Jump to content

Roronoa Zoro'nun Gözünün Sırrı?

TheSoldier

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 41
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Zoro büyük ihtimalle eğitimden sonra aşırı güçlendi ve kaptanından daha güçlü olduğunu düşündüğü için kendine böyle bir handikap verdi. Luffy'nin bariz bir şekilde daha üstün olduğunu gördüğü zaman gö

Tahminimce zoronun gözünü korsan kralın tayfasındaki kara kral rayleigh benzetme amaçlı olabileceğini düşünüyorum. Neden derseniz Rayleigh 2 kaptan Zoroda 2 kaptan Luffy korsanlar kralı olacağı için 2

Ya tartıştığınız şeye bakın  :P

Ne olduğu ortada yani, çıkan gözünün yerine başka bir kılıç sokup 4 kılıç tekniğine geçecek. %100 kanıtlanmış teori.

Ahahah baya güldüm buna :D 

%99 mihawk eğitimde zoroyu çizdi bukadar basit

Bence bu %50 ihtimal. Öncelikle Zoro'nun göz kesiği ile eski korsan kral Gol D. Roger n arkadaşı olan kara kral Rayleigh'in göz yarası benzer. Farklı gözlerde o kadar. Ama şöyle ki Zoro dünyanın en iyisi olmak istiyor ki bu da demektir ki Rayleigh'den daha üst düzey bir kılıç kullanıcısı olacak (Hatta belki olmuştur bilemiyorum tüm gücünde henüz görmedik). Bana kalırsa ileride Zoro bir nevi özel bir saldırı yaparken o gözünüde açacak. Bir çeşit Haki ile ilgili olabilir. Zoro'nun tayfada Luffy den sonra en güçlü eleman olduğuna kimsenin itirazı yoktur sanırım? Luffy kral hakiyi kullanabiliyor belki Zoro da bir şekilde bunu sınırlıda olsa kullanabilecek düzeye gelmiştir ve bunun için bir gözünü feda etmesi gerekmiştir. Hatırlatırım Rayleigh te kral haki kullanabiliyor. Bana böyle gibime geliyor. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Zoro büyük ihtimalle eğitimden sonra aşırı güçlendi ve kaptanından daha güçlü olduğunu düşündüğü için kendine böyle bir handikap verdi. Luffy'nin bariz bir şekilde daha üstün olduğunu gördüğü zaman gözünü açacaktır.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

handikap olayıda mantıklı evet ama Luffy den daha güçlü olduğunu düşünüyor mudur ondan emin değilim. Zoro oldukça sadık kaptanına hatta

Usopp n tayfadan ayrıldığı zamanlarda olan konuşmaları hatırlarsanız

orada gayet net anlaşılıyordu.

kaptanına sadık olması, ondan daha çok güçlenmemesi gerektiği anlamına gelmez ki. sonuçta zoronun amacı en iyi kılıç ustası olmak. hatta usopp olayında luffyi neden savunduysa, bu handikapıda aynı sebepten verebilir. luffy nin kaptanlığının şüpheye açık olmaması için. bu açıdan mantıklı bence.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

kaptanına sadık olması, ondan daha çok güçlenmemesi gerektiği anlamına gelmez ki. sonuçta zoronun amacı en iyi kılıç ustası olmak. hatta usopp olayında luffyi neden savunduysa, bu handikapıda aynı sebepten verebilir. luffy nin kaptanlığının şüpheye açık olmaması için. bu açıdan mantıklı bence.

Hmm mantıklı. Sonuç olarak ortak kanı olarak Zoro'nun gücünün bir kısmını veya özel yeteneğini gizlediği konusunda hem fikiriz :) İnş Oda sensei bize  beklenen> OP bi güç ,  gerçekte olan > gözünü maymun çizdi    tarzı birşey yapmaz  :(

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Oda sensei hep büyük düşünür ve Zoro'yu da hep gururlu bir karakter olarak koydu karşımıza. Bugüne kadar da hangi anime olursa olsun teorilerimin %100'ü tutmuştur. Hatta teorilerimin çoğuyla "ahaha salak" diye dalga geçtiler forumlarda :D Velhasıl bu da tutar diye inanıyorum. 

Mesela Luffy'nin G4'ünü bildiğim gibi G5'te de G4'e G2 ekleyip pembe olacak kan dolaşımı hızı ile ve ek olarak ateşli haki açacak. Hm, Sakazuki ile savaşırken muhtemelen

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...

Zoro büyük ihtimalle eğitimden sonra aşırı güçlendi ve kaptanından daha güçlü olduğunu düşündüğü için kendine böyle bir handikap verdi. Luffy'nin bariz bir şekilde daha üstün olduğunu gördüğü zaman gözünü açacaktır.

Bunu hiç düşünmemiştim şu anda bakıyorum da bu konuya bende baya kafa patlatmıştım ama tahminler arasında en kafama yatan bu oldu :confused-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 sene sonra...

Bence gözünü savaş yeteneklerini arttırmak için kendi kesmişte olabilir. Sonuçta kılıç ustası sadece gözüne güvenemez. Ben hala sharinganvari bir şeyler saklı olduğunu düşünüyorum. Fantastik bir güç elde etmiş ve gözüne saklamış olabilir. Ayrıca Zoro'nun hiçbir zaman Luffy seviyesine yakın güçte olduğuna inanmadım. Aralarında bariz fark var. Oda hep belirtti bunu. 2. en güçlü adam olması Luffy seviyesine yakın olduğu manasına gelmez. Niye güçlenmemek için gözünü kessin mantıklı değil bence bu dediğiniz.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.