Jump to content

RWBY (Ruby-Weiss-Blake-Yang)

0nLin3

Önerilen İletiler

rwby_by_montyoum-d5kjod7.jpg
Red like roses fills my dreams and brings me to the place you rest
White is cold and always yearning burdened by a royal test
Black the beast descends from shadows
Yellow beauty burns gold

RWBY. Ruby-Weiss-Blake-Yang. Yani kırmızı, beyaz, siyah ve sarı. İsimden de anlayacağınız üzere hikaye 4 kişiyi anlatıyor. Başlamadan önce uyarayım, bu tam olarak bir anime değil. Size anlatacağım şey "Rooster Teeth" adında bir grubun hazırladığı 3 boyutlu bir animasyon.

Hikaye her zamanki gibi paralel bir evrende geçiyor. Karanlığın yaratıkları insanoğluna karşı teması. Bu savaş sırasında insanoğlunun en büyük kozu ise "Dust" yani toz. Bu maddenin çeşitli renklerde türleri var. Bu maddeyi tuhaf silahlarıyla birleştirerek dünyayı koruyan kişiler ise "Avcılar". Sadece yakın dövüş silahları yok, bu enerjiyi büyü kullanımına benzer bir şekilde de kullananlar var. Asalar, kılıçlar, tüfekler ve bazen birden fazlası bir arada. Avcıların eğitildiği özel bir akademi bulunuyor. Bu akademinin adı "Beacon Academy". Hikaye ana karakterlerimizden olan Ruby'nin bir olay sonrası akademiden birkaç kişi tarafından fark edilmesi, ve yetenekleri nedeniyle 2 sınıf atlayarak akademiye kabul edilmesiyle başlıyor.
Bu animasyonun animelerden farklı pek çok kısmı var. İlk olarak japonca değil, yani ingilizce konuşuyorlar. İkincisi ise bölümler anime bölümlerinden daha kısa. Fakat traileri izler izlemez beni kendine hayran etti. Dört karakter için dört farklı trailer var. Favorim kırmızı <3

Ek olarak, her karakterin bir masaldan esinlendiğini okumuştum. Ruby kırmızı başlıklı kızmış. Weiss pamuk prenses. Blake güvel ve çirkin. Yang ise tam bilmiyorum.

Trailer:

Diğer 3 trailer:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 67
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Konu eski kalmış ama, yeni konu açmayayım dedim. Serinin oyununu çıkartıyorlarmış :D

Geçtiğimiz pazar günü RWBY'nin yapımcısı ve Rooster Teeth'in yönetmeni Monty Oum 33 yaşında vefat etmiştir. Ailesine, yakınlarına ve hayranlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletmiş olayım böylece... L

Benim gibi bu seriyi bilen birisi daha varmış demek :D Ben ismini Red-White-Black-Yellow olarak biliyordum :D Bu arada her hafta cuma günü yeni bölümleri çıkıyor :D Bayağı güzel bir seri, yani şimdiden kendini izletiyor :D İngilizcesi olanlar izlesin derim, yoksa tüm sezon bitene kadar altyazı bulamazsınız :/

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.