Jump to content

Dış güzellik mi ? İç güzellik mi ?

Mr. Irish

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 613
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Herkese sorsan "ÖNEMLİ OLAN İÇ GÜZELLİK" der. Ama kimse çirkin bulduğu birinin içini merak etmez. Güncellemesini paylaştım farklı farklı görüşler geldi zed ise fikir verdi bende konuyu açıyorum size g

Forumdakiler ile düğündeykene. http://inciswf.com/kynsrl.swf

Lucy'nin dediği gibi ikiside önemli ama eğer birini seç deseniz dış güzelliği tercih ederim :) Hem dışı güzel olduktan sonra belli bi' noktaya kadar insan katlanabiliyor :D

Dış güzellikten yola çıkarsın ... ama olay sadece dış güzellikte son buluyorsa ( yani iç güzelliği yoksa ) o olay zaten biter ... yani dış güzellik önemli bir faktör ... ama iç güzellik olmadan da olmayan birşey ... sonuç olarak ikisi birlikte olmalı . Hoşunuza giderse zaten dışı da içi de güzel gelecektir ..

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 5 sene sonra...
  • 2 hafta sonra...

@MuraTika zamanında sormuştun sana göre güzellik ne diye, buraya yazayım :) Gerçi FF'de yazmıştım herhalde.

Güzellik kavramı bana göre sevgiden gelir. Bir insanın içini görmek zaman ister ama daha yeni tanıştığınız bir kişiyi sevip sevmediğinizi söyleyebilirsiniz. Bir insanı sevdikçe onun güzelliği gözünüzde artmaya başlar. Bir insandan nefret ederseniz onda sürekli bir kusur ve çirkinlik görürsünüz. Kimsenin ailesini çirkin gördüğünü sanmıyorum, bunun nedeni gerçekten güzel olmaları mı? Hayır, onlar güzel çünkü onları seviyoruz. Ben mesela annanemin gülüşünü çoğu insanın gülüşünden daha güzel buluyorum ama dışarıdan alakası olmayan biri normal yaşlı gülüşü der geçer. Onun için tanıştığım bir insanı ilk gördüğüm zaman dış görünüşü yargılamam, akışına bırakırım onu sevdikçe güzelleşmesini izlerim. Bu sadece sevgili için geçerli değil arkadaşlar içinde geçerli. Ben arkadaşlarımı hep güzel görüyorum.

Şuana kadar 2 kişiyi sevdim sadece. İkisi de benim için dünyanın en güzel insanıydı ve kimi getirirseniz getirin bu kararım değişmez. İlk sevdiğim kişiyi sevmekten vazgeçtiğim ve bir başkasını sevdiğim vakit geri dönüp baktığımda sıradan bir kız gördüm. Sevdiğim, yıllar boyunca dünyanın en güzel kızı bir anda normale dönmüştü. 

Bahsedilen dış güzellik o kadar basit bir şey ki bir anda kayboluverir. Mesela çok güzel bir kız gördünüz ertesi gün yüzü sivilcelerle dolmuş olsun. Bir önceki günün güzelliğinden eser kalmaz. Bu kadar basit kaybolabilen bir şeyle yola çıkmak bana göre saçmadır. 

Bence günümüzde insanların birbirini aldatmasında ki en büyük sorun bu güzellik algısıdır. Anlık bir güzelliğe kapılıp gidiyorlar ve onu elde ettikten sonra o güzelliğin bir kıymeti kalmıyor. Zaten sırf bu yüzden yola çıkarsan daha seçtiğin kişiye varmadan ondan daha güzeli yanından geçer gider. Tabii aldattığı kişi sevgilisinden daha çirkin olabilir. Bunun nedenini söylemek gerekirse oluşan heyecandan karşındakini daha çekici buluyorsun. Suç işlemenden dolayı adrenalin yükleniyor heyecanlanıyorsun ve aldatmaya doğru yöneliyorsun çünkü elinde bulunan kişiden daha güzel bir şey buluyorsun. Birde siz beni bununla mı aldatmış dediğinizde muhtemelen o kişiyi sevmediğiniz için daha çirkin görüyorsunuz :)

Bu kadar basit bir güzelliğin peşine düşmemenizi tavsiye ederim. O dış güzellik çok gelip geçici bir şeydir. İşin bir kumar tarafı da şudur belki de çok güzel gördüğünüz kişiyi tanıdıkça daha çok seveceksiniz ve ondan başkasını göremeyeceksiniz. Tabii kumar işte :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

pegasusejder, 10 dakika önce tarihinde yazdı:

@MuraTika zamanında sormuştun sana göre güzellik ne diye, buraya yazayım :) Gerçi FF'de yazmıştım herhalde.

Güzellik kavramı bana göre sevgiden gelir. Bir insanın içini görmek zaman ister ama daha yeni tanıştığınız bir kişiyi sevip sevmediğinizi söyleyebilirsiniz. Bir insanı sevdikçe onun güzelliği gözünüzde artmaya başlar. Bir insandan nefret ederseniz onda sürekli bir kusur ve çirkinlik görürsünüz. Kimsenin ailesini çirkin gördüğünü sanmıyorum, bunun nedeni gerçekten güzel olmaları mı? Hayır, onlar güzel çünkü onları seviyoruz. Ben mesela annanemin gülüşünü çoğu insanın gülüşünden daha güzel buluyorum ama dışarıdan alakası olmayan biri normal yaşlı gülüşü der geçer. Onun için tanıştığım bir insanı ilk gördüğüm zaman dış görünüşü yargılamam, akışına bırakırım onu sevdikçe güzelleşmesini izlerim. Bu sadece sevgili için geçerli değil arkadaşlar içinde geçerli. Ben arkadaşlarımı hep güzel görüyorum.

Şuana kadar 2 kişiyi sevdim sadece. İkisi de benim için dünyanın en güzel insanıydı ve kimi getirirseniz getirin bu kararım değişmez. İlk sevdiğim kişiyi sevmekten vazgeçtiğim ve bir başkasını sevdiğim vakit geri dönüp baktığımda sıradan bir kız gördüm. Sevdiğim, yıllar boyunca dünyanın en güzel kızı bir anda normale dönmüştü. 

Bahsedilen dış güzellik o kadar basit bir şey ki bir anda kayboluverir. Mesela çok güzel bir kız gördünüz ertesi gün yüzü sivilcelerle dolmuş olsun. Bir önceki günün güzelliğinden eser kalmaz. Bu kadar basit kaybolabilen bir şeyle yola çıkmak bana göre saçmadır. 

Bence günümüzde insanların birbirini aldatmasında ki en büyük sorun bu güzellik algısıdır. Anlık bir güzelliğe kapılıp gidiyorlar ve onu elde ettikten sonra o güzelliğin bir kıymeti kalmıyor. Zaten sırf bu yüzden yola çıkarsan daha seçtiğin kişiye varmadan ondan daha güzeli yanından geçer gider. Tabii aldattığı kişi sevgilisinden daha çirkin olabilir. Bunun nedenini söylemek gerekirse oluşan heyecandan karşındakini daha çekici buluyorsun. Suç işlemenden dolayı adrenalin yükleniyor heyecanlanıyorsun ve aldatmaya doğru yöneliyorsun çünkü elinde bulunan kişiden daha güzel bir şey buluyorsun. Birde siz beni bununla mı aldatmış dediğinizde muhtemelen o kişiyi sevmediğiniz için daha çirkin görüyorsunuz :)

Bu kadar basit bir güzelliğin peşine düşmemenizi tavsiye ederim. O dış güzellik çok gelip geçici bir şeydir. İşin bir kumar tarafı da şudur belki de çok güzel gördüğünüz kişiyi tanıdıkça daha çok seveceksiniz ve ondan başkasını göremeyeceksiniz. Tabii kumar işte :D

Peki sana bir soru soracağım izninle

O sevdiğin kız şimdi sana geri dönmek istese, kabul eder miydin?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

MuraTika, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Peki sana bir soru soracağım izninle

O sevdiğin kız şimdi sana geri dönmek istese, kabul eder miydin?

İlkinden bahsediyorsan sadece bir seferliğine konuşurdum. Dediğim gibi zaten onunla çıkmayı falan istemedim, sadece sevdim. İkinci diye bahsettiğimi hala seviyorum ama ben deneyeceğimi denedim ve artık uğraşmıyorum diyeyim. O dönerse onunla belki olabilir, biraz daha tanımam gerekiyor onu zaten şartlara göre gelişir durum. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.