Jump to content

Sizce Element Bükme Gerçekmi?

Devil

Önerilen İletiler

İnsan,beyninin tamamını kullanamıyor belirli bir bölümünü kullanıyor şuan %10 gibi bir oranı var.Yunuslar ise %20 veya daha fazla tam hatırlamıyorum oranı ama beyin dalgalarını kullanarak titreşimlerle birbirleriyle iletişim kurabilirler sadece %20 kadarıyla bunu yapabiliyorlarsa ki insan beyni daha zekidir yunus beynine göre bizim beynimizde belirli bir orana geldiğinde bunları yapabilir diye düşünüyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 72
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Avatar:Legend of Korra'yı izledim ve dedimkı kendime acaba gerçekten elementleri bükme varmı?Sonra biraz araştırdım.Bazı yöntemler fln vermişler ama Avatar'daki gibi değilde mesela bardaktaki suyu tit

Yapabileceğimiz bu fazla ileri gidemeyiz ;

Arkadaşlar şu kadar söylüyüm. İnsan gerçekten çok yüksek bir mahiyette yaratılmış. Çok zengin latifeleri var. Yani elbise gibi düşünürsek hayvanın 10 altınlık elbisesi varsa insanın 1000 altınlık elbi

Bizim insanımız bilim kurguya çok yabancı hiç hayal kuramaz.Örnek ışınlanma,lazer vb. gibi bilim-kurgu filmlerinde gördüğüm olaylar gibi ,zaman makinesi ile 500 yıl öncesine yanınızda telefonu götürdüğünüzde bakın bunla uzaktaki bir kişiyle görüşüyorsunuz deseniz size inanmazlar "La bi      git" derler.Bizim millete siz başaramazsınız lafını empoze etmişler ve bizimkilerde hayal bile kuramıyorlar adamlara bilim kurgu izletmeye çalışıyorum adam diyor ki bu gerçek değil ki ama bende diyorum ki ileride gerçek olursa, televizyonda sürekli birbirinin arkasından iş çeviren,tecavüzlü hikayeler,dram,komedi bu başka bir şey yok, bir ara "türkün uzayla imtihanı" diye dizi vardı 1 bölüm izledim sonra sizin ben yapacağınız işin dedim adamlar komedi yapmış uzay gemisine ATM cihazı takmışlar bu kadar oluyor  hayal dünyaları

"İnsan inandığında başaramayacağı şey yoktur"

Beyinle ilgili daha önce okuduğum yazılar 

https://insanveevren.wordpress.com/?s=beyin

İnsanların hepsi %100 kullanıyorsa niye herkes zeki değil, niye savaşlar var ve neden hala savaşlar var, niye hala insan evrimden geldiğine inanıyor :P

Lucy filminde insan zekasının %100 olduğun da saf enerji oluyor ve %100 olmadan önce elementleri kontrol ediyor,bundan önce izleğim Stargate-Atlantis adlı dizide de insan zekasını yükseldikçe saf enerji dönüştüğünün teorileri var .Kısaca söyleyelim ' İMKANSIZ DİYE BİR ŞEY YOKTUR'

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra...

Bir arkadaşım ilgileniyordu, 1-2 ay uğraştı üflesen uçacak kağıdı uzaktan ittirdi. Bu hızla 5-10 yıla anca şişe kaldırıp fırlatır herhalde. Parapsikolojiyi bayağı araştırmıştım, çıkardığım sonuç bir insanı rahatlıkla öldürebilmen için 100-200 yıl boyunca kendini eğitmen lazım bunada ömrün yetmez, belki biyokinezide ustalaşıp ömrünü uzatırsın ama sanmıyorum. Kapak çalışmaları, meditasyonlar.. Dakikalarca belki saatlerce bir noktaya odaklanıyorsun zihnini tazeliyorsun nefes çalışmaları yapıyorsun, anime etkisiyle denemeyin beklediğiniz sonuç gelmez. Öyle olsa herkes birbirine ateş topu atardı.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar şu kadar söylüyüm. İnsan gerçekten çok yüksek bir mahiyette yaratılmış. Çok zengin latifeleri var. Yani elbise gibi düşünürsek hayvanın 10 altınlık elbisesi varsa insanın 1000 altınlık elbisesi vardır. Mesela insana göz verilmiş ama anca belli bir uzaklığı görülüyor. Fakat böyle bir mükemmel göz(her türlü güzel çirkin renkleri ayırt edebilecek mahiyette bir göz) bu kadarcık kısıtlı bir alanı görmek için verilmemiş. Veya sadece görünür dalga boyundaki ışınları görmek için verilmemiş. Demek ki başka alemde tam kapasite kullanacağız.(Bu da öldükten sonra ahirette. Bu da ahirete delildir) Mesela ağız verilmiş, dil verilmiş. Her türlü tatları tadıyor. Bunu da diğer tarafta tam kapasite kullanacağız. Çok çok daha lezzetli yemekleri tadacağız.(Tabi Cennete gidersek) Burun verilmiş, his verilmiş aynı şekilde hepsi. Mesela kulak verilmiş ama belli mesafeye kadar duyabiliyorsun ve belli frekans aralığında duyabiliyorsun. Fakat bakıyoruz bu kulak her türlü güzel ve çirkin sesleri duyup ayırt edebilecek kapasitede. Elbette bazı hayvanlarda bazıları fazla inkişaf etmiş ama o sadece o has dairede. Mesela bizden daha yüksek frekansları duyabiliyorlar vb. Ama genel olarak düşündüğümüzde hangisi insan kadar sesleri ayırt edebiliyor? Trenin sesi de ona aynı gelir, uçağın sesi de veya konserdeki müziğin sesi de. Hepsi yüksek sesli aynı ses gibi gelir ona. Aynı şekilde karpuz da ona aynı tatta gelir kavun da. İşte insanın bütün duyguları böyle geniş bir mahiyette yaratıldığı halde çok kısıtlı bir kullanım alanı var. Demek asıl burda değil daha güzel bir alemde kullanmak için verilmiş. Bu dünya da sadece tadımlık kadar var. Manen deniyor daha güzel bir alem var asıl ziyafet sonraki durağınızda. Asıl bunların tam lezzetini orada alacaksınız deniyor. Bu dünya da elbette çalışarak biraz geliştirilebilir. Mesela birisi çalışarak kobradan daha hızlı haraket edeip yumruk atabiliyormuş falan filan. Ya da onun gibi şeyler ama asla tam kapasitede kullanamıycaz. Diğer dünyada inkişaf etmiş bir şekilde kabiliyetine göre tam kapasitede kullanacağız. Zaten Cennette her istediğimiz gerçek olacak. Bu da artık beynimizi tam kapasite kullanabileceğimiz için mi bilmiyorum. Mesela aynı anda binler yerde bulunabileceğiz. Bu dünyada ruh, cesedimize tabi ama orada artık cesedimiz ruha tabi olacak ve ruh hızında gidebileceğiz. Yani aynı anda binler yerde bulunacağız. Kısacası orada tüm latifelerimiz, kabiliyetlerimiz inkişaf edecek. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar şu kadar söylüyüm. İnsan gerçekten çok yüksek bir mahiyette yaratılmış. Çok zengin latifeleri var. Yani elbise gibi düşünürsek hayvanın 10 altınlık elbisesi varsa insanın 1000 altınlık elbisesi vardır. Mesela insana göz verilmiş ama anca belli bir uzaklığı görülüyor. Fakat böyle bir mükemmel göz(her türlü güzel çirkin renkleri ayırt edebilecek mahiyette bir göz) bu kadarcık kısıtlı bir alanı görmek için verilmemiş. Veya sadece görünür dalga boyundaki ışınları görmek için verilmemiş. Demek ki başka alemde tam kapasite kullanacağız.(Bu da öldükten sonra ahirette. Bu da ahirete delildir) Mesela ağız verilmiş, dil verilmiş. Her türlü tatları tadıyor. Bunu da diğer tarafta tam kapasite kullanacağız. Çok çok daha lezzetli yemekleri tadacağız.(Tabi Cennete gidersek) Burun verilmiş, his verilmiş aynı şekilde hepsi. Mesela kulak verilmiş ama belli mesafeye kadar duyabiliyorsun ve belli frekans aralığında duyabiliyorsun. Fakat bakıyoruz bu kulak her türlü güzel ve çirkin sesleri duyup ayırt edebilecek kapasitede. Elbette bazı hayvanlarda bazıları fazla inkişaf etmiş ama o sadece o has dairede. Mesela bizden daha yüksek frekansları duyabiliyorlar vb. Ama genel olarak düşündüğümüzde hangisi insan kadar sesleri ayırt edebiliyor? Trenin sesi de ona aynı gelir, uçağın sesi de veya konserdeki müziğin sesi de. Hepsi yüksek sesli aynı ses gibi gelir ona. Aynı şekilde karpuz da ona aynı tatta gelir kavun da. İşte insanın bütün duyguları böyle geniş bir mahiyette yaratıldığı halde çok kısıtlı bir kullanım alanı var. Demek asıl burda değil daha güzel bir alemde kullanmak için verilmiş. Bu dünya da sadece tadımlık kadar var. Manen deniyor daha güzel bir alem var asıl ziyafet sonraki durağınızda. Asıl bunların tam lezzetini orada alacaksınız deniyor. Bu dünya da elbette çalışarak biraz geliştirilebilir. Mesela birisi çalışarak kobradan daha hızlı haraket edeip yumruk atabiliyormuş falan filan. Ya da onun gibi şeyler ama asla tam kapasitede kullanamıycaz. Diğer dünyada inkişaf etmiş bir şekilde kabiliyetine göre tam kapasitede kullanacağız. Zaten Cennette her istediğimiz gerçek olacak. Bu da artık beynimizi tam kapasite kullanabileceğimiz için mi bilmiyorum. Mesela aynı anda binler yerde bulunabileceğiz. Bu dünyada ruh, cesedimize tabi ama orada artık cesedimiz ruha tabi olacak ve ruh hızında gidebileceğiz. Yani aynı anda binler yerde bulunacağız. Kısacası orada tüm latifelerimiz, kabiliyetlerimiz inkişaf edecek. 

Sugee. :o :cheer2-onion-head-emoticon:

Fantastik animeleri izleyin ama etkisinde kalacağınız şeyler böyle fantastiklikler yerine hayat tarzları, onurlu yaşamları, ve iyi yürekleri olsun

Ayrıca insan beyninin (yanlış ise affola) %3'ünü kullanabiliyor diye biliyorum; amma velakin amanto iseniz ne mutlu size... ;)

Bende %6sını kullanabiliyoruz diye biliyordum. Vay be minna %94 bilemediğimiz şeyler var. -_-

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Açıkçası olabiliyor olsa bile olmasını istemem. Düşünsenize arkadaşınıza pis bir şaka yapıyorsunuz kafanıza ateş topu atıyor. Ya da banyoda çok durduğunuzda anneniz dışardan suyu kesiyor.

Hele bu teknik psikopatların eline geçse beterin beteri olur. "İçindeki tüm havayı vakumlayarak öldürme tekniği" falan. İgrenç

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

sevgili arkadaşlarım beynimizin yüzde 10 nu falan kullanmıyoruz.. tamamını kullanıyoruz.. Tabi istisnai kişiler vardır.. :) Sadece henüz yüzde onluk kısmın ne işe yaradığını biliyoruz.. Bunun dışında beyinde fazlalık parçamız yok. aksı halde fazla ağırlık yapmasın diye çıkarılır yada ne bileyim farklı nakiller yapılırdı.. Bilinçli olarak kullılan yüzde 10.. bunun dışında bilinçsiz eylemlerimiz yer almakta ve hafıza kartımız da orda.. Bu yüzden hepsini yeri geldikçe kullanıyoruz.. Beynin bilinçli olarak kullanılan kısımları tabiki betinin hacimsel oranı düştükçe artacaktır canlı gruplarına göre.. 

Ve asıl konuya gelirsek avatardaki gibi bükücü olabilmek biraz fantastik bi düşünce olsada bunun daha minimalize edilmiş hallerinin gerçekleşmesi mümkün.. evrende her molekülün bi elektiriği var söz gelimi balonu yün kazağa sürtüp kağıdı balona yapıştırabilme deneyeni hatırlayın.. bu tarz elektiksel bi çekimi uygun cihazlarla itme çekme ve yön değiştirmme seklinde yapılması mümkün.. yalnız bu cihazın bi insan olması biraz olağan dışı çünkü bedendeki elektiriksel değişimler sinirsel iletilerde ve kalpte bi çok probleme yol açacaktır.. Bunun için insanların önce çok ciddi yalıtılması lazım.. Düşüncem bu yönde..

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.