Jump to content

Uçan kaçan karakterleri kaldırıyoruz

Misafir

Önerilen İletiler

Bir çocuğun pokemon izledi diye kendisi 7. kattan atması pokemonun suçu değildir gerizekalı aile bireylerinin suçudur eğer çocuğuna bakamayıp Tv başına bırakıp zombi gibi sürekli çocukla ilgilenmeden izletirsen çizgi filmi o çocuk dikkat çekmek için vb. olaylardan dolayı her haltı yer...

Ben tamamen animenin çizgi filmin veya animasyon yapıtların hayal gücü geliştirdiğini düşünmekteyim hayal ürün şeyleri görmek izlemek seni hayal kurmaya iter zincirleme bir bağlantıyla değişik şeyler hayaledersin...bunların bi kaçını gerçekleştirebilirsinde gerçek olamıyacak büyülü vs. şeylerden bir film veya dizi senaryosu çıkarabilirsinde örneğin hepinizin bildiği yüzüklerin efendisi serisi yazarın etkilendiği şeyler sizce gerçekte var olan şeylermi?...belki aranızdan adam çizgi filmdenmi gördü onları diyip çıkacak bende şunu dicem o zaman ulan adam hikayede ejderhaların vs farklı varlıkların var olduğu dünyadan bahsediyor sanki animasyon ürünü yapıtlarda bunlar yok...Ben şahsen her anime çizgifilm ve animasyon izlediğimde farklı hayal dünyalarına dalıyorum...

İşte böyle gerizekalılar yüzünden aman günahtır aman yapma hayal etme şet etme diye diye Osmanlı devleti çürüyüp gerileyip yok olmuştur...aynı karanlık yola tekrar sürükleyecekler bizi...

Biz daha çok bekleriz Türkiyede adam gibi anime kanalı olsun veya animasyon gelişsin...bunu yasaklayan yarın öbürgün çizgi romanıda yasaklar işte o zaman o hayalettiğiniz Türkiyede manga olsun olayıda zaten zor bi hayalken imkansızlığıa sürüklenir...

Şu ülkeden adam gibi bir animasyonun çıktığını göremeden gidecez belli oldu...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 133
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Tövbe tövbe. Allah'ım bayramlık ağzımı açtıracaklar. Lan çocuk dediğin hayal kurarak büyür lan. Uçmayı hayal etmeselerdi uçaklar falan nasıl yapılacaktı ? Ay sinirlendim. Sen çocuğa hayalle gerçeği öğ

Yorumları okuduktan sonra Osmanlı Devleti'nin hiç bilmediğim yüzü ortaya çıktı.Neymiş kardeş katili torun katili sex kölesi için yetiştirilen cariyelermiş peh.Birazcık empati yapın sonra anlarsınız ne

Sizin şu padişahları asan biçen diye tanıtmanıza bir türlü anlam veremedim. Ya ceddinizi iyi bilmiyorsunuz ya da sizi çok yanlış bir şekilde yönlendirmişler. Sizin o asan biçen dediğiniz padişahlar dö

Sırf şu konu yüzünden 45 dakikadır yatakta dönüp duruyorum. Yıl olmuş 2013 hala uçan kaçan diye çizgi filmleri engelleyip, kendi yaptıkları o düzmece sapan çizgi filmleri yayınlamak için neler yapıyorlar. Miyazaki eserleri ile büyümüş biri olarak söylüyorum hayatımda gördüğüm en saçma şey! Hayao miyazaki eserlerini izletmek varken böyle kendi yaptıkları saçma çizgi filmleri izletmek helede Osmanlı padişahları ile ilgili şeyleri ne kadar saçma bir şey, çocuk mu büyütüyoruz tarih dersimi veriyoruz? Çocuk büyütmenin ne olduğunu bilmeyenler, böyle boş boş iş yapıyorlar.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

uçan kaçan çizgifilmi izleyip biz birşey yapmadık ama kendini pokemon sanıp camdan atlayan çocukla aynı ülkede yaşıyoruz. ve bu sadece bizim duyduğumuz bir olay, daha kimbilir neler oluyor. adamlar tedbir almakta haklı.

osmanlı padişahları çizgifilmi kötü birşey değil, aynısını japonlar da yapmıyor mu? gintama izleyen herkes japonya'nın shougunate dönemi shinsengumi gücünün başındaki üç ismi sayabiliyor gençler: kondo, hijikata, okita. adam mangada gerçek karakterler kullanmış. araştırınca bir çok seride bu tür bilgiler edinilebiliyor.

bir diğeri de genji monogatari, ilk japon romanıdır kendisi 800lerde yazılan, tuğla gibi edebiyat kitabını adam anime yapıyor bebelere öğretiyor. alpertunga destanını anlatın deseler kaçımız 3 cümle kurabilir.

yani, bizimkiler de padişahlarla özgün birşey koyacaksa ortaya neden olmasın. öcü gözüyle bakmayalım, bi bakalım ne çıkacak ortaya.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

TRT'ye de bu yakışırdı klasını konuşturuyor gene... ama Padişah çizgi filmleri kısmına katılıyorum. Onlar "DA" olmalı normal anime ve çizgi filmler ile birlikte.

Not: Aslında uzun bi yazı yazdımda siyasi içerikli algılanabilir diye değiştirdim. Burada siyaset konuşulmasın :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Belli çizgi filmler ve animelerin,ufak yaş gruplarında sıkıntı yarattığı bir gerçek.Ama benim anlamadığım,asan biçen kardeş katliamı yapan padişahlarımızı niye karıştırıyorlar ,o yaştaki çocuğun tarihle işi ne ya..Ayrıca gidip çocuğu başından savmak için sabahtan akşama televizyon izlettirirsen,ne izlediğinin önemi yok,etkisi kötü yönde olur.Çocuğun dünyası iletişimle kuruluyor.Sen git onu televizyon başına koy,sabahtan akşama iletişim kurma,sonra de ki "bu çizgi film çocuğumu şöyle etkiledi".Hadi oradan. Her zamanki gibi güzel memleketim problemlerin dibine ineceğine,pikaların sesini kesme yoluna gidiyor

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sizin şu padişahları asan biçen diye tanıtmanıza bir türlü anlam veremedim. Ya ceddinizi iyi bilmiyorsunuz ya da sizi çok yanlış bir şekilde yönlendirmişler. Sizin o asan biçen dediğiniz padişahlar dönemin halifeleridirler. Adaletli davranmak zorundadırlar ki bunun yanında gerekenleri yapmışlardır. Hiç bir padişah kadının verdiği hükmü geri çevirmemiştir. Bizim padişahlarımızı dizilerde saçma sapan anlatçaklarına çizgi filmlerde anlatmaları çok daha mantıklı. Bir kere padişahların sırf yetişirken aldıkları eğitimlerini anlatsalar bile kim bilir neler öğrenirler çocuklar. Bunu geçtim kültürümüzden olan şeyleri izlemeleri de ayrı bir güzel.

Bir çocuk hayallerini bir şey izleyerek değil oyunlar oynayarak masallar dinleyerek geliştirir. Kendinizi bir düşünün bakalım. Bir anime izledikten sonra etkisinde kalmıyor musunuz? Kendinizi o dünyada hissetmek istemiyor musunuz? Kendi hayal gücünüz o dünyayla ilgili hayaller geliştirmiyor mu? Bu hayal gücünü sınırlamaktan başka bir şey değil. Boşuna inkar etmeye de gerek yok. Animelerin neden büyükleri cezbettiğide ortada. Bir insan büyüdükçe mantıken realist olmaya zorlanır. Hayal gücü ikinci plana atılır. Fakat çocuklar için bu geçerli değildir. Hayatta daha bir sorumluluğu üstlenmemişlerdir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.