Jump to content

Zangetsu Gerçek Oldu


Berker51
 Share

Recommended Posts

Zangetsu’ya sahip olmayı kim istemez?

 


California, Burbank’ta yer alan “Sword and Stone” adlı mağazaya sahip olan Tony Swatton yıllarca Hollywood filmleri için malzemeler yapan bir isim. Örümcek Adam, X-men, Karayip Korsanları gibi filmlerin yanı sıra HBO’nun son dizisi Game of Thrones’tan da sorumlu olan Swatton aynı zamanda tamamen istek üzerine oyun ve anime karakterlerinin silahlarını da yapmaya başlamış.
Silahları gerçeğe çevirmeyi her zaman ilginç bulan ve yoğun istek üzerine Bleach’in ana karakteri Kurosaki Ichigo’nun zanpakutousu Zangetsu’yu yapmaya karar veren Tony yapım aşamasını bizlere anlatıyor.
Tony, Zangetsu için demirin ölçülerini alıyor ve spiral kesici ile lazım olan parçayı kesiyor. Daha sonra kestiği parçayı ateşte dövüyor. Zangetsu kabataslak hazır olduktan sonra kabzasındaki detay için demir kaynakçısı ile kesiyor. Zangetsu iki parça gibi göründüğü için alt kısmından 5 cm içeriye doğru sipiral ile çizgi çekiyor. Daha sonra kabzasıyla uğraşmaya başlayan Tony önce alüminyumla daha sonra iğneli vatoz deri ile kabzasını kaplıyor. Kılıcı keskin olması için iyice biliyor. Daha sonra ne kadar keskin olduğunu da gözler önüne seriyor.

Yeterince keskin miymiş?
Hazırlayan: Minatocan / AnimeFantastica

Link to comment
Share on other sites

kartondanda yapılırdı masrafa ne gerek var :D

Kartonla Böyle Kesiliyorsa Ofs Derim :) Bunla Çıkcan Sokağa Ve Shinigami Kıyafeti + Hollow Maskesi Bak Ozaman Çığlık maskesiyle ilkokul çocuğu korkutmakdan daha fazlası oluyormu olmuyormu :D Birde Ban-kai açarız

Link to comment
Share on other sites

bleach heralde 10 bölüm falan izledin :D yada tam anlamıyla zevksizsin :D

Şimdi Arkadaş Aslında haklı 'Astek' Bleach İlk 15 20 bölüm sıkıcı gelir çoğu kişiye bende ilk başladığımda 2 3 günde bir bölüm izliyordum sıkıla sıkıla bazı sahneleri atlıyordum bile ama Sonra ichigo'nun SS'ye saldırmasıyla Sarmaya başladı olaylar gelişince izleme Hevesim geldi Ama Tek Nefret Ettiğim Bleach'de Bount'o Arc Çok saçma geldi bana ve sıkıcı.ama sen 15 20 bölümden sonrada sıkıldıysan astekin yorumuna birşey diyemem :D bana göre 15 20 bölüm sıkıcı.

Link to comment
Share on other sites

yani bukadar emek harcadık diyolar ama halen dandik :D abi aliminyom gibi dalgalanıyo kılıç yok ince olmuş vede çoksağlam değil metali yani emek harcıyacaksan kalıp hazırlayıp dövüceksin kılıcı sonra son rütüşları atıcaksın gerçek kılıç oluacak karpuzu kestikten sonra kılıç bi aça bi yukarı sallanıyor o kadar inca olmaz o :D yani halen çok az da olsa eski demirciliği yaşatan adamlar var onlardan biri yapsa valla epick olurda bu birazda sadece süs ve oyuncak gibi olmuş :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.