aşk üzerine.

TR'de fantastik, bilim kurgu vs. bu tür diziler yapılmıyor pek zaten.

Eski Türk dizilerini severdim de, şimdikileri pek sevdiğimi söylemeyeceğim açıkçası.

Basit bir örnek; Yabancıların tüm özeti en fazla 2-3 dk, bizde bir saat........ Saçma.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

3 saat dizi çekmeyi+reklamları sık tutmayı+ürün yerleştirmeyi bıraksalar gayet güzel dizilerimiz olacak ama şu pembe diziler sonlanırsa tabi,dizilerin genel konusu aşçı bahçıvana,bahçıvan şoföre,şoför uşağa sonra hepsi uşağa... Komedi-mizah dizileri bu saçma diziler yüzünden piyasadan siliniyor fantastik dizi yapamadığımız gibi iyice pembe dizi üretiyoruz bence işe yaramaz bir dizi sektörüne sahibiz.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.