Jump to content

Sizce Element Bükme Gerçekmi?

Devil

Önerilen İletiler

İnsan beyni çoğu engellemelerle bizi korur aslında. Beynimizin %10'unun, %3'ünü kullanmamızda bu koruyucu engellemelerden birisi işte :D Çünkü eğer, %100'ünü kullanabilseydik, hiç bir şeyi unutamaz, hiç bir şeye bir açıklama getirmeden duramazdık... Buda psikolojik yönden baskı verir ve kesin ölüme götürür...

Şimdi soruna bir cevap vereyim, insan beynini istersek en sonuna kadar kullanalım, böyle bükme hareketleri yapabileceğimizi sanmıyorum :D Şimdi diyebilirsin ki "Daha önce hiç kimseyi görmediğimiz için kesin olarak konuşmayız"... Bu konuda haklısın, fakat bakış açını değiştirirsen şunu net bir şekilde görürsün ;

Mesela küçük bir şeyle başlayalım; Suyu havaya kaldırma?

Bir kere en başta suyu havaya kaldırman için, içerisindeki tüm atomlara odaklanmalı, onu belli bir şekle sokmalı ve bu odaklanmayı hiç kaybetmemen lazım... Mesela küçük bir örnek verelim 1 damlada 33 milyar defa milyar molekül vardır. Yani sen bir suyu tutmayı boş ver daha damlalarla bile oynayamayız :D

Çok yazdım fakat, bu konuda kafanızı yormayın diye ^.^

Bak adam güzel yazmış :) Ama ben son su kaldırma kısmında niye bu kadar küçük küçük ayrıntılı yaptığını anlayamadım. Eğer insan maddeyi itip çekebiliyorsa bile dokunmadan uygulayabileceği başka bir kuvvet daha olduğunu kabul etmiş oluyorsun.

Eğer bir noktanın etrafındaki şeylere çekim kuvveti uygulamasını sağlayabilirsen suyu da kaldırmış olursun .d

Tabi bu da çok zor bir şey, belki yıllarca eğitim görmen gerekir bunu yapabilmek için ama milyarlarca atoma odaklanmaktan daha kolay :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...
  • Yanıtlar 72
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Avatar:Legend of Korra'yı izledim ve dedimkı kendime acaba gerçekten elementleri bükme varmı?Sonra biraz araştırdım.Bazı yöntemler fln vermişler ama Avatar'daki gibi değilde mesela bardaktaki suyu tit

Yapabileceğimiz bu fazla ileri gidemeyiz ;

Arkadaşlar şu kadar söylüyüm. İnsan gerçekten çok yüksek bir mahiyette yaratılmış. Çok zengin latifeleri var. Yani elbise gibi düşünürsek hayvanın 10 altınlık elbisesi varsa insanın 1000 altınlık elbi

bugün imkansız gibi görünen , hatta "hadi canım sen de dalgamı geçion be" dediğimiz birçok şey yarın gerçek olabilir ya da olmayabilir ancak gerçek şu ki insanın hayal gücünün sınırı yoktur , bugün sadece hayallerimizde olanların yarın birgün gerçek olmayacağını kim bilebilir ki?   

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 1 sene sonra...

Eski Bir Konu Ama Güzel Düşünülmüş İnsanlar %10 Kullanılıyor Diyen Bilim Adamları Olsa Da Bu Bir Teoridir.Kanıtlanmış Bir Şey Değil. Bana Göre Bu Teori Gerçekliğe Yakın İnsan Beyninin %100 Ünü Kullanabilseydi Eğer Herkes Albert Einstein Gibi Olmaz Mıydı?  Einstein %20 Sinin Kullanabildiği Söyleniyor Ama Bu Bir Teori. %100 Ünü Kullanabilseydik Belki Büküle Bilirdi Diye Düşünüyorum Ama Teori...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bazı arkadaşlar yüzde onu falan demiş ama çoğu bilim insanı böyle bir şeyin varolmadığını beyni tam kapasite kullandığımız söylüyor. Elementleri insan kendi yetenekleriyle bükemez. Ancak bir alet yardımıyla havadaki oksijen hidrojen ayrılır sonra yakılır ateş bükme olur. Havadaki moleküllerin kontrolüyle hava bükme, su moleküllerinin kontrolü ile su bükme ve toprağın asıl hammaddesi silisyumdur. Silisyumun kontrolüyle de toprak bükme sağlanabilir. 
Beyin gücüne gelince. Sonuna kinezi gelen bir sürü terim vardı. Hepsi başka bir alanda kontrolü sağlıyordu. İnternette bu konu hakkında "kesin" kanıtlar yok. Doğru da olabilir yanlış da. Fakat eğer cidden bu konuda yetenekli insanlar olsaydı kameralara, yetenek sizsiniz gibi programlara düşerdi. Zannetmiyorum beyin yoluyla element bükebilmenin mümkün olduğunu.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle beynimizin değil de potansiyelimizin %10 unu kullandığımız söyleniyor son zamanlarda.Telekinezi ise gerçektir ancak inanmadan yapmak güçtür telekinezi ile 2 haftadan kısa sürede rahatlıkla psi whell'i (şuanda resim atamıyacağım ne olduğuna bakıverin :) ) istediğiniz yöne döndürüp istediğiniz zaman durdurabilirsiniz.Sonra elementlere geçmenizi tavsiye ederim ben ateşi şeçmiştim ki buna pyrokinezi denir yaklaşık bir-birbuçuk hafta sonra bir mum ateşini sönmek üzereyken 6-7 cm ye çıkarabiliyordum.Şu sıralar işlerim yüzünden ara verdim ama en yakın zaman da yine başlayacağım.Eğer bu işe başlıyacaksanız inanmanız ve sabırlı olmanız gerekmektedir telekinezide esas kural bunu her insanın yapabileceğidir.Satırlarıma son verirken cevabım olumlu, neden olmasın günün birinde biri neden ateş üfleyemesin.Saygılarımla, iyi günler dilerim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.