Jump to content

Sizce Element Bükme Gerçekmi?

Devil

Önerilen İletiler

Avatar:Legend of Korra'yı izledim ve dedimkı kendime acaba gerçekten elementleri bükme varmı?Sonra biraz araştırdım.Bazı yöntemler fln vermişler ama Avatar'daki gibi değilde mesela bardaktaki suyu titreştirmek gibi şeyler.Beyin gücüyle yaptıklarını fln yazmışlar.Sizce bunlar gerçekmi?Eğer gerçekse ne kadar ileri gidilebilir,yani Avatar'daki gibi fırtına cikarilabilirmi?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 72
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Avatar:Legend of Korra'yı izledim ve dedimkı kendime acaba gerçekten elementleri bükme varmı?Sonra biraz araştırdım.Bazı yöntemler fln vermişler ama Avatar'daki gibi değilde mesela bardaktaki suyu tit

Yapabileceğimiz bu fazla ileri gidemeyiz ;

Arkadaşlar şu kadar söylüyüm. İnsan gerçekten çok yüksek bir mahiyette yaratılmış. Çok zengin latifeleri var. Yani elbise gibi düşünürsek hayvanın 10 altınlık elbisesi varsa insanın 1000 altınlık elbi

Avatar:Legend of Korra'yı izledim ve dedimkı kendime acaba gerçekten elementleri bükme varmı?Sonra biraz araştırdım.Bazı yöntemler fln vermişler ama Avatar'daki gibi değilde mesela bardaktaki suyu titreştirmek gibi şeyler.Beyin gücüyle yaptıklarını fln yazmışlar.Sizce bunlar gerçekmi?Eğer gerçekse ne kadar ileri gidilebilir,yani Avatar'daki gibi fırtına cikarilabilirmi?

O kadar büyük bir şey yapılamaz fakat insanlar sadece beyninin %10'nunu kullandığı iddia edilir tamamını kullanabilirsek suyu falan oynatabileceğimizi düşünüyorum.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bence gerçek, her şeye ihtimal veren biriyimdir. İnsanların neler yapabileceğini,sınırlarının nerede bittiğini hangi insanoğlu bilebilir ki? Şimdilik sadece inanmakla yetiniyorum, umarım bir gün insanlar ellerinden ateş topları çıkarır ve ben de bu olayı görecek kadar yaşarım. Resmi ekleyen

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

O kadar büyük bir şey yapılamaz fakat insanlar sadece beyninin %10'nunu kullandığı iddia edilir tamamını kullanabilirsek suyu falan oynatabileceğimizi düşünüyorum.

Benim bildiğim kadarıyla da o olay farklı bir şey. %10 beyin hücreleri kullanılıyor diğer hücreler yedekte kalıyor. %10 da ölen hücrelerin yerine o yedekteki hücreler geçiyor. Yani basitçe bir 500ml bardak var yanında da 2 litrelik sürahi var o bardağa 500ml den fazla su dökemezsin ama su taştıkça yada içildikten sonra ilave edebilirsin gibi bir şeyler işte. ^^

Yinede insan bedenini daha tam kapasite de bilinmediğini düşünüyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İnsan beyni çoğu engellemelerle bizi korur aslında. Beynimizin %10'unun, %3'ünü kullanmamızda bu koruyucu engellemelerden birisi işte :D Çünkü eğer, %100'ünü kullanabilseydik, hiç bir şeyi unutamaz, hiç bir şeye bir açıklama getirmeden duramazdık... Buda psikolojik yönden baskı verir ve kesin ölüme götürür...

Şimdi soruna bir cevap vereyim, insan beynini istersek en sonuna kadar kullanalım, böyle bükme hareketleri yapabileceğimizi sanmıyorum :D Şimdi diyebilirsin ki "Daha önce hiç kimseyi görmediğimiz için kesin olarak konuşmayız"... Bu konuda haklısın, fakat bakış açını değiştirirsen şunu net bir şekilde görürsün ;

Mesela küçük bir şeyle başlayalım; Suyu havaya kaldırma?

Bir kere en başta suyu havaya kaldırman için, içerisindeki tüm atomlara odaklanmalı, onu belli bir şekle sokmalı ve bu odaklanmayı hiç kaybetmemen lazım... Mesela küçük bir örnek verelim 1 damlada 33 milyar defa milyar molekül vardır. Yani sen bir suyu tutmayı boş ver daha damlalarla bile oynayamayız :D

Çok yazdım fakat, bu konuda kafanızı yormayın diye ^.^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.