Jump to content

RWBY (Ruby-Weiss-Blake-Yang)


 Share

Recommended Posts

rwby_by_montyoum-d5kjod7.jpg
Red like roses fills my dreams and brings me to the place you rest
White is cold and always yearning burdened by a royal test
Black the beast descends from shadows
Yellow beauty burns gold


RWBY. Ruby-Weiss-Blake-Yang. Yani kırmızı, beyaz, siyah ve sarı. İsimden de anlayacağınız üzere hikaye 4 kişiyi anlatıyor. Başlamadan önce uyarayım, bu tam olarak bir anime değil. Size anlatacağım şey "Rooster Teeth" adında bir grubun hazırladığı 3 boyutlu bir animasyon.

Hikaye her zamanki gibi paralel bir evrende geçiyor. Karanlığın yaratıkları insanoğluna karşı teması. Bu savaş sırasında insanoğlunun en büyük kozu ise "Dust" yani toz. Bu maddenin çeşitli renklerde türleri var. Bu maddeyi tuhaf silahlarıyla birleştirerek dünyayı koruyan kişiler ise "Avcılar". Sadece yakın dövüş silahları yok, bu enerjiyi büyü kullanımına benzer bir şekilde de kullananlar var. Asalar, kılıçlar, tüfekler ve bazen birden fazlası bir arada. Avcıların eğitildiği özel bir akademi bulunuyor. Bu akademinin adı "Beacon Academy". Hikaye ana karakterlerimizden olan Ruby'nin bir olay sonrası akademiden birkaç kişi tarafından fark edilmesi, ve yetenekleri nedeniyle 2 sınıf atlayarak akademiye kabul edilmesiyle başlıyor.
Bu animasyonun animelerden farklı pek çok kısmı var. İlk olarak japonca değil, yani ingilizce konuşuyorlar. İkincisi ise bölümler anime bölümlerinden daha kısa. Fakat traileri izler izlemez beni kendine hayran etti. Dört karakter için dört farklı trailer var. Favorim kırmızı <3

Ek olarak, her karakterin bir masaldan esinlendiğini okumuştum. Ruby kırmızı başlıklı kızmış. Weiss pamuk prenses. Blake güvel ve çirkin. Yang ise tam bilmiyorum.

 

Trailer:

Diğer 3 trailer:


Link to comment
Share on other sites

Benim gibi bu seriyi bilen birisi daha varmış demek :D Ben ismini Red-White-Black-Yellow olarak biliyordum :D Bu arada her hafta cuma günü yeni bölümleri çıkıyor :D Bayağı güzel bir seri, yani şimdiden kendini izletiyor :D İngilizcesi olanlar izlesin derim, yoksa tüm sezon bitene kadar altyazı bulamazsınız :/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.